Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akik dohányoznak/dohányoztak a terhesség alatt? Van aki dohányzik a gyermekei mellett is?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat szeretnék, nem akarok elítélni sem senkit emiatt.

2016. máj. 15. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Terhességeim és szoptatások alatt nem cigizte, de mióta újra dolgozom (a kicsi 2 éves kora óta), azóta lassan visszaszoktam teljesen :-(

Nem vagyok rá büszke, de ez van.

A húgom végigdohányozta a terhességét és a szoptatást is...

Pedig a szüleink és a másik tesónk sosem cigiztek.

2016. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk mindenki cigizik.

Mig terhes voltam és szoptattam eszembe se jutott.

Amikor már nem szoptak szépen lassan vissza szoktam.

2016. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Én 2 nap alatt letettem a cigit amikor megtudtam hogy baba van, szoptatás alatt sem szívtam. Viszont utána visszaszoktam egy évre. Egy év cigizés után egyszerűen sajnáltam rá a pénzt és mindig bűntudatom volt amikor megvettem. Arra gondoltam mennyi mindent vehetnék inkább a gyereknek ebből a pénzből. Így aztán 2 hét leforgása alatt letettem és azóta sem vettem vissza, ennek már 8 éve lassan. Napi 1-1,5 dobozzal ment el. Szerencsés vagyok, hamar letudtam szokni, nagy volt a motiváció.
2016. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Anyukám végig dohányzott, míg velem volt terhes. Annyi következménye lett, hogy alacsony súllyal születtem (2,3) 41. hétre és az én méhlepényem is gyorsan öregedett a terhességem alatt, mert az utódok dns-ébe beépül az anyai dohányzás a legújabb kutatások szerint. Pedig sosem szívtam egy szálat sem. Szerencsére nekem normális súlyú babám lett (3,2).


Szóval, aki dohányzik terhesség alatt, szurkoljon, hogy legalább fia legyen, hogy legalább ne örökítsen bajt.

2016. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Az első terhességem előtt pont leszokóban voltam, úgyhogy amikor kiderült, hogy babát várok, már nem volt nehéz letenni a cigit. Más kérdés, hogy nagyon hiányzott, és egy csomó olyan stresszforrás volt az életemben, ami miatt majd' megőrültem egy szál cigiért. Miután a fiam megszületett, és már nem szopizott, sajnos vissza is szoktam a cigire. Utána 8 évig cigiztem, majd újra terhes lettem. Itt nem ment olyan könnyen a leállás, kellett kb. 2 hét, mire sikerült letennem fokozatosan. De azóta nem cigizek egyáltalán. Most 3 hónapos a kisebbik fiam, szeretném még jó sokáig szoptatni (a nagyot csak két hónapig tudtam), és bár néha eszembe jut, hogy "régen ilyenkor olyan jó volt kiülni a teraszra egy szál cigivel", de őszintén szólva nagyon idegesít már a cigifüst, nagyon messziről megérzem és utálom szagolni. Szerintem egy fél szál cigitől is rosszul lennék.
2016. máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%
Én dohányoztam, de kevesebbet, mint baba előtt. Normális súllyal, hosszal született, szoptatás közben is dohányoztam. Nem szeretném, ha a lányom meglátná később, hogy cigizek.
2016. máj. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Én terhesség előtt dohányoztam, babával a pocakban soha egy szálat se, szoptatás alatt sem, utána sajnos visszaszoktam, napi egy doboz megy el, de lakásban, gyerek mellett soha, nagy teraszunk van, oda járok ki + már dolgozom, munkahelyen is kijárkálunk a kollégákkal.
2016. máj. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Anya végig dohányzott - apa meg állandóan veszekedett vele ezért -, és eléggé kis súllyal (1900g) születtem.

Ő olyan 8 éves koromban tette le a cigit, apa még előbb.

Én a szagától is rosszul vagyok.

2016. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Az elsőnél végig dohányoztak, másfél éves koráig, akkor derült ki, hogy asztmás. Azonnal letettem a cigit, de a lányom betegsége megmaradt a mai napig (most 8 éves).


Mikor a kisfiam született, már rég nem bagóztam, ő ma 3 éves és egészséges.

2016. jún. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Bocsánat, hogy én is írok, a családom tapasztalatait tudom elmondani, én nem dohányzom egyébként sem. Ők kicsit idősebb korosztály, mint én.

Az anyukám dohányzik, mikor megtudta, hogy terhes, abbahagyta rögtön. Azt mondja, egy szál cigit még elszívott, többet nem bírt volna már, mert nagyon szégyellte közben magát, és nem is ment.

Anyósom is dohányzik, ő egyik terhessége alatt sem hagyta abba, elmondása szerint most sem bánja, szerinte az nem ártott, mert kívánta.

Nagynéném a legkisebb gyerekkel dohányzott terhesség alatt. Utána hibáztatta magát, mert asztmás a kislány, persze abba nem hagyta.

Remélem, tudtam valamit segíteni.

2017. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!