Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel és hogy tisztítjátok...

Mivel és hogy tisztítjátok kisbabátok cumiját, és cumisüvegét?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 21. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Cumisüvegből csak ritkán eszik, inkább csak az üveg részét használom, mert abba fejek a mellszívóval. Ezt napi egyszer sterilizálom Chicco folyadékkal, két használat között csak elmosogatom. Cumikat az elején 1-2 naponta ugyanúgy folyadékban sterilizáltam, most már, ha leesik, akkor csak leöblítem, heti egyszer mennek a folyadékba.

Ha nagyon sietnék vele, akkor viszont inkább kifőzöm, az pár perc, míg a folyadéknak kell egy óra.

2016. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mikrós sterilezőt használtam a cumisüvegekhez, tejtároló poharakhoz (ritkán kellett), illetve ilyenkor a cumikat is mindig beletettem mellé. amúgy a cumikat chicco sterilezőben áztattam, aztán egy idő után csak simán elmostam, és csak akkor sterileztem, ha beteg volt a gyerek.

és szaranya vagyok: a cumikat nagyon ritkán sterilizáltam :o

2016. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mindkettőt mikros sterilizátorral. 2 perc az egész..
2016. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Cumisüveg nekünk mikróban sterilizálható volt, először minden evés után sterilizáltam, aztán már csak naponta egyszer esténként. Olyan 2-3 hónapos korától már csak elmosogattam.

Cumit első használat előtt kifőztem, utána ha leesett, akkor forró víz alá tartottam, azt nem szoktam sterilizálni.

2016. ápr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tisztítani vízzel és mosogatószerrel, cumisüveg mosó kefével szoktam. Sterilizálni mikróban.
2016. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

1 éves múlt a fiam. 3 hónapos kora óta nem igazán sterilizálok. Simán elmosok mindent, pont úgy mint a miénket. Annyi különbséggel, hogy neki külön mosogatószivacs van. Ha a cumi leesik, megvizsgálom, ha van ráragadt szemét leszedem, utána ha van a közelben vízcsap lemosom, ha nincs akkor lenyalom.

(és igen, szar anya vagyok)

2016. ápr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

tápszeres, napi 5 cumisüveg. a sterilizáló nem fér be a mikrónkba...:)


így önsterilizáló mamos üvegeink vannak, azokat be a mikróba és kész is van.


cumikat felforralt vízzel öblítjük le naponta (3 cumija van). néha kifőzzük kb. hetente.


a vizet nem sterilizáljuk már 1 hónapos kora felett, mert az ÁNTSZ állásfoglalása szerint a kerületi vizet nem kell.

2016. ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kb 1éves koráig forralt vizzel fertőtlenítettem.
2016. ápr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!