Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a 7 éves kisfiam 3 hónap...

Ha a 7 éves kisfiam 3 hónap után visszalátogat a régi otthonunkba mire számítsak?

Figyelt kérdés

A férjem tavaly októberben elhagyott minket. Majd idén januárban el kellett költözünk az addigi otthonunkból.

Valójában sosem bánt jól a gyerekünkkel. Nem verte vagy ilyesmi, hanem idegenként kezelte. De Bence ennek ellenére szereti.

Eddig egy héten szerdánként 3 órát, szombat vagy vasárnap 8 órát találkoztak.

Sose vitte oda a volt otthonunkba, hanem inkább elvitte a saját anyjához a láthatási idő alatt.

Ez nem volt ellenemre,mert sajnos Bence eléggé gyenge lelkű gyerek és úgy gondoltam csak felzaklatná ha felmenne a régi házunkba.

Eddig minden rendben is van vele. Úgy látszik jól viseli ezt az egész válás-költözés dolgot.

csakhogy az apja előállt azzal,hogy mégis el szeretné vinni oda a régi otthonunkba.

De én rettegek,hogy érzelmileg összezavarja a gyereket és összetörik. Plusz a szeretője azonnal odaköltözött hozzá amint eljöttünk.

Beszélgetni kezdtem erről a gyerekkel de sajnos a korához képest érzelmeit nem teljesen tudja jól kifejezni vagy elmondani. Így a beszélgetéseinkből nem tudok egyértelműen megnyugodni,hogy mi lesz ebből az egészből.

Sajnos az apa többször kijelentette,hogy kötelességből tartja a kapcsolatot a gyerekkel. Ezért is érzem nehéz helyzetben magamat,mert nem hajlandó rá,hogy a gyereket érdekeit figyelembe vegye. Sose nem érdekelte mi lehet a jó a gyereknek, csak a saját kényelme.

Tisztában vagyok vele,hogy nem akadályozhatom meg,hogy odavigye. De annyi a lehetőségem,hogy próbálom a gyereket a gyereket a lehető legjobban felkészíteni? Aztán imádkozni,hogy nem törjön össze teljesen?!



2016. ápr. 28. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Valójában te rettegsz a szeretőtől, és átviszed feszkót a lakás témára. A macskák kötődnek a lakáshoz, de mi nem vagyunk macskák. Magától az otthontól semmi megrázkódtatás nem fogja érni. A szeretőtől sem. Te meg nyugodj meg, nem olyan tragédia, ami történni fog.

"Sose nem érdekelte mi lehet a jó a gyereknek, csak a saját kényelme. "

A gyerek szereti az apjáét, és jó ha találkozik vele. Ennek tartalma rájuk tartozik. Jó ha nem szólsz bele, nem befolyásolod a gyereket, nem hangolod ellene akár ilyen kis alattomos megjegyzésekkel "ugye apa nem foglakozott veled, uyge a néni rossz hozzád stb ezeket a gyerek úgy veszi te elvárod, és meg akar felelni neked, tehát beépíti a beszámolóiba. Az apa a felettes én kialakulásában döntő - ha nem hagyod őket, ez sérülni fog. Ami azt jelenti, nem lesz képes önállóan dolgozni, alkotni élni, pszichológus kell, hogy elviselje az élet nehézségeit stb.

Ha már ezzel a nagy nehézséggel találkoznia kellet, hogy elválnak a szülei , akkor próbáljátok meg (ebből csak a te részedet tudod kialakítnai) a lehető legkisebb kárt okozni szegény gyereknek.

2016. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Soha olyan nem fordult meg a fejemben,hogy ellne hangoljam a gyereket. Minden egyes alkalommal maikor zokogva aludt el kérdezve,hogy apa miért nincs itt, csak azt hajtogattam neki,hogy apa szeret téged!!!!!

Szerintem nem sok megcsalt,hülyének nézett, magalázott,kisemmizett anya védené az apát!

mert ezt teszem még most is. csak had ne kelljen elnézést kéren azért,mert szem előtt tartom a gyerekem érzéseit.

Kikérem magamnak,hogy egy mcsakához hasoonlítson engem bárki aki csak pár sort olvasott rólunk!

2016. ápr. 28. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Jól van, nyugodj le, nem lesz semmi baja, hogy a régi otthonába megy. "nem törjön össze teljesen?!" - te írtad, ilyen drámaian ezt a helyzetet.

És ha így van, hogy nem hangolod ellene, az jó, akkor később sem lesz- nincs nagy probléma, nyugi.

2016. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megbeszéled vele, hogy most apu ott másik nénivel él, ti meg egy szebb új otthonban.

És most kicsit ott is lesznek. Megkérded, mi a véleménye.

Tisztázod, hogy bármikor hazajöhet, ha neki ott nem jó. Ledumálod az exeddel, hogy ha gond van, hozza haza, mindenkinek az a jó, ha nem kényszerből van ott, csak ameddig neki jól esik.

Lehet még örül is, ha előbb visszaviheti a srácot.



Off: majd röhögj nagyokat, ha a csaja "véletlen" teherbeesik, és kezdheti előlről a pelenkázást meg az éjszakázást. :)

2016. ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a javaslatokat. Segített megnyugodni és bizakodón hozzáállni a dologhoz.
2016. ápr. 30. 11:12
 6/6 A kérdező kommentje:

A következő gyerek lehetőségét kiküszöbölte az exem azzal,hogy a szeretője egyidős a saját édesanyjával.

Konkrétan tavaly ment nyugdíjba!

2016. ápr. 30. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!