Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszóltak, mert túlszeretem...

Megszóltak, mert túlszeretem a gyerekeim?

Figyelt kérdés

29 èves vagyok, 4 gyerkőcöm van. Minap tankönyvosztáson voltunk, ès páran belèmkötöttek. Az volt a gondjuk, hogy túl csinosan öltöztetem a gyerekeim, minden nap más van rajtuk, ezer meg egy ruhájuk, cipőjük van, napszemüveg, kalapok, kendők, sapkák. Ha boltba megyünk, heti kètszer, mind kap valamit. Csoki, nyaló, joghurt, stb. Szerintük ez túlzás. Az új iskolatáska, tolltartó, tornazsák szintèn, mert jó a tavalyi. De hát az elhasználódott, tönkrement a cipzár. Amúgy turiban vásárolok, tehát nem a legdrágább boltokban. Meg hogy a nagyobbak, 8 ès 9 èvesek, kapnak heti 200ft zsebpènzt. Ès hogy ez túlzás, nem lesznek önállóak. A nagyobbak simán elmosogatnak, porszívóznak, segítenek itthon, tehát nagyon is önállóak.

Szerintetek tènyleg túlzás? Vegyek vissza? Vagy egyáltalán mit kellene válaszolnom erre?

Azt mondtam, amíg megtehetem, addig ez nekem így jó. Nem ettől lesznek anyámasszonykatonái vagy talpraesett emberek.


2015. aug. 29. 16:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem ne kapjanak olyan sok csokit, meg effajta édességeket, mert tönkremegy a foguk, meg nem egészséges. Minden évben felesleges új táskát, tornazsákot és tolltartót venni, meg lehet javítani a cipzárat, de aki megteheti az vegyen nyugodtan...
2015. aug. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
67%

Szerintem egyáltalán nem túlzás,ha megtehetitek,akkor nyugodtan..Viszont a csoki helyett néha vehetnétek valami egészségesebbet.

Táskát se muszáj minden évben újat venni,csak ha már tényleg el van használódva.Egy tolltartó pedig szerintem nem egy nagy kiadás..

Valószínűleg csak azért ilyenek ezek a szülők,mert ők ezt nem engedhetik meg maguknak,és egy kicsit irigykednek.

2015. aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Azt csinálsz amit akarsz, nem vagyunk egyformák.

Természetesen lehet mértékletesebben is élni, ha úgyis jól érzed magatokat.

200 Forint zsebpénz nem is sok egy hétre, persze ha ügyesek, félreteszik, ha egyáltalán kell.


"Azt mondtam, amíg megtehetem, addig ez nekem így jó." Egyetértek. Attól, hogy az ország 80%-a csóró, még nem kell megszólni azt akinek jól megy.


Életvezetési tanácsom csupán, hogy (nem tudom összegben mekkora megterhelés amit leírtál) tartalékot is próbálj képezni esetleges (remélhetőleg max átmeneti) nehezebb időkre.

2015. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
86%

És egyébként is semmi közük ahhoz,hogy te mit veszel a gyerekeidnek..Ha te minden évben szeretnél új sulis cuccokat,és meg van rá a keret,akkor veszel.Ez a ti életetek,azt csináltok ,azt vesztek,amit akartok.

#2-es vagyok.:)

2015. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
31%

Rengeteg irigy ember van. Valamilyen szinten megérthető, hogy fogást akarnak találni rajtad, mert gyakran önhibájukon kívül rohadtul nem tehetik meg azt, hogy akár a tényleg teljesen elhasználódott iskolatáskát kicseréljék, és otthon a heti egyszeri húsétel is ritkaságszámba megy, nemhogy a csoki meg a nyalóka. Mivel látják, a te gyereked többet kap, ezért kisebbségi komplexusuk lesz, a lelkük mélyén szarabb szülőnek érzik magukat, mint te, így kitalálják, hogy jaj, hát így elkényezteted a gyereket, ő bezzeg neveli. Ezzel saját magát nyugtatgatja igazából.


Amin én változtatnék, az az, hogy minden áldott alkalommal kapjanak vmit a boltban. Ha nélkülük veszed, és ajándék, úgy oké, de hidd el, később így hozzá fognak szokni, hogy bárhova mentek, akkor kér vmit, és ha nem kapja meg, hisztériázni fog, mert ha eddig így volt, akkor miért nincs így most is. De ha amúgy ezt tudják, és ha esetleg nincs csoki meg ilyenek, nem hisztiznek, az sem nagy probléma. Bár mondjuk a heti 2 nyalóka nem túl egészséges, szóval az egyik legalább legyen joghurt a kettőből.

2015. aug. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
És mégis ki az, aki ebbe beleszól, beleszólhat? Legfeljebb az iskolának van némi joga. De pl. ha más szülők (el sem tudok ilyen helyzetet képzelni) szóltak be, akkor úgy küldtem volna el őket a jó francba, mint annak a rendje. Kinek mi köze hozzá, hogy mibe öltöztetem a gyerekem és mivel etetem?
2015. aug. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

Az iskolának sincs joga beleszólni. Ha megtehet akár minden nap új ruhát, táskát vehetsz nekik. Irigyek mert van pénzed.

Annyi igaz, ha most megkapnak mindent, később is így fogják gondolni. Csak nem mindegy, hogy egy 2000 ftos tolltartó kell majd nekik vagy egy 200000ftos motor majd. De minden a te dolgod, azt csinálsz amit akarsz. EHHEZ SENKINEK SEMMI KÖZE!p

2015. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

:DD


Nyugi, ha kopott iskolatáskával, kínaiban vett göncökben mászkálnának, akkor azt kapnád meg, hogy milyen ostoba vagy, minek kellett négy gyerek, ha pénzed nincs rájuk, nem tudod nekik megadni azt, ami "jár."


Ne foglalkozz ilyenekkel. Aki ügyesen tud vásárolni, átlagfizetésből is szépen öltöztetheti a gyerekeket, pláne nagyobb városban, ahol minden második sarkon van jó turkáló. Iskolatáskát, egyebeket is lehet szépet, jó áron venni. A zsebpénz teljesen oké, épp hogy megtanulhat a gyerek gazdálkodni, beosztani, házimunkába beszállnak, szerintem tök jól neveled őket. Heti 1-2 csokitól vagy joghurttól az égegyadta világon semmi baja nem lesz egy gyereknek, pláne, ha mozog, kint játszik, sportol, és nem a szobában gunnyaszt.

2015. aug. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
80%
Én ezt nem hiszem el. Ki köt beléd? Csak úgy a semmiből eléd állnak? Honnan tudják, mit veszel a gyerekeidnek a boltban?
2015. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Még annyit: ez nem túlszeretés. Az is vehet cuccokat, aki mellette nem tudja normálisan kifejezni az érzéseit, és ezzel kb. azt mondod, akinek nincs pénze pinata módra cukorral teletömni a gyerekét, az nem is szereti.
2015. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!