Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Labilis (abb) idegrendszerrel...

Labilis (abb) idegrendszerrel is érdemes belevágni a babavállalásba?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök a generalizált szorongással és bipoláris zavarral. A férjemmel 5 éve vagyunk együtt,mostmár van egy gyönyörű házunk és egy jó autónk, a férjemnek jó állása, ráadásul nekem is egész jó munkám van, irodai, elég magas bruttóval (br 300e körül) , szóval GYÁS, GYED szempontjából is jó, már 6 éve dolgozok, úgyhogy mostmár szeretnénk babát nagyon mind a ketten. Viszont félek,hogy a betegségem mellett hogy fog telni az évekig tartó babázás otthon. Jelenleg pszichiáterhez már nem járok,nekem nem sokat segített, nőgyógyászati vizsgálatra most jelentkeztem be, szeretnénk egy teljes kivizsgálást mielőtt belevágunk, de én eléggé félek, néha előtör rajtam az, hogy napokig alig akarok az ágyból is felkelni, mert élni sem akarok, aztán hónapokig semmi.

Van aki hasonló betegség mellett gyermeket vállalt?


2016. máj. 10. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Én szorongásos beteg vagyok. Végigcsináltam egy terhességet. Ha van melletted stabil ember, vágj bele nyugodtan! Én most a tesóval vagyok így...merjem, ne merjem...
2016. máj. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Én pánikbeteg/szorongó vagyok. Főleg közlekedésnél és tömegben jön rám, h légszomjam van, leizzadok, valótlanság érzésem van, szédülök.

Pszichológushoz járok 3 hónapja, nálam kb fél-1 éve kezdődött ez a probléma. Egyedül nem nagyon merek menni sehova.

Most a 7. hétben járok, szeretnénk babát, nem akarok várni. Itt van mellettem a férjem, ő támogat és hiszem, hogy hamarosan kilábalok ebből az állapotból érte és a babáért.

Ha úgy érzed, vágjatok bele, nincs mit veszíteni.

Szurkolok!

2016. máj. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Dehogynem van mit veszteni! A gyereknek!

Előbb szedd rendbe magad!

Mit csináltok ha a nagy támogató emberetek lelécel?

2016. máj. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is generalizált szorongásos,pánikbeteg vagyok.

Szerencsére depresszióm nincs,de így sem könnyű.Nekem 5 éves a gyerekem,és nagyon sok erőt ad.Miatta érdemes küzdeni,keretet ad a napnak,mert ugye őt hozni-vinni kell,játszó stb. szóval úgy érzem rám kifejezetten jó hatással van,de így sem könnyű sokszor.Én igyekszem le kűzdeni a félelmet,és beleugrani azokba a dolgokba amiktől félek,így már van egy kis önbizalmam.sok önsegítő könyv is segít,és a tudat,hogy nem vagyok egyedül,sőt sajnos egyre többen vagyunk.Pedig támogató háttér nincs mellettem,a családom szerint ilyen betegség nincs is.


Viszonylag nyugodt életet sikerült kialakítani magamnak,magunknak,igyekszem,hogy csak "jó stressz" legyen az életemben,nyilván néhány dologról még így is le kell mondanom,de ez van.Másoknak még súlyosabb bajuk van,nekem tulajdonképpen ezt leszámítva tök jó életem van.

Kistestvért viszont nem vállalok,az már túl sok lenne nekem,érzem.pedig vágyok rá,de igyekszem a realitások talaján maradni.

2016. máj. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 3-mas.

Én pánikbetegként készülök elhagyni a férjem,hidd el ettől még nem áll meg az élet.Élő példa vagyok rá,hogy támogató háttér nélkül is szépen lehet kezelni ezt az egészet (gyógyszerek nélkül) persze attól is függ kinek mennyire súlyos az állapota.Nekem soha nem volt öngyilkossági hajlamom,nem voltam depressziós,de olyan volt hogy alig mertem kimozdulni.De leküzdöttem,és küzdök minden nap.Néha jól vagyok,néha kicsit rosszabbul,de el nem hagyom magam ez a lényeg.Azt nem szabad.

4-es voltam.

2016. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Ne haragudj kérdező, nem válasz lesz.

Aki lepontozza a nőket, akiknek valamilyen mentális betegséggel gyerekük van, az tuti full egészséges ugye?És jó kapcsolatban él minendki, ugye?

Egy csomó ember be sem vallja, hogy baj van vele/a kapcsolatával/házasságával és jön ide ítélkezni...

2016. máj. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Érdemes! Én szintén diagnosztizálva vagyok generalizált szorongással, szociális fóbiával, depresszióval, testképzavarral és atipikus anorexiával. Most folyik a vizsgálat borderline-ra. 25 hetes terhes vagyok, és szülés után elkezdem a gyógyszereket szedni. Párom szerencsére egészséges és megértő, rengeteget segít. Vágj bele, de azt javaslom menj el pszichiáterhez gyógyszerekért. Nem mindenkinek segít a terápia, de a gyógyszerek tényleg sokat segítenek!
2016. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok.

Aki feltételezi, h a támogató emberek lelépnek mellőle, annak nem lehet túl jó családja, férje/párja. Így nem lehet hozzáállni egy kapcsolathoz.

Nincs mire várni, én a bajaimmal együtt is mindent meg fogok tenni a gyermekemért, ez nem kérdés.

Ha elüt egy busz amikor 5éves, akoor ugyanott vagy. Nem lehet mindenre felkészülni, az élet zajlik, ez is egy betegség, mint a cukorbetegség. Ők se várják meg azt, kigyógyuljanak abból, amiből sosem fognak, de kezelik a helyzetet.

Kívánom, h te is találj magadnak stabil családot.

2016. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!