Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elhunyt rokon nevét adni?

Elhunyt rokon nevét adni?

Figyelt kérdés
Egyik rokon testvére meghalt fiatal korukban. Nagyon szerette őt. Ezért és tiszteletből szeretné ezt a nevet adni lányának. Kicsit hisz benne, hogy testvére vigyázna rá. Bárhol is van most. De a név is tetszik neki és párjának. Tényleg nem kéne ? Sokan furán néznek rájuk.
2016. máj. 15. 07:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tiszteletlenség.A mi családunkbsn is volt hasonló.Meghalt a nővérem baba korában,és a másik nővérem ragaszkodott ahhoz,hogy engem is úgy nevezzenek el.A család persze ellene volt,így második nébkent kaptam meg.A nagyszülők mit szólnak hozzá?
2016. máj. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ő dolga. Egyedül a szülők véleményét kellene kikernie.
2016. máj. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szülőként biztos nem adnám a meghalt gyerekem nevét egy később születendőnek, (mint ahogy az első is írta, hogy az ő szülei sem voltak hajlandóak) de elhunyt testvérről, nagymamáról stb. elnevezni a gyereket szerintem szép gesztus. De ebben az esetben valóban érdemes kikérni a nagyszülők véleményét is.
2016. máj. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a nagybátyám hunyt el pár éve, és nagyon szeretem a nevét. Kacérkodtam a gondolattal, de aztán úgy döntöttem, hogy mégsem lenne jó ötlet. (Mondjuk még nem tudjuk, hogy fiú vagy lány lesz, így lehet hogy eleve nem lesz opció, de már gondolkodunk).
2016. máj. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ez tetszik neki, miért ne? Az ő gyereke. Mi is a dédi nevét adtuk, már rég nem élt sajnos.
2016. máj. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!