Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt az első társasjátéka...

Mi volt az első társasjátéka a gyerekednek, és mennyi idős volt?

Figyelt kérdés

És játszottatok vele, vagy csak később?

Nemsokára lesz a 3. szülinapja, és játékkal már tele van, gondoltam akkor társast kap. Van egyáltalán ilyen kicsinek való?



2016. jan. 13. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most, 3,5 évesen kapta a fiam a Lotti Karottit, illetve a Hungry Hippos nevű játékokat. Szereti őket, szerintem a 3 évesnél is már jó ötlet lehet.
2016. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ábrás dominó, gyerekkártyák.
2016. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bogyó és Babóca Úton az oviba, ill. Ravensburger 4 első játékom.
2016. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
"Mindent a helyére" ...egyszerű,tanulja vele a színeket, a formákat, (1,2,3, lépni) és minden helyére tett formáért jár egy jutalomkorong. Aranyos,egyszerű, első játéknak tökéletes ( és az én 5 évesem is még mindig előveszi)
2016. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csigafutam volt az első, és pont 3. szülinapra vettem. Nagyon szerettük.
2016. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pont 3 éves a kisfiam, karácsonyra kapott társasjátékot a déditől, kisvakondos gyere játszani a neve. Hasonló a ki nevet a végénhez csak a dobókockán rajzok vannak(fa,gomba,virág, nap,stb...) és arra a mezőre kell lépnie.Az én fiam szereti.
2016. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon aranyosak vagytok.

Most aztán kaptam jó sok ötletet! De azért várom még a válaszokat.

2016. jan. 13. 11:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is olyan 2,5-,5 éves kor között ezek voltak:

- Bogyó és Babóca: úton az oviba (viszont itt ugye van nyertes- sok kicsinél eltörik még ilyen korban a mécses, ha nem ő nyer- erreérdemes figyelni, talán nem pont első társasnak jó, de aranyos egyébként- 3,5 éves kora után értette meg az én fiam, hogy a nyerés szerencsefaktor is, kár ezért sírdogálni)

Erre első társasnál szerintem érdemes figyelned.


[link]


- Kisvakond ki nevet a végén (nincs pötttyös dobókocka, csak virág- esernyő stb. és arra kell lépni- nálunk konkrétan ez volt az első


[link]


- Differix- mintájára nálunk Thomas a gőzmodonyos mintákkal vol hasonló (kicsit gyerekbarátabb a piros James, mint a zöld trapéz :)- az elv ugyanaz. lehet párban játszani


[link]


- a happy hippo helyett nálunk "hungry frogs" volt, ugyanaz, mint a gyerekkorunkban a HUGÓHAMI nevű golyókapkodós


- aranyos és ugyancsak nem a nyerésre megy a Monkey business és jól fejleszti a finommotorikát is (majmokat kell egy mágneses fára akasztgatni, aztán egyszercsak a súlyuktól vagy az egyxeletlen eloszlás miatt leszakadnak)


[link]


- UNO kártya- nem kell, hogy számfogalma legyen- tök mindegy, hogy a 2 az mennyi- a szabályt megértik picinek is, hogy pirosra piros, 2-re 2 és van pár trükkös kártya


[link]


- nagyon ajánlom az orchard toys játékait, szuper, angolszász területen tényleg díjnyertes játékok. A pöttyös dínók és a bevásárlólista szuper.


[link]


[link]


A crazy chef 4 éves kortól ajánlott, de tényleg lehet 3 évesen is játszani, ahogy a buszmegállósat is (a kisfiam 4 éves kor alatt így megértette a pozitív-negatív fogalmát!)


[link]


[link]



A kisfiam már elmúlt 5 ves, így ezeket jórészt már kinőttük, de tartalmas, szórakoztató játékok, bátran ajánlom őket.

2016. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 éves kora körül a Lotti Karotti és a (micimackós) Ki nevet a végén? ment nagyon.
2016. jan. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3 éves korában kapta Babócás társast. (oviba megy). most 4 éves most kapta a Csigafutamot (szenzációs játék, baromi egyszerű, rövid, akárhányan játszhatják).
2016. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!