Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretem a gyerekeket, de az...

Szeretem a gyerekeket, de az öt év és az alatti korosztállyal alig tudok mit kezdeni? Nagy baj?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék, szeretem a kicsiket, babákat is, de ha pl. Babát megfogok elsírja magát mindegyik, félek, hogy rosszul fogom stb. Meg csak nézem és.. Ennyi. (a sárga irigység tud elfogni ha az anyjára persze vigyorog pedig tudom az anyja, én idegen vagyok. Csak olyan jó lehet ha a saját véred, babád rád mosoyog)

1-2 felett ugyan ez, pepitában csak sírás nélkül. Kis ideig eljátszok velük, de kb a vigyor/nevetés fehér holló. Pedig ők is olyan jól tudnak szeretni. :) vittem motorozni nővérem lánát(2,5) hát.. Csak ideoda ment, kis idő múlva vissza kellet volna menni, de ő nem akart. Nem hisztis lány, de mindig nem et mondott a visszára. Inkább hagytam, nehogy sírjon vagy ilyen. Vagy ha jött biciklis (bicikliut volt csak) levittem motorral inkább az út szélére és fogtam a kis vállánál nehogy kimenjen a kerékpáros elé. Közben kedvesen magyaráztam hogy ha jön valaki félre állunk.

Jöttek a lesújtó pillantások, szúroósok us:(

Mit tudnék tenni, ohogy ne legyek 'esetlen', nővéremen is leszólt amikor menekültem a kakis pelenka elől (hányingeremnlesz a látványtól, gyenge vagyok).

Szánalmas lennék? De nagyobb gyerekeknél abszolút nincs gond, aki öt évnél nagyobb.


2016. máj. 16. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Hajjaj, nagyon nagy baj! Hogy leszel így szülő!? *szúró tekintet* Nem is ismerlek de már elítéllek. Borzalmas ember lehetsz és még szánalmas is.
2016. máj. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

* gyenge a gyomrom

#1es ez egy jó kérdés :s pedig egy saját gyermek aki bennem fejlődött... Az tuti más lenne. De akkor is. Rá adásul elvárják hogy egyből bánjak a kicsikkel :(

2016. máj. 16. 00:31
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Miért keresel magadban hibát? Nagyon fiatal lehetsz. Olyan, mintha kötelezően szórakoztatni akarnád őket. Ha akarsz, babázol, ha nem akkor nem. Játszotok, amíg jólesik, ha sír visszaadod az anyjának. Övé az :)

Egy 2,5 évessel motorozni pedig sokanak elég nagy kihívás. Nagyon makracosak tudnak lenni. Ezzel mindenki tisztában van akinek ilyen idős a gyereke. Tesód is.. szerintem kicsit megsziv@tott.

2016. máj. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

Lassan 3 éves a nagyobb gyerekem de a mai napig nem tudom mit kezdjek vele! Mindig csak velem egykorúak vagy idősebbek voltak körülöttem, babát is akkor fogtam először mikor megszületett a sajàtom. Őszintén szólva a sajàtjaimon kívül nem is szeretem a gyerekeket, éppen ezért mert nem értek hozzàjuk, nem tudom milyen èrtelmi szinten vannak bizonyos életkorokban...

Egyébként, miért lenne baj?

Ha akarsz sajàtot muszàj lesz elfogadnod hogy lesznek kötelezettségeid, gondolom te sem akarnàd hogy a pisi/kaki szétmarja a gyereked fenekét! Én is menekülnék màs gyerekènek a végterméke elől, sőt, maguktól a gyerekek elől is menekülök

2016. máj. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Semmi baj nincs veled.

Idegen (nem saját vagy sajátként nevelt) gyerek mindig más. Nem vagy vele annyit együtt, hogy "kitanuld".


A lányom 2 éves, a féltestvére már fiatal felnőtt nő. Ő is hasonlókat mondott, mostanában mégis én lepődök meg, hogy néha ösztönösen odaül bolondozni vele. Sőt, kéri, hogy fürdethesse.

Ha nem tenné, az se lenne baj. Nem az ő gyereke.

Mondjuk a lányom vigyorgós, kezdeményező típus, simán a kezébe nyom egy játékot bárkinek, vagy kéri, hogy csiklandozzák.

Sok gyerek nehezebben oldódik, ráadásul 2 éves kor körül szemlélődnek, ami kívülről bambulásnak néz ki.


Hacsak nem kisgyermeknevelőnek készülsz, akkor az égvilágon semmi hátrányod nem származik ebből. A sajátodba pedig menet közben beletanulsz.

Ha megnyugtat, extra érzékeny szaglásom van. Az első hetekben sebészmaszkban tettem tisztába a gyereket, mert öklendeztem a szagtól. Idővel megszoktam, vagy a félrehajolok-nagy levegő-fél percig gyorsan törlök, cserélek -megint félrehajolok-nagy levegő-csinálom tovább verzió ment, hogy ne töményen lélegezzem be az "illatokat".


A legviccesebb családi sztori is ezzel kapcsolatos: apukámnak rossz a szaglása, ráadásul állatok között nőtt fel. Teheneket, disznókat ganajozott. Kicsit gúnyolódott az elején, hogy milyen kényeskedő vagyok. Aztán belefutott az első pelenkába. Kibontotta, azonnal visszacsukta, majd lesütött szemmel elkérte a sebészmaszkot :)

2016. máj. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én meg pont az 5 év felettiekkel nem tudok mit kezdeni :)

A sajátoddal más lesz, amúgy meg ne foglalkoztasson nagyon a dolog.

2016. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!