Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok ha gyermekete...

Ti mit szólnátok ha gyermeketek nagymamája nem venne semmit az unokája 2 éves születésnapjára sőt el se mennének az ünnepeltet felköszönteni csak a facebookon dobnának egy üzenetet?

Figyelt kérdés
Eléggé felháborodtam hogy anyósomék át se jöttek felköszönteni a lányunkat,azt tudtam hogy zsugorik na de ennyire,meg nem is az a lényeg legalább átjöttek volna felköszönteni.Hónapok óta felénk se néztek,pedik 5 percre lakunk egymástól,és akkor anyósom panaszkodik mindenkinek hogy annyira hiányoznak az unokák mert mi nem visszük át őket,szerintem ha annyira hiányoznának nekik már át jöttek volna,bezzeg horgászni napi szinten mennek,még az is fontosabb mint az unokák.2 hete direkt át se mentünk hátha végre észre veszik magukat.
2016. ápr. 24. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Meghívtátok őket? Én speciel nem díjaznám, ha hívás nélkül beállítanának, pedig jóban vagyunk. Ha szülinapot ünneplünk, szólunk, hogy mikor lehet jönni, mert úgy készülünk, akkor vagyunk itthon, akkorra sütünk sütit, stb. Ti meghívtátok őket, vagy csak vártad, hogy jöjjenek, de nem jöttek?
2016. ápr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

"Meghívtátok őket? Én speciel nem díjaznám, ha hívás nélkül beállítanának, pedig jóban vagyunk."

Szerintem ez egy olyan dolog, amihez nem kell meghívó. És mit csinálsz, ha netán a nagyszülők egyszer csak beállítanak egy ajándékkal? Morgolódsz egész nap, csak mert nem szóltak, hogy jönni akarnak? A gyerek a lényeg, az, hogy őt felköszöntsék, nem az, hogy te éppen készültél-e hétfogásos ebéddel vagy csak megkínálod őket valami aprósággal, ami éppen otthon van.

De hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem is rosszul esne. Egy gyerek megérdemel annyit, hogy erre az időre bármilyen sérelmet az ember félretegyen. Nem kell jó pofizni, nem kell órákat ott lenni, sőt, még drága ajándékot sem kell venni, de szerintem annyi igazán jár a gyereknek, hogy legalább beugorjanak és valami aprósággal megajándékozzák és felköszöntsék. Bár nyilván annak is oka van, hogy hónapok óta nem járnak oda. De kedves kérdező! Ezt miért nem beszéli meg a párod a szüleivel?

2016. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Ó, az én anyósomék még soha, egyetlen szülinapján sem köszöntötték meg semmilyen formában a fiunkat (nyáron lesz 4 éves), nem is ismerik, apósom nem is látta még, anyósom utoljára 3 hetesen. Mondjuk mi nem is tartjuk a kapcsolatot jó ideje.
2016. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

2es, jajj, hány olyan kérdés van itt ami arról szól, hogy a szemét anyós képes volt hívatlanul beállítani.

igazából semmi nem jó ha anyós csinálja...

mondjuk ez nekem is rosszul esne, legalább telefonálnának, hogy mikor köszönthetik fel :(

mondjuk ha hónapos óta nem jöttek, akkor nem meglepő

2016. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
.Az én anyósom detto. 20 km re lakik, de fél éve nem látta az umnokájat, "nagyon beteg". Mondtam h kifizetem a taxijat.. kétszer kapott tőle a fiam ajandekot, arra is mi kérdeztunk rá, h "mire gondolt szülinapra?" Ezen felül még egy almát se vett. Pedig van neki
2016. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze hogy meghívtuk őket.Amúgy meg párom nagyon lazán kezeli,ő soha nekm fog ilyenekért veszekedeni velük.Amúgy azt mondták azért nem jöttek mert nem, voltak jól.Na persze ismerem már őket.Az a legfelháborítóbb hogy anyósom szid átkoz minket hogy mioattunk nem látja az unokákat,mi9kor ők is áttolhatnák a képüket.A saját lányához nem ment elk mikor megszuült hogy segítsen neki,olyan hülyeségeket talál ki hogy neki papírja van róla hogy semmilyen tömegközlekedési eszközön nem utazhat,de mind3 gyereke megmondta hogy nem igaz,csak a saját gyerekeire sajnálja a pénzt.
2016. ápr. 24. 19:24
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
2-es, már miért is ne kéne, hogy hívjuk őket? Mi van akkor, ha épp indulnánk valahová? Nincs kőbe vésve, hogy egy szülinapot csak otthon lehet eltölteni? Mi például, ha jó az idő, sokszor elmegyünk ilyenkor kirándulni, vagy valami egyéb programot csinálunk. Aki hozzánk szeretne jönni (akkor is, ha szülinap van, vagy akármi), tegyen meg annyit, hogy megkérdezi, mikor alkalmas.
2016. ápr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, igazából mindegy, hogy szemét-e az anyós vagy nem. Ő az anyósod, ezen nem tudsz változtatni, Ő jár a férjeddel, Ő a gyerek nagymamája, ha tetszik, ha nem. Megváltozni már nyilván nem fog, kár is rajta mérgelődni. Azt kell eldöntened, hogy jó-e a gyerekednek egy ilyen nagymama, szeret-e velük lenni, gazdagabb lesz-e az élete azáltal, hogy sok időt tölt velük. Ha igen, akkor a gyerek érdekében nyeld le a békát, és járjatok át hozzá Ti. Ha meg nem, akkor meg ne erőltesd a dolgot. Neked nem megérteni a viselkedésüket, sőt még nagyon jóba lenni se velük, ha nem bírod őket.
2016. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

"2-es, már miért is ne kéne, hogy hívjuk őket? Mi van akkor, ha épp indulnánk valahová?"

Írta a kérdező, hogy 5 percre laknak egymástól. Ha nincsenek otthon, hát visszamennek fél órával vagy 1 órával később. Ez csak duma! Meg aztán főleg mondom, azzal nem értek egyet, hogy csak úgy meg kell hívni valakit. Nem feltétlenül lehet csak akkor megköszönteni a gyereket, amikor konkrétan ebéd közben pl. tartva van. Hisz nálunk is, ha hétköznapra esik a fiunk szülinapja, aznap meg szokta kapni az ajándékot, míg tartani családi körben, ebéddel, tortával csak hétvégén szoktuk. Tehát szerintem azzal sincs semmi gond, ha beugrik egy ajándékkal a szülinapján, a szülő meg szól, hogy mikor tartják meg és az már oké, hogy arra meghívják. De egy ajándékot odaadni, vagy megköszönteni bárkit, aki 5 percre lakik a másiktól, nem gondolnám, hogy csak meghívóval lehetne!

2016. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is az a szokás, hogy meghivjuk a vendégeket. A nagyszulohoz meg inkabb mi megyünk, szerintem így illendő.
2016. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!