Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Németországban 1-2 éven belül...

Németországban 1-2 éven belül szült anyukák: kellett a kórházba, vagy máshová ügyeket intézni lefordítva a születési anyakönyvi kivonatotok, vagy elég magyarul?

Figyelt kérdés

2016. jan. 5. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem kellett. akkor kellett mikor férjhez mentem.
2016. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi!
2016. jan. 5. 20:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kellett, ha az uj anyakonyvi kivonatod van meg a ferjednek is, mert ott 3 nyelven irja es azt elfogadjak.
2016. jan. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
27 illetve 28 évesek vagyunk, akkor még csak magyar nyelven adták ki. A házassági anyakönyvi kivonatunk viszont kétnyelvű (magyar-angol). Remélem, az tényleg elég lesz.
2016. jan. 7. 11:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor kérjétek ki újra a születési anyakönyvi kivonatot, mi is azt csináltuk, mert a régit le kell fordíttatni.
2016. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, októberben szültem, ugyhogy friss a tapasztalat. Düsseldorfban igy volt.
2016. jan. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A kórházat még felhívjuk, elvileg azt írják a honlapon, hogy külföldi állampolgároknál kell a lefordított születési ak, de hátha meg lehet valahogy beszélni, hogy elfogadják hiteles fordítás nélkül. Az eredetit kikérni nem tudjuk, már nem tudunk hazamenni, másnak meg nem adják ki, elektronikus igénylésre pedig nincs mód, mivel nem szerepel az elektronikus nyilvántartásban, úgyhogy ha mindenképpen kell, akkor marad a fordítás. Mondjuk nem tudom, mi van akkor, ha odamegyek szülni, és nincs hiteles fordítás, de minden más megvan... de azért ezt nem kockáztatnám.
2016. jan. 7. 17:26
 8/11 anonim ***** válasza:
valoszinuleg ugy van, ahogyan irta a másik hozzászolo. de én ezt a részt már el is felejtettem..nekunk is multi nyelven volt a szuletési anyk.k. mikor megházasodtunk akkor vagy 4 példányt kértunk. igy én már azt se tudom nagyon, mikor hova kellett. (ezért nem is emlékeztem a -procedurára, mert minden kéznél volt)
2016. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En vagyok aki oktoberben szult, nekem anyum kerte ki az anyakonyvi kivonatot nekem is meg a ferjemnek is. Pesti kozpontnak kellett irni egy par soros levelet hogy mire kell meg vele egyutt elkuldeni a 2 szer 2000 ft illetekbelyeget. Azt hiszem 2 het mulva kapta meg anyum amit utana tovabbkuldott nekunk.
2016. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hú köszi, akkor ezt megpróbáljuk.
2016. jan. 8. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!