Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet az apa családjától...

Lehet az apa családjától gyerektartást kapni?

Figyelt kérdés
14 éves lányomnak és 15 éves barátjának sikerült összehozniuk egy babát.. Most 4 hónapos terhes a lányom, a fiú még nyilván tanul. Mióta kiderült, nem beszélnek egymással, szóval én fogom felnevelni a lányommal a babát. Jól jönne kis plusz pénz, meg hát nem úgy van az, hogy felcsináljuk a lányt és magára hagyjuk. Gondolom tőle nem lehetne gyerektartást igényelni, de a fiú szüleitől lehet?
2016. máj. 2. 16:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%

kiskorú esetében 18. hétig elveszik, ne tedd tönkre se a lányod, se a baba, se a te életedet! A srácról nem beszélek, az most le van ejtve, nem számít a történetben, de 14 évesen egy gyerekkel igen nehéz életetek lesz, ne vállald be ezt a terhet, irány az orvos gyorsan, és intézzétek el, amíg nem késő!

Gyermekjólétis vagyok, látok így életeket, családokat tönkremenni, mert kell a cuki babácska, csak aztán annak a babácskának kell a tápszer, a kiscipő, te dolgozni nem dolgozhatsz, ha te leszel a gyám, gyedre/gyesre kell vele menned, mivel egy kiskorú nem gondozhatja... NE VÁLLALD BE!!!

2016. máj. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nagyon nem vagyok abortusz párti, nem fogjuk megölni, már megfogant, már él. Az örökbeadásról beszélgetünk, az is egy út.

Anyagilag meg tudnánk engedi, csak szűkre kell szabni a gatyát, de belefér. Jól jönne kis hozzájárulás.

Ügyvéddel is egyezkedünk, ha a fiú szüleivel nem tudunk.

És igen, tudom, hogy elcseszte a lányom, nem kell emiatt sem az én nevelésemet bántani, sem a lányomat, a kérdés nem erre irányult, én is magamba szállok, köszönöm.

2016. máj. 2. 19:47
 13/22 anonim ***** válasza:
Mikor történt az aktus, a lányod elmúlt már 14?
2016. máj. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Igen, elmúlt. Június elején lesz 15.
2016. máj. 2. 20:04
 15/22 anonim ***** válasza:
96%
Kedves kérdező, én nagyon becsüllek azért, amit teszel. Azt gondolom, hogy mindenféleképpen fel kellene keresni egy ügyvédet, ha nem sikerül zöldágra vergődni a fiú családjával.
2016. máj. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

13.

Tök mindegy mikor történt a szex,amire te gondolsz,annak már rég nem 14 év a korhatára,hanem 12 év!!!!

Nézz utána! Btk.

2016. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Igen lehet,keress fel egy ügyvédet.

Bár talán az lenne a legokosabb ha örökbeadnátok.

2016. máj. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Minden tiszteleten a tied kerdezo.Nem tudom mit tennek ilyen helyzetben.de valoszinuleg azt mint te.Nem az abortusz a megoldas.de itt ez nem is kerdes.Felelosseggel tartozik a fiu is a dologert.es ott vannak a szulok is.Ha akarjak ha nem unokajuk fog szuletni.Beszelj egy ugyveddel.
2016. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
32%
Hát utolsó, ha szerinted az a normális, hogy két gyereknek gyereke lesz, akkor nagyon nagy baj van a gondolkodasoddal. Végül is a lány élére el van baxva, a fiú élete szintén, a születendő gyereké úgyszintén. Egy hiba miatt minimum 18 évig szívnak.
2016. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
4%
Negy honapos terhes.Van keze.laba.dobog a szive.mar erzi hogy mozog.Mit tehetne?Az a gyerek nagyon is el.Az biztos .hogy felelotlenul viselkedtek.A kerdezo nem az abortuszrol kerdezett.
2016. máj. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!