Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudok anyakönyvi kivonatot...

Tudok anyakönyvi kivonatot csináltatni apa nélkül?

Figyelt kérdés

Külföldön született a baba, az itteni regisztrációs papírján az apja nevén van.

De haza szeretnék menni a gyerekkel látogatóba a családomhoz és az apja nem segít itteni útlevelet csináltatni.

Ahhoz hogy én magyar útlevelet csináltassak, kell a magyar apasági nyilatkozat a magyar anyakönyvi kivonatához. Ezt nem hajlandó aláírni.



2016. máj. 10. 21:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem értem.


Külföldi állampolgár a gyerek, de magyar útlevelet akarsz neki csináltatni, hogy hazahozhasd Magyarországra?

2016. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Elvileg nem itteni állampolgár. Azt csak az útlevéllel kapná meg
2016. máj. 10. 22:00
 3/16 A kérdező kommentje:
Mivel magyar az apa és magyar vagyok én is így magyar állampolgár.
2016. máj. 10. 22:02
 4/16 anonim ***** válasza:

Ja értem. Én úgy tudom, hogy itthon csak akkor anyakönyvezik a gyereket az apja nevére, ha van apasági nyilatkozat vagy házasok vagytok. Tehát ahhoz, hogy az apja nevére anyakönyvezzék itthon, ahhoz kell a nyilatkozat. De elvileg anyakönyvezik apa nélkül is, csak akkor a Te nevedre anyakönyvezik.


Itthon sem adnak 12 éven aluli gyereknek útlevelet, ha nem egyezik bele mindkét szülő. Nem tudom, ez akkor is igaz-e, ha a Te nevedre van anyakönyvezve, de gondolom igen.


Erről meg kell kérdezni a magyar külképviseletet, nagykövetséget vagy konzuli szolgálatot, abban az országban ahol éltek.

2016. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
FFelhívm Köszönöm
2016. máj. 10. 23:03
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A születés magyarorszagi anyakonyvezesehez kérik a gyerek regisztracios lapját és az apasági nyilatkozatot is. Nem fogják a te neved anyakonyvezni, hiszen az apa neve szerepel a regisztrációs lapon.

Amúgy apuka miért nem akarja?

2016. máj. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mert az itteni állampolgárságot akarja és nem akarja a magyart (mivel ugye a magyarért is fizetni kell) de 1év alatt nem tudta elintézni az ittenit mert mindig fontosabb volt neki a haverozás meg a játék (ugye 8hónapig nem is dolgozott, gyerek mellett én vállaltam plussz munkát és 7gy jöttem haza hogy a gyerek éhesen sírt mert arra képtelen volt hogy megetesse).

De azt nem rngedte hogy én elintézzem mert hát ő jobban tudja, és mivel az ő dokumentumai ide is nagyon fontosak...meg vagyok lőve.

De én vagyok/voltam olyan ostoba hogy egy ilyen emberrel egyáltalán szóba álltam.


Szóval nélküle semmit sem tudok lépni... hát ez borzasztó!!

2016. máj. 11. 06:11
 8/16 A kérdező kommentje:
És az a végképp Kiábránditó hogy észre sem veszi magát! Soha sem gondoltam volna hogy ennyire felelőtlen önző...nem is tudom erre milyen szó passzol igazán, de én már begolyózok a tehetetlenségtől
2016. máj. 11. 06:16
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni a szuletes magyarországi anyakonyvezesert. Honnan szedtetek ezt a marhaságot? Ingyenes. Az útlevél majd pénzbe kerül. Az anyakonyvezesert nem. Na és személyi nem tudtok neki külföldön csináltatni, csak útlevelet, ennek van költsége.

Ha két magyar állampolgárnak születik külföldön gyereke, az 99%ban csak és kizárólag magyar állampolgár lehet. Hol éltek L

2016. máj. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kell fizetni az apasági nyilatkozatért és az oda visszaút londonba mivel csak személyesen lehet. És az útlevél is pénzbe kerül
2016. máj. 11. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!