Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te adnád a leendő sógornőd...

Te adnád a leendő sógornőd nevét a kislányodnak?

Figyelt kérdés

A férjem testvére nemrég mutatta be itthon az új kedvesét, és elég komolynak ígérkezik köztük a dolog.

A gond csak az, hogy a hölgy neve ugyanaz, mint a mi favorit lánynevünk, amit már több, mint 1 évvel ezelőtt kiválasztottunk. Mindkettőnknek ez a kedvenc lányneve és már annak idején eldöntöttük, hogy ha egyszer lányunk lesz, akkor ezt a nevet szeretnénk neki adni. Idén végre össze is jött a baba, és tegnap derült ki, hogy kislány. A férjem tesója karácsonykor említette nekünk, hogy jövőre ő is fontolgatja az eljegyzést, tehát tényleg úgy néz ki, hogy a párja a leendő sógornőm. Kicsit most meg vagyunk lőve a neve miatt, hogy így merjük-e adni... Ti mit gondoltok, ennek ellenére adnátok a régóta dédelgetett kedvenc lányneveteket a babátoknak?



2015. dec. 30. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Sok választásotok van,mert adjátok a kiválasztott lány nevet,vagy a kiválasztott lány név mellé még 1 nevet esetleg más nevet válasszatok
2015. dec. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomat is úgy hívják mint a sógornőmet. Igaz nálunk a sógornő később lépett a családba, vagyis a lányom akkor már 2 éves volt. De senkit nem zavar, hogy egyforma nevük van.
2015. dec. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, adnám. Ha már rég eldöntöttétek, hogy az lesz a leendő lányotok neve, adjtok.
2015. dec. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

"A gond csak az, hogy a hölgy neve ugyanaz, mint a mi favorit lánynevünk"


- Ha megveszek sem értem, miért gond ez. De most komolyan: miért? Kit zavar az, hogy két embernek ugyanaz a keresztneve a nagycsaládban?

2015. dec. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Igen.
2015. dec. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem sosem érdekelt az ilyesmi. Megvan a név, amit mindenképp adunk a gyerekünknek, ha fiú lesz, és bizony ha a tesómék beelőznek és azt a nevet adják, akkor az nálunk semmin se változtat... Azért előzhetnének be amúgy, mert a sógorom nevét szeretnénk neki adni.


Szóval az ilyesmi engem sose érdekelt.

2015. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Adnám. :)
2015. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha nálatok ez a favorit, akkor ne más embert azonosíts vele, mert sok embernek van ugyanolyan neve, ha ez tetszik, hát adjátok a lányotoknak. Szóval persze, adnám.:)
2015. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak annyi megkötés volt, hogy testvér és szülő neve ne legyen, így kiesett a régi favorit lánynevem. Én adnám, hiszen még csak a barátnője, nektek meg már úron van a baba, ki is választottátok a nevet, azért senki nem sértődhet meg, hogy tetszik nektek ez a név, sőt:)


Ráadásul az tök jó, hogy komolynak ígérkezik a dolog, de ezt előre sosem lehet tudni, akkor pedig ha emiatt nem adjátok, és bármi miatt mégsem lenne belőle később családtag, akkor nem bánnád nagyon, hogy a régi favorit neveteket ezért ejtettétek?

2015. dec. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Adnám. Ha nem változtak meg ettől a névhez fűződő erzeseitek, remélem, jól fogalmazok, ha csak annyi, hogy ez így pont osszejott, az nem zavarna.
2015. dec. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!