Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektartás ügyben el lehet...

Gyermektartás ügyben el lehet érni valamit ha feljelentem?

Figyelt kérdés
Már bíróságon túl vagyunk, végrehajtó sem tudja behajtani, meg sem Előlegezik.feljelentéssel elérek valamit vagy csak újabb felesleges kör?
2016. máj. 2. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, egy feljentés volt már?

Ha továbbra sem fizet, akkor börtönbüntetés jár érte:



Btk. 212. § Tartási kötelezettség elmulasztása

212. § (1) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt gyermektartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt tartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, és ezzel a jogosultat súlyos nélkülözésnek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Az (1) bekezdés alapján az elkövető nem büntethető, a (2) bekezdés esetén büntetése korlátlanul enyhíthető, ha kötelezettségének az elsőfokú ítélet meghozataláig eleget tesz.

2016. máj. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem volt még rendőrségi feljelentés. Csak a bírósági tórtúra ment végig de azzal nem értem el hogy fizessen.
2016. máj. 2. 18:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen,ez a sorrend, rendőrség, a vége bíróság/végrehajtó.
2016. máj. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!