Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2,5 éves gyerek és munka...

2,5 éves gyerek és munka mellett van esélyem jogsit szerezni?

Figyelt kérdés
Hétköznapjaim: 8-16-ig a vállalkozásomban kell dolgoznom. 16-20-ig a kisfiamé az idő. Párom nem nagyon tud besegíteni max egy órára. A kisfiam általában este nyolckor elalszik, de sokszor csak kilenckor. Hétvégente napközben szombat-vasárnap 1-1órát tudok tanulni, míg alszik a fiam, illetve éjszaka. De este az agykapacitásom már csak 20%-osan működik kb. A férjem szerint csak kifogásokat gyártok. Hamarosan műtik is a fiamat, ki kell vennie a bal veséjének 70%-át, mert teljesen működésképtelen már, leállt. Minimum egy hét kórházi kezelés, utána még 2-3 hétig nem mehet közösségbe. Kórház alatt talán még tudnék tanulni...az elméleti órák alatt a férjem tud a gyerekre vigyázni.Mi a véleményetek? Vágjak bele?
2016. ápr. 21. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hát, nem az elmélet az időigényes. órákra bejártam, néhány10 tesztet megcsináltam... kb 4 hét alatt megvolt vizsgával együtt az egész.


kérdés, hogy vezetni el tudsz-e majd menni... mert az bizony sok hónapig is elhúzódhat, heti 2x2 óra az ideális...


én 4éves gyerek és munka mellett csináltam.

2016. ápr. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vezetést meg tudnánk oldani, de nagyon sürget az idő. Nyár végén munka miatt külföldre költözünk. Ott pedig már jó lenne a jogsi. A férjem is ezért ideges. Nem akarja, hogy mindig ő fuvarozgasson ide-oda, mert éjjel-nappal dolgozik ő is.
2016. ápr. 21. 08:39
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem. Ha muszáj, akkor csinálod és kész, nem? Akkor nem kérdés, szerintem. Ha valami fontos, akkor nem azt kell megkérdezni, hogy van-e esélyed, hanem max. azt, hogy hogyan logisztikázd ki, hogy igenis legyen esélyed rá. A párodnak ideje összeszednie magát és igenis besegítenie, legalább 2x egy héten, mert szomorú vagy sem, az oktatók nem vállalnak 6 után és hétvégén vezetést (nemrég egy ismerősöm kezdett tanulni, és ő sem talált ilyen időben tanárt).
2016. ápr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ha a férjed besegít akkor van esély rá de csak akkor. attól is függ, hogy hol laksz mert itt pesten most oktató hiány van és van amikor sokat kell várni egy oktatóra, hogy a kressz vizsga után elkezdhess vezetni. amugy én pedig este 6 útán és hétvégén tanultam vezetni csak bár így elég lassú volt, mert mindenki ilyen időpontban akart menni az oktatóhoz. De ha napközben meg tudod oldani, hogy elmehess a munkahelyedről akkor gyorsabban fog menni.
2016. ápr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát pedig akkor a délutánjaidból kell a készülésre időt szánni. Ne már, hogy este nyolcig a férjed a gyerek körül semmit sem csinál, és te helyettesíthetetlen vagy ilyenkor. Heti pár napot rá kell szánni, és olyankor a tanulással foglalkozni, a férjed meg legyen kedves, és erőltesse meg magát, hogy tudj tanulni.

Mondjuk tény, hogy nem a kresz vizsgára való felkészülés az időigényes, hanem a vezetés. Nekem ezért nincs még jogsim, pedig már évek óta szeretnék. Közben persze már a kresz vizsgám is lejárt, mert azóta sem jutottam el addig, hogy jogsit szerezzek :/ Csak nálam az volt a bibi, hogy a fiamat sokáig neveltem egyedül, így én csak hétvégén jutottam el vezetni, amikor a szüleim tudtak rá vigyázni (tekintve, hogy ők is dolgoztak/dolgoznak). Na így már necces volt, mert rajtam kívül még rohadt sokan akartak hétvégén menni vezetni, nem mindig volt szabad időpont.

2016. ápr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A kreszt tanuld meg online, így csak a kresz vizsgára kell majd elmenned, plusz ugye majd vezetni utána. A legtöbb autós sulinál lehet már így tanulni, én is épp így csináltam. Akkor ültem le gép elé, amikor épp volt rá időm.
2016. ápr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
most nézem, hogy nyár végén költözni akartok akkor az elég necces, ha most azonnal elkezded akkor is a kresz május vége/június elejére lesz meg. aztán lesz mondjuk 2 hónapod (julius vége), hogy úgy megtanulj vezetni, hogy az oktató azt mondja lejelent vizsgára. én 3 hétre kaptam vizsgaidőpontot. akkor már augusztus közepe van mire vizsgára mész és megbuknod se szabad. ez nagyon rövidnek tűnik ez az idő.
2016. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Én egy 2 évessel itthon voltam, az 5 éves oviba volt és a 8. hétbe voltam a harmadikkal. Családtagok 200km-es körzetbe nincsenek. A kreszt online csináltam. A vezetés volt az ami nem volt egyszerű mert férjem este 6-ra ér haza így nekem hétköznap este 6 után és hétvégén bármikor volt jó,lényegébe a sulinál egyetlen oktató volt aki vállalni tudott hétköznap is. A vizsgát úgy tudtuk megoldani,hogy férjem szabit vett ki arra a napra. Az elsősegély volt az amit a legvégére hagytam és a bent ülős részeknél férjem szintén szabit vett ki, a vizsgára meg már nem tudott így vittem magammal a gyereket. Viszont mióta a kezembe a papír a világ kinyílt és az életünk könnyebb.
2016. ápr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is most csinálom 2 gyerek mellett. Ha nyár végére kell a jogsi, akkor minél előbb vágj bele, mert bizony a vezetésre várni kell, nincs azonnal autó.
2016. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Találtam a közelben egy sulit, akiknek van online tanfolyamuk. Azt mondták, három hónap alatt kell teljesítenem, de ha intenzíven tanulok egy hét alatt otthon túl lehetek a tanfolyamon. A teljesítéshez az kell, hogy minden tananyag végén sikeresen megválaszoljam a kérdéseket, addig nem is mehetek tovább a következőre. Amint meg van a kresz vizsga is, három hét alatt simán letudhatom a vezetést, feltéve, ha az intenzív programjukat választom, plusz 10.000 HUF-ért, ha jól emlékszem. Mindennel együtt két hónap alatt jó lenne túl lenni rajta.
2016. ápr. 21. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!