Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Születési anyakönyvi kivonat...

Születési anyakönyvi kivonat kérdés?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom kikérni postán? Hogyan tudom befizetni azt a 2000 forintot illetékként? Köszönöm
2016. máj. 6. 14:49
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Írj egy e-mailt a születésed helye szerinti anyakönyvvezetőnek, hogy rögzítsen fel az Elektronikus Anyakönyvi Rendszerbe (EAK). Ha ez megtörtént, akkor be tudsz menni bármelyik anyakönyvvezetőhöz, akár oda is ahol laksz és ki tudod kérni. :) Ha egyszer berögzítettek a rendszerbe, akkor ott is maradsz, onnantól bárhol, bármikor kikérhető :)

2016. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, ha a kérdező úgy gondolta, hogy nem tud egyáltalán bemenni az anyakönyvvezetőhöz?


Hogyan tud on-line fizetni esetleg -plusz a postaköltség, természetesen-.


Mert mondjuk, nem tud kimenni a házból, vagy csak nagyon nehezen. És mindent postával meg on-line intéz, amit csak lehet.

2016. máj. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Akkor postán ír egy kérelmet az illetékes (tehát születés helye szerinti) anyakönyvvezetőhöz, a kérelemre, amit lehet akár kézzel is írni, felragasztja a bélyeget. és Kiküldik neki. Ha illetékmentes, akkor neveze meg az okot, amiért az.
2016. máj. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a héten sikerült elintéznem. Sajnos messze van a legközelebbi olyan anyakönyvi hivatal, aki helyben kiállítja, de a területihez bementem, kitöltöttünk egy papírt, és hamarosan postázzák!:)
2016. máj. 14. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!