Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy a férfi...

Van olyan, hogy a férfi akarja jobban a gyereket és a nő inkább csak a kedvéért vállalja?

Figyelt kérdés

Általában az szokott lenni, hogy a nő nagyon akarja, de a férfiról kiderül, hogy ő még nem akar gyereket, kifogásokat keres, halogatja stb. Ilyenkor esetleg a nő kierőszakolja, vagy akár elmegy odáig, hogy titokban nem szedi a fogamzásgátlót, meg hasonló rémtörténetek.


Engem az érdekelne, hogy mennyire gyakori az ellenkező eset?

Volt már valaki ilyen helyzetben? Egy ilyen helyzetben levő nő, vajon hogy viseli a terhességet? Megjön közben a kedve úgyis vagy lehet, hogy csak kényszernek érzi ugyanúgy?



2016. ápr. 29. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Jelen!


Első házasságomban a férjem meg volt kompolyodva, hogy neki gyerek kell.

Na kaptunk is feladatot vele, a nagyobb gyerek aspergeres, a kislány neurotipikus, de pont a dackorszak közepén járt: bele is unt a drága férjem, hogy neki ez túl sok. Ő inkább egy gyerektelen, fiatalabb nővel képzeli el az életét.

Van ilyen...

Gondolhatod, hogy ezek után én letettem a nagyesküt, hogy az életben többé soha!!

Ehhez képest most ezerrel rajta vagyunk a témán a második férjemmel.

Nagyon szereti a gyerekeket, az enyéim is imádja, és tudom, hogy legnagyobb vágya, ha lenne egy közös baba is. Esetleg kettő... Én pedig szeretném boldoggá tenni.

Lehet, hogy a nagy akarás miatt, most nem nem sikerül, túl vagyunk két vetélésen, újra próbálkozunk, de nem sikerült még teherbe esni.

Ezt elég nehezen viselem, de amúgy mindkét terhességem jól viseltem.

Se hányás, se rosszullétek, gyors szülés (bár igen fájdalmas), a szoptatással meg a végtelen gyereksírással volt bajom inkább. Az az egy évet ki lehet bírni, onnantól már szerintem is egész aranyosak a gyerekeim. :D

2016. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy nem vezet semmi jóra.


Ismerek ilyet. A férfi fűt-fát megígért, hogy hogy fog segíteni, hogy mennyire ki fogja venni a részét, hogy benne lehet bízni, majd lelépett a gyerek egy éves korában. Anyuka addig is nehezen bírta, de aztán teljesen megborult. Azóta az anyai nagyszülők nevelik a gyereket.

2016. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat ismerek, ahol a nő nem akart gyereket a férfi igen, és végül válással végződött, pont emiatt.
2016. ápr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb barátnőm volt így. A férje nagyon szeretett volna, ő magától soha nem vágott volna bele. Nem volt "ráerőszakolás", megbeszélték,hogy egy házasságnak nincs úgy jövője,hogy az egyik szeretne gyereket a másik még nem. Nem fenyegette a férje,hogy elhagyja,nem győzködte,azt mondta bárhogy dönt elfogadja. Természetesen boldoggá akarta tenni a férjét...Első hónapban összejött a baba, végig rosszul volt, vérezgetett, a szülés könnyen ment,de utána depressziós lett,a kisfia két éves koráig lényegében a beszélgetéseink 80%-ában panaszkodott,10%-ában arról beszélt milyen aranyos a kisfia,a maradék 10% még szólt egyébről. Amióta beszél lényegesen jobb a helyzet,okos kisfiú lehet vele beszélgetni. Tisztában van vele,hogy semmi türelme nincs a gyerekekhez, ha lehetne 3 éves kortól kezdené a gyerekvállalást :), nagyon szereti a gyerekét, ő a legfontosabb az életében, nem bánta még,de határozottan tudja,hogy nem akar több gyereket. Égyébkênt ő maximálisan számíthat a férjére minden téren,aki elfogadta,hogy nem lesz kistestvér.
2016. ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Mi egy ideig így voltunk, (7 év van köztünk a férjem javára), de tudta, hogy még nem állok rá készen, úgyhogy kivárta, míg én is megérek a feladathoz.

Most 6 hónapos a kisfiunk.

2016. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!