Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretném a leendő kisfiamnak...

Szeretném a leendő kisfiamnak a Sebastian nevet adni, de az anyakönyvezhető nevek között csak a magyarosított megfelelője van (Szebasztián). Mit kell tenni, vagy hogy lehet kérvényezni a nyelvtudományi Intézetnél az engedélyezési eljárást?

Figyelt kérdés
Vagy volt már valaki bármilyen más névvel ilyen helyzetben?
2016. ápr. 30. 10:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%
egyébként az igazi magyar formája a Sebestyén, nagyon szép régi magyar név :) Szebasztián annyira nem szép, túl erőltetett, de valóban csak úgy adhatod ha magyarok vagytok
2016. ápr. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
46%
A 4 válaszolo pontosan leírta hogy lehet te kivánságod szerint anyakönyvezni ,ha az egyiköt nem magyar államporgár ,különben csak sebestyén,vagy szebasztian lehet .
2016. máj. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
28%
Nekem tetszik a Szebasztián, nem értem mi a baj vele? Meg az írásával.
2016. máj. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ :) találtam egy kérdést, ami ugyanez volt, pár évvel ezelőtti, és neki valahogy sikerült. Írtam privit, hogy hogyan sikerült, de nem válaszolt eddig. Mindegy, ha nem lehet, akkor így marad, aztán majd ha egyszer bekerül a névjegyzékbe, legfeljebb átíratjuk :)
2016. máj. 2. 08:39
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Arra ugyan várhatsz,hogy ilyen írással bekerüljön a listába,mert ezzel a magyar anyakönyvezés egyik szabályát fel kellene rúgni.Ha magyarok vagytok,akkor semmi esélyed.Valószínűsítem,hogy neki úgy sikerült,hogy valamelyikük nem magyar állampolgár,vagy régen még volt az is,hogy a kisebbség írhatta úgy a nevet,ahogy az ő népcsoportjukban szokás.De ez ma már tudtommal nem lehetséges.
2016. máj. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!