Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnál ma már ritkább nevét a...

Adnál ma már ritkább nevét a kislányodnak?

Figyelt kérdés
Június végére várjuk a csajszit, főleg az Éva, Szilva, Melinda, Kornélia és Magdolna nevek tetszenek, de sokan azt mondják, furcsa lenne az oviban a sok Szofi, Hanna meg Maja mellett. Szerintetek?

2016. ápr. 28. 15:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
68%

megnyugtatlak, hogy a Szofi meg a Maja a ritka, minden kislány Anna vagy Hanna vagy Johanna :D

én oviban dolgozom, komolyan felüdülés egy egy nem Anna :)

Franciskám van, imádom, olyan jó,nem kell neki valami bugyuta 26. becenevet kitalálni, hogy magára ismerjen :/

Magdolna meg kifejezetten szép :)

mondjuk remélem a Szilvából csak kimaradt egy i ;)

2016. ápr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Adnék. Nekem a Sára, Imola, Anna, Zsóka, Csilla nevek tetszenek most nagyon, persze nem biztos, hogy lányunk lesz, de az igen, hogy ilyesmi neve lesz, ha mégis. Szerintem egy régen divatos név is lehet ma viselhető és friss.
2016. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%

Ezek a nevek nekünk is tetszenek. Szóval adnék igen.


Nekem most az aktuális kedvenc a Márta és a Katalin a lány nevek közül, de még nem tudjuk a babánk nevét.

2016. ápr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
74%
de jó végre normális, nem túlcicomázott neveket olvasni. Ezek felnőttnek és gyereknek is szépek, nem úgy mint a mostani divatnevek, amik gyerekként elmennek, de felnőttként már eléggé cikinek hatnak. Nekünk Júlia Rózánk lesz.
2016. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%
az én Kislányom Norina. Zoét akartunk neki adni, de mindenki Zoé lett addigra, én meg nem akartam hogy majd olyan csoportba, osztályba járjon ahol 30-ból 18-at úgy hívnak mint őt :D megszületett, erre egyre több Norinát hallok, látok :(
2016. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Én direkt olyat szeretnék majd választani, ami nem túl gyakori éppen. Tehát most Annát nem adnék, de később meg más lesz felkapottabb. Na nem azért mert ki akarok tűnni meg ettől lesz különleges, hanem azért mert akkor elveszíti a név a megkülönböztető funkcióját.

Az Éva és a Szilvia nagyon tetszik a felsorolásodból. :)

2016. ápr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
46%
Kornélián kívül még az Éva,Melinda elmegy,de a Magdi egyenesen taszít,az tipikus olyan nagydarab konyhásasszony név. A Szilva elírás,vagy tényleg így szeretnéd használni?
2016. ápr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a régebbi nevek tetszenek: Róza, Rózsa, Gizella, Erzsébet
2016. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a babát vártam, és a neveken gondolkoztunk, mondta a férjem, hogy legyen Erzsébet, mert milyen jól hangzik, ha Erzsikét mond az ember a játszótéren a sok Kira és Mira mellett. Mondtam, hogy jó, jó, csak az a baj, hogy fiú lesz. :-)


Szerintem teljesen szép nevek, amik nálatok szóba kerültek.

2016. ápr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

#5: A lányunk két éves és Zoé. A születése után láttam csak egy listát a legnépszerűbb nevekről és az első 10-ben benne volt.

Viszont mióta megszületett, egyszer hallottam az utcán ezt a nevet (Budapesten), illetve egy huszonéves lányt ismerek, de ő görög származású és felnőttként vette fel a magyar neve mellé.


Több Zoéval nem találkoztam a két év alatt. De ahogy te is írod, hiába tűnik ritkának egy név, ha néhány év alatt divatba jön és sokan választják.


A mai harmincas korosztály tele van Szilviával, Nikolett(á)val, Melindával, Andreával. Mégse akad fenn rajta senki. Nagy cégnél dolgozom, Nikolett(a) és Andrea a 80 fős igazgatóságon van vagy 10-10.

2016. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!