Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekek mellett munka, vagy...

Gyerekek mellett munka, vagy inkább otthoni gazdálkodás? Többi lenn.

Figyelt kérdés

Válaszúthoz érkeztem. Lassan lejár a főállású anyaságim, és el kell döntenem, hogyan tovább.

Tanyán élünk, 4 gyereket nevelünk. Eddig itthon voltam, vittem a gazdaságot, rengeteg mindent megtermeltem, rendben tartottam a portát, a házat, kitermeltem ma téli tüzelőt, gyakorlatilag szinte mindent én oldottam meg. A gyerekeket be kell hordani a faluba, a távolság miatt önálló közlekedésük nem megoldott. A férjem dolgozik, jól keres, viszont elvárják tőle a túlórát. Így nem igazán tud besegíteni a gyerekek hordozásába. Megélünk, jó középkategóriát képviselünk.

Most újra kell gondolnunk az egészet. Két verzió jöhet szóba:

1. Munkába állok: Ennek pozitívuma, hogy én is keresnék, nem kellene magam után tb-t fizetnem, ketyegne a szolgálati időm. Jó szakmám van, de csak bejárós munka akadna. Negatívuma: nehéz lenne a gyerekeket megoldani, a férjemnek is alkalmazkodnia kellene az én időbeosztásomhoz, nem tudnék a mostani szinten gazdálkodni, nem tudnám fenntartani a megszokott nyugis körülményeket.

2. Maradok itthon. Negatívuma: bevételkiesés (nem csak az a huszonpárezer forint, hanem fizetni kellene a tb-t, és jobban félretenni a nyugdíjas évekre) Később már esélytelen lennék munkába állni, így ha a gyerekek kirepülnek, lehet, hogy begyepesednék.

Pozitívuma: szeretem ezt az életmódot, sokat hozzá tudok rakni a család fenntartásához, a gyerekekkel mindig van időm foglalkozni.

Szerintetek melyik verzió lenne jobb? Esetleg egyéb ötletek?


2016. ápr. 26. 10:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a gyerekeimet, de vállalom, hogy karrierista vagyok, így ők 23 hónapos koruk óta bölcsisek. A saját szemszögemből nézve dolgozni mennék vissza, viszont én nem tudnék kitelejsedni a háztartás és a gazdaság vezetésében. Két gyerekem van februárban voltak 3 évesek ikrek, megint ikrekkel vagyok várandós, őket júniusra várjuk. Úgy tervezem, hogy ők vagy másfél évesen, vagy picivel több, mint két évesen kezdik a bölcsit. (január vagy szeptember).


Anyósom azt választotta annó, hogy otthonmarad. Azzal egészítették ki a jövedelmüket, hogy elkezdtek kacsatöméssel foglalkozni. Valami hasonló lehetőséged nincs, amivel otthon tudsz maradni (a kérdésedből úgy érzem, hogy inkább arra vágysz) de mégis jövedelmet termelsz?


Mennyi idősek a gyerekek?

A férjed mit mond?

Lehet jövedelemkiesés ha otthon maradsz, viszont ha visszamész dolgozni meg tudnátok termelni annyi mindent a gazdaságban mint most? Mert ha nem akkor arról az oldalról is van jövedelemkiesés.

2016. ápr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem megpróbálnék munkába állni most, amíg még tudnék. Onnan bármikor vissza lehet "menekülni" a gazdálkodásba, ez egy biztos háttér, ha mégsem lenne jó, de ahogy írtad is, fordítva nem valószínű, hogy menne, 10 év múlva már nem biztos, hogy olyan könnyen munkába tudnál állni.
2016. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es! Két gimisem és 2 ovisom van. A nagyok 2 év múlva főiskolára mennek, így rájuk sem számíthatok a kicsik hurcolásában. A férjem rám bízza a döntést. Ő sem tud dűlőre jutni, mert ha dolgozom, az ő munkája korlátozva van, ha meg nem, kevesebb a bevétel. A gazdaságot nyilván nem tudnám munka mellett ezen a szinten vinni, például onnantól fizetni kellene a fűtésért.

2-esnek írom, hogy nekem is megfordult a fejemben, hogy újra munkába állni, aztán maximum nem megy és vissza a kiindulópontra. De jobb lenne végleges döntést hozni, mert egy kiépített gazdaság azért nem őgy működik, hogy most félbehagyom, aztán újrakezdem.

2016. ápr. 26. 10:43
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja, és nem vagyok karrierista alkat:-) Amikor dolgoztam, szerettem, most meg ezt szeretem.
2016. ápr. 26. 10:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te otthon akarsz maradni, ami nem baj tedd azt amit jónak érzel..


Anno,anyukám is otthon maradt velünk, most hogy nyugdíjas lett, sokat segit az unokái korul.


O ezt szereti csinalni, en koran visszamentem dolgozni, 10 honapos volt a lanyom, most a másodikkal vagyok itthon, valoszinu o is koran megy majd bolcsibe.


Nekunk igy jo, szerintem azt csináld ami neked meg a ferjednek a legjobb...

2016. ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Esetleg lehetnél őstermelő.

A kézműves cuccok most rettenetesen mennek, pl mi mindig adunk is el lekvárt, stb...

Ha tudsz a gazdaságból plusz bevételt szerezni, az mehet nyugdíj-előtakarékba, így azért nem lenne nagy kiesés.

2016. ápr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát bennem rögtön az a kérds merült fel, hogy ha te dolgozni mész, ki fogja ellátni a tanya körüli teendőket, amiket le is írtál? Erre a feladatra van emberetek?
2016. ápr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es! Nincs külső segítségünk, max. évi 1-2 alkalommal jön valaki a nagyobb munkákra.

Ha visszamennék dolgozni, nyilván nem lenne, aki ellátná a tanya körüli teendőket, azaz onnantól úgy működne, mint egy sima kertes ház. Laknánk benne, eljárnánk dolgozni, de a gazdaság felejtős lenne.

Amúgy szívem szerint maradnék, mert tényleg nagyon szeretem ezt az életet. Közben dolgozni is nagyon szerettem. Csak az a baj, hogy a kettő bnem megy együtt.

2016. ápr. 26. 11:30
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Otthon maradnék.szerintem ennyi gyerek mellett nehéz lenne mindent öszeegyeztetni.
2016. ápr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az a baj kérdező, hogy ebben az esetben egyszerűen nem látom értelmét, hogy miért maradnátok továbbra is tanyán, ha épp az a funkciója nem lesz meg, amiért az ember tanyára költözik? De ha ettől el is tekintűnk (mondjuk amúgy is mindenképpen itt laknátok), a ház körüli teendőket vkinek akkor is el kell látnia. Ha magad nem is termelsz semmit, a kertet, a földet rendben kell tartani, ami egész embert kíván. Ha egy szimpla kertes házat veszel, ott is szinte minden héten van vmi teendő (ilyenben nőttem fel, nekem minden hétvégét délelőtt az udvaron kellett töltenem kisebb nagyonb munkák miatt), de itt van némi föld is, amit ugyanúgy nem hagyhatsz elgazosodini, parlagfű és miegyéb.

Ezek alapján én azt gondolom, hogy maradj otthon, amennyiben az elköltôzés nem játszik. Mert így tényleg semmi ételme, hogy ott laktok, de nem termeltek semmit és csak a nyűg lesz vele, a kihasznalatlan területtel.

2016. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!