Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mást is megszóltak már azért...

Mást is megszóltak már azért az oviban (szülők), hogy túl márkás ruhákban járatja a gyerekét? Én reagáltam rosszul?

Figyelt kérdés

Ma szülői volt az ovinkban, és olyasmi történt, amivel egyszerűen nem tudok mihez kezdeni.

Nem túlzok, ha azt mondom, hogy az életkörülményeink nagyon jók, de ezzel nem szoktam senkinek sem dicsekedni, tehát nem vagyok egy "nézd csak, nekem mim van" típus. Viszont, mivel aránylag kis településen lakunk, így ugye szinte mindenki tudja, melyik a mi házunk, stb. Tehát nyilván látják, hogy nem élünk rosszul.

Igen, szeretem a márkás ruhákat, cipőket, ékszereket és adok a külsőmre - ami nálam alapszintű ápoltságot, rendben tartott körmöket, tiszta ruhákat jelent. A kislányomat (5 éves) szintén szeretem így járatni.

Ma a szülőin, amikor a Föld napja alkalmából rendezett programokról volt szó, az óvónéni említette, hogy szerették volna holnap (azaz pénteken) a csoportunkat elvinni a parkba, ahol foglalkozásokat tartanának nekik, de ezt sajnos nem sikerült leegyeztetni időben, így fuccsba ment.

Erre megjegyeztem, hogy ha szeretnék és gondolják, a mi kertünkben nyugodtan megszervezhetjük gyorsban, hiszen egyrészt hatalmas, de zárt terület, rengeteg fával, másrészt pedig nekem igazán nem jelent gondot néhány asztalt/széket kivinni, illetve papírokat, színes ceruzákat is tudok biztosítani, mert rajzolás és beszélgetés lenne a program, meg "levélkeresés és ragasztás". Mindemellett közel is lakunk, alig 500 méternyire az ovitól.

Az óvónénik nagyon örültek a felajánlásnak, mire az egyik anyuka, akinek a gyerekével a kislányom a "legjobb barátnők", elég csúfondárosan megjegyezte, hogy ki más is ajánlaná fel, ha nem én... ezen egy kicsit megszeppentem, és visszakérdeztem, hogy ezt mégis hogy érti?

Erre ott, a többi szülő előtt megkaptam, hogy csak azért, mert én "beleszülettem a jóba" és jól tudtam férjhez menni, igazán semmi okom ennyire nagyra lenni magammal, és ha nem azzal foglalkoznék egyfolytában, hogy r*b*nc*s*n öltözködjek (???), akkor talán észrevenném, hogy a többi a kisgyereknek mennyire nem tesz jót, hogy egyfolytában azt látják, hogy a lányom mindig a legmárkásabb, legszebb ruhákban járkál, mert ezzel elveszem a többi gyerek önbizalmát.

Ezen nagyon kiakadtam, az óvónők köpni-nyelni nem tudtak. (Én sem.)

Egyrészt, nem születtem a jóba, nagyon sokat tanultam és dolgoztam érte. Azt, hogy "jól mentem férjhez" nem tagadom, mert a férjem egy fantasztikus, családcentrikus ember, aki imád minket, és ehhez semmi köze a vagyonának. (Hozzátenném: nem rajta élősködöm, a saját vállalkozásom vezetem, amit önerőből indítottam, és magamra leginkább a saját keresetem költöm, minden mást beadok a közösbe.)

És nem öltözködöm úgy, mint egy r*b*nc. Igen, márkás, színes ruhákat hordok, de sosem túl rövid, szoknyát nem viselek, a túl mélyen dekoltált ruhákat pedig kizárólag a jó ízlés (és alkalom) határain belül viselem.


Tehát ezeket még sikerült az irigység csúnya, de elfogadható számlájára írnom. Amin nem tudok túllépni, az a lányom öltözködésének hatása a többi kisgyerekre: tény, hogy márkás és szép ruhákban járatom, de nagyon sokat vásárolok neki a helyi jó kis turiból is, mert úgy gondolom, hogy összekoszolni, játszóterezni jó az is. És turiban is lehet kifogni nagyon szép, full márkás cuccokat.

Mindemellett igyekszem megtanítani a kicsimnek, hogy a ruháira vigyázzon, becsülje meg őket, a játékaira ugyanígy.

Ha azt mondta volna az anyuka, hogy b*ssz* a csőrét, hogy az én gyerekemnek szép ruhái vannak, akkor azt még lenyelem - de hogy a többi gyerek érzi magát hátrányban/kellemetlenül emiatt... ezzel nem tudok mihez kezdeni.


Ti mit gondoltok? Jogosan vetette fel ezt? A gyerekeket tényleg zavarhatja ez? (Jó, öt évesek nyilván nem tudják elolvasni a ruhák címkéjét, nem is így értem.)

Mi a véleményetek erről? Túlreagálom az anyuka irigy beszólását, vagy ő - a sajátjain túl - a gyereke érdekeit is nézi?


2016. ápr. 21. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Csak és kizárólag az anyuka irigysége volt az egész beszólás oka. Egy óvodás gyereknek még nincs fogalma szinte semmi értékéről. Nekik a ruha az ruha. A játék pedig játék. Függetlenül a márkájától és az árától.
2016. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem, a gyerekeket nem érdekli a márka, nem foglalkoznak még ilyennel. Az anyukák csőrét piszkálja az, hogy jobban éltek. Ne foglalkozz velük, bár értem hogy rosszul esik.
2016. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
31%
Szia! Én a kislányomat magán bölcsikébe viszem minden hétköznap,mert van egy alapbetegségünk,amivel "az állami bölcsi nem vállalja a felelősséget"... lényeg:picit féltem a magán bölcsikétől,mert; van,aki munka miatt- van,aki közösség miatt (ide tartozunk mi is és hiszem,hogy a jó közösségnek gyógyító ereje van kisgyerekeknél!)- van aki "csak úgy" viszi bölcsibe a gyermekét. Nálunk nagyon jó gondozó nénik vannak és a gyerekek is tüneményesek,ápoltak és látszik,hogy tisztán rendezetten adják a szüleik közösségbe őket. Őszintén szólva mi is jó körülmények között élünk,mégis féltem,hogy a kislányom még véletlenül se különbözzön a többitől,ezért én is szépen öltöztetem. Nagy csalódás volt,legpozitívabb értelemben,hogy orvos-ügyvéd gyerekek sincsennek különbül öltöztetve és nálunk bent ez nem is beszéd tárgya ki hogyan öltözteti a gyermekét: mindenki szíve joga. Úgy gondolom,ha hófehér szőrikés felsőben tombol a kislányom az udvaron a többiekkel és összekoszolja,sem a gondozó néni,sem én nem fogok fejjel a falnak menni. Gyerekek. Más kérdés,hogy nem hanyagságra nevelem,tehát nyílván nem fog hemperegni a sárban. Az,hogy mások is látják ezt és van,akit irigységgel tölt el,hogy náluk ez nem így van,le van sajnálva. Szerintem nem korrektek az óvónénik nálatok,nekik kellett volna ezt a feszült helyzetet lerendezi azzal,hogy mindenki a magáét tudja és mit tapasztaltak. Ha valóban zavarná a többi gyereket,hogyan öltözteted a kislányodat és mondanák,azt szerintem az óvónéni neked kellene négyszemközt,hogy elmondja. Mivel gyerekek és max.azt nézik csini-e valakin a ruhája vagy sem,az irigy szülőtársadat le lehet sajnálni. Én tuti a következő alkalommal lerendezném annyival,hogy nem ez volt a múltkori megbeszélés fő témája és bizonyára rossz napod volt,de legközelebb,ha velem kapcsolatos észrevételed van megköszönném ha négyszemközt adnád a tudomásomra. :)
2016. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
61%
Előző vagyok,bocsi,még egy: nem veled van a gond! Véletlenül se érezd rosszul magadat más hülyesége miatt és ne felejtsd el: csak azt kezelhetnek le igazán,aki hagyja magát! :)
2016. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Az ekkora gyerekeket csak az érdekli, ha a másik gyereken valami mesefiguras ruha van, vagy netán csillogó, ezekre akar irigykedhetnek is, függetlenül attól milyen márka vagy minőség. A lányom pl latott az ovistársan egy ruhát, ami egy agyonhordott kinais ruha lehetett, es fűzött mindenáron hogy o is olyat szeretne, holott en is mindenféle drága márkás ruhákat összevásárolok neki, de a gyerekek nem ezt nézik.
2016. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Én is úgy gondolom, hogy az anyuka irigységéről van szó, a gyerekeket max. akkor zavarhatja, ha otthon ezt a példát látják és a szüleik telebeszélik a fejüket ilyen butaságokkal.
2016. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Kikértem volna magamnak...

Lehet irigy az ember a másik pénzére,vagy életére vagy kinézetére,de ezt így nyíltan kinyilatkoztatni nagyon gát.Mi sima középréteg vagyunk,de ha ott lettem volna biztos közbeszólok,ha már más nem tette meg...

2016. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És mindenki hallgatott, az óvónők se állították le az anyukát? Nagyon gáz volt ez a beszólás, nem méltó egy szülői értekezlethez (meg amúgy se mondanék ilyet senkinek, még ha jogos akkor se). Mi is középréteg vagyunk, olyan helyen élünk ahol sok a jómódú család, van itt is aki nyíltan irigykedik pl. mások autójára. De a gyerekek nem ezt nézik, ez biztos. Oviban még nem, iskolában már talán. De akkor is, most azért ne vegyél meg egy márkás ruhát a gyerekednek, mert mit szól a többi gyerek? Na ne már!
2016. ápr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs igaza annak az anyukának. Az, hogy a te gyereked drága, márkás ruhákban jár biztos, hogy nincs rossz hatással a többi gyerekre. Lányomnál inkább az szokott lenni a szempont, hogy a lányok általában szoknyában vannak az oviban, és ezért ő is abban szeretne (de persze az mindegy hogy turiban vagy drága helyen veszem neki), vagy néha mondta hogy megdícsérte valamelyik kis társa h szép a harisnyája, szoknyája. Inkább a minta érdekli őket, nem a márka.
2016. ápr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez szimplán csak írigység .a gyerekek az oviban ha nézik a ruhákat akkor csak mintát nézik meg rajta meg a szinét.
2016. ápr. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!