Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a 91. naptól igénybe...

Ha a 91. naptól igénybe veszem én, mint anya a családi adóalap kedvezményt, akkor a fizumon látszik az a plusz 10e ft. Eddig stimmt. Viszont, ha elmegyek gyed-re/gyes-re, akkor el fog veszni a kedvezmény?

Figyelt kérdés
Vagy ilyenkor érdemes az apának igénybe venni a kedvezményt? Ti hogy csináltátok?

2016. máj. 17. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A gyedből, tgyásból lehet érvényesíteni. Ha csak gyest kapsz, akkor nyilván apának kell.
2016. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta. GYES alatt csak akkor éri meg igényelni, ha dolgozol. Ha nem, akkor inkább az apa kérje.
2016. máj. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Akkor kaphatsz adókedvezményt, ha van olyan jövedelmed, amiből szja-t vonnak. A gyesből értelemszerűen nem. Nálunk a tgyás-gyed-gyes időszakban a férjem vette igénybe, hogy ne kelljen vele variálni évközben pl.
2016. máj. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem a táppénzen nem tűnt fel,bár nekem a munkahely utalja,nem a tb.nem tudom jól értettem e,de valahol olyasmit olvastam,hogy ha két gyermek után igényli az ember,nem 2x 10.000,hanem összesen 12 500 ft a kedvezmény 😭
2016. máj. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4es vagyok,bocsi,kicsit nem fogtam fel amit kérdeztél...
2016. máj. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem fog elveszni, abból lesz a családi pótlék, nem?
2016. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem családi pótlék lesz belőle,hanem ha úgy igényled,kevesebb adót vonnak a szja!val terhelt bevételedből vagy igényelheted egy összegben adó visszatérítésként a következő adóbevallásnál
2016. máj. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

4! Két gyerek után 2*12500 Ft a kedvezmény az idén.

A családi pótlékot ne mossuk ezzel össze. Van időrendben a csed-gyed-gyes, a terhesség 91. napjától az adókedvezmény és szülés után a családi pótlék. Attól, hogy kapsz családi pótlékot, az adókedvezmény is jár (vagy a férjednek) amennyiben van szja köteles jövedelmed. A gyes nem szja köteles. Tehát ha gyes jár majd és nem dolgozol mellette, apukának érdemes igényelni, akár havonta, akár egy évben 1x visszamenőleg.

2016. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm ezt a sok kommentet, segítséget. Szerintetek melyik lehetőséget érdemesebb kihasználni? Jövőre igényeljem vissza az ezévit egy összegben, vagy havonta kérjem? Ti hogy csináltátok?
2016. máj. 17. 12:56
 10/17 anonim ***** válasza:

Tehát, akkor szülés után is jár a 12500 kedvezmény az adóból?

Plusz a családi pótlék külön?

Bocsi, de én teljesen máshogy tudtam eddig. :/ Köszi!

2016. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!