Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért így csinálják? Csak egy...

Miért így csinálják? Csak egy új divat, vagy más oka is van?

Figyelt kérdés
Babakocsira pattintható bébihordó. Régen szépen belefektették a kocsiba, és indulás sétálni. Most meg mindenhol azt látni, hogy a bébihordóban "görnyed" a baba. Valahogy furcsállom.
2010. ápr. 9. 21:46
 1/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én akkor görnyesztem szegény babámat a hordozókában, mikor el kell mennünk az autóig a garázshoz, mert az tőlünk 10 perc séta. Mert hogy az autóba a hordozóka kell, de logisztikailag kissé nehéz lenne megoldani, hogy eltolom a mózesben a gyereket, a hordozót akasszam a fülemre? A hordozókát nem tarthatom az autóban, mert mi van, ha mondjuk más autójába kell betenni? És ha elmegyünk nagyszülőkhöz, már oda se visszük a mózest, mert rengeteg helyet foglal az autóban, aztán lehet, hogy nem is lesz alkalom sétálni vele... Amúgy a mózesben sétáltatom, és itthon is talán ha kétszer raktam bele egy kicsit hintáztatni még a legelején, mikor már semmi sem segített. Majd akkor fogom bevetni etetőszékként, ha elkezdjük a hozzátáplálást, de azzal még ráérünk.
2010. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Talán mert nem otthonról indulnak akiket látsz, hanem kocsival mennek valahová. Ilyenkor én is szívesebben veszem ki hordozóval együtt a babámat, mert félek ha elkezdem ki-be pakolni és kitakargatni akkor megfázik.
2010. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sokan sétáltatják felénk így a babájukat, nap mint nap találkozom velük. Nem hiszem, hogy jót tesz a babának, de mindenki úgy csinálja, hogy jónak látja:(
2010. ápr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk olyan babakocsink volt (amit kaptunk) amiben a babánk vagy viszintesen volt vagy már szinte ült-nem volt köztes megoldás.Mivel még pici volt így nem ültethettem,hanyatt feküdni meg utált,hason pedig nem látott semmit,a tolókar sem volt átfordítható,így nem láttam mit csinál stb.Szóval sehogy nem volt jó,csak úgy,hogy a hordozót rátettem a babakocsira és kész.Így nézelődhetett,engem is látott és nem görnyedt benne.Persze hozzáteszem,hogy akkor még nem órákat sétáltunk.
2010. ápr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 omadjoe ***** válasza:
mi nemes egyszerüséggel hordozokendobe raktuk, és ugy mentunk sétálni. tetszett neki. télen könnyebb volt melegen tartani. hordozot, csak autoban használtuk.
2010. ápr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem tenném hosszútávon bele, mert tényleg görnyed. divat. ennyire egyszerű.
2010. ápr. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tényleg csak divat, de hosszan, minden nap abban sétáltatni butaság. De sokaknak a külcsín többet számít.
2010. ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem is a kocsihoz való "elvitel" lett volna, amire elsőként gondolok, ha nem lenne az ismeretségi körömben is sok kismama, aki direkt így sétáltat, sőt, azért vett ilyen pattinthatós-hordozós kocsit.

Én viszont direkt nem olyat vettem, és már kezdtem azt hinni, hogy rosszul tettem. :)

Köszönöm mindenkinek!

2010. ápr. 10. 16:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is babahordozó ellenes vagyok. Nekem a fiam nem is szereti. Nem hiszem, hogy egy újszülöttnek jobb abban görnyedni, mint egy egyenes kocsiban lennie. Szóval ha nagyon muszály, csak akkor teszem a babahordóba, amúgy mindig babakocsi, ami természetesen a hagyományos.
2010. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is a 3 az egyben kocsink van ( mózes, hordozó, sport)

A mózes kellet a tél miatt, meg hogy feküdjön, de így 4,5 hónaposan már kezd nyűgösködni fekve a mózesben, mert nem lát ki, már nem is alszik el egyből benne, ahogy eddig. Mostmár ha jóidő van, a hordozóban fogom sétáltatni, mert a sportrészt csak 6 hóanpos kortól ajánlják. Mivel még nem tud ülni, nem tudom beleültetni, a mózes meg már majdnem kicsi neki.

Szerintem semmi baja nem lesz egy ekkora babának ha napi 1-1,5 órát ebben sétálunk. Sokkal jobban tettszik neki hogy nézelődhet.

Az autóban van, hogy 2-3 órát is benne van, ha annyit utazunk....

2010. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!