Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névkérdés! Ebben a helyzetben...

Névkérdés! Ebben a helyzetben adnátok a nektekrégóta tetsző nevet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sok név van ami tetszik, nincs olyan kifejezetten kedvenc nevem. Gyermeket várunk a párommal, kislány lesz.


Abban állapodtunk meg, hogy én is és ő is felírunk 15-20 nevet, amit el tudnánk képzelni a gyereknek. A férjem nézegette az utónévkönyvet és felvette az Abigél nevet, hogy neki nagyon tetszik és menne a vezetéknévhez is (ez nagyon igaz, tényleg passzol, talán csak az Anna passzolna jobban, de az meg a mostohatestvérem neve). Tudja a párom is, hogy középiskolában volt egy nemezisem, akit ugyanígy hívtak. Kiállhatatlan, undorító, sunyi, pletykás perszóna volt velem a négy év alatt. Ne értsétek félre, nem okozott akkora törést bennem, de nem tudom, hogy el tudnék-e vonatkoztatni majd a nevétől, nem tudom, hogy ő jelenne-e meg mindig a szemem előtt, akárhányszor kimondja valaki.


Igazából nagyon tetszik a név, szerintem nagyon szép és tudatalatt már elkezdtem Abinak hívni a lányomat. Nem Abigélnek, hanem Abinak.


Ti mit tennétek? Szerintetek, ha megszületik majd a kislányom (már csak két hét, ezért is kéne valami név:D), akkor ő válik majd számomra AZ Abigéllé?



2016. máj. 1. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát erre nehéz válaszolni, ezt neked, nektek kell tudni, érezni melyik a tokeletes nev.

Ha az en szemelyes velemenyem kerded, en kompromisszumba nem mennék egy ilyen fontos dontesben, azaz ha a legkisebb gyanum is lenne, hogy valamiert nem fog kesobbiekben tetszeni a név, akkor tuti nem adnám.

2016. máj. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha annyira nem tudnál elvonatkoztatni, akkor nem hívnád már most úgy. :)

És miután megszületik 100% hogy ő lesz az egyetlen Abigél akire gondolsz, ha kimondják a nevet és a régi ismerős eszedbe se fog jutni. :)))

2016. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha már most Abinak hívod, akkor nem kérdés a dolog ;)
2016. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hamar elfelejted a régi ismerőst. Nekem is tetszik egy olyan név, amit egy hülye kolléganőm hülye lánya viselt. 2x ha láttam a lányt, bár napi szinten hallottam ról, kb 2 évig voltam azon a munkahelyen, 10 éve. Azóta sem találkoztam azzal a névvel, viszont nagyon szép és illik is a vezetéknévhez. Nem lányunk lesz, így nem releváns, de azt adtuk volna neki. Nem hiszem, h megbántam volna.
2016. máj. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem adnám. A mi listánkból rengeteg név kiesett, mert kihúztuk azokat akiket utálok/párom utál vagy közeli kapcsolatban vagyunk. Én nem tudnék túllépni ezen de ha neked sikerül, akkor add ezt a nevet.
2016. máj. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát nézd, nekem is van egy ilyen nevem, ami pont amiatt, mert egy adott személyhez tudom kötni, akit kicsit sem kedvelek, ezért nem adnám a gyerekemnek. Képtelen vagyok elvonatkoztatni, de annyi sok más szép név van (mondjuk az enyém nekem nem is tetszik szerencsére).
2016. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyu, ha a születendő gyerekednek adod, akkor egy idő után szerintem úgyis a gyereked jutna eszedbe róla. :) Szerintem szép név amúgy.

De, amúgy ha annyira elakarsz következtetni, akkor ott van az Abiáta, amit szintén lehet Abinak becézni.

2016. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez tőled függ, de szerintem egy idő után már eszedbe sem fog jutni az osztálytársnőd, különösen ha már semmi közötök egymáshoz.
2016. máj. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!:) Megszületett Abi, tökéletes rá a név, el sem tudnám képzelni, hogy máshogy hívjuk :)))

Köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 18. 09:35
 10/10 anonim ***** válasza:
GRat! :))
2016. máj. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!