Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Roma anyukak! Ereztek barmifel...

Roma anyukak! Ereztek barmifele ellenszenvet az ovonok/orvosok viselkedeseben?

Figyelt kérdés
2016. máj. 18. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A lányom bölcsődéjébe jár roma és félig arab kisgyerek is. Én nem vettem észre semmiféle megkülönböztetést, ugyanúgy viselkednek velük a gondozók, mint a többiekkel.

Tény, hogy a szülők is kultúráltak.

2016. máj. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek óvónőket, semmi bajuk a roma kicsikkel és a szüleikkel, ha rendesek. Egy romákat is tanító ismerősöm dettó. Mondjuk ők normális emberek, nyilván van, akit elvakítanak az előítéletei s nem az embert nézi.
2016. máj. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
,
2016. máj. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Nemrég voltunk kórházban a gyerekkel, egyértelműen máshogy kezelték a roma anyukákat, pedig semmi baj nem volt velük. Ugyanolyan előítéletesek voltak a "putris" szegénnyel, mint a diplomással. Rossz volt nézni. Engem is óva intettek a szobatárstól, pedig jól kijöttünk. Na azzal viszont, akit utána kaptunk... Fehér volt, de közben olyan sötét és rosszindulatú, mint az éjszaka. Egy éjszakát nem bírtam vele, de a nővérek sem.
2016. máj. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Előre leszögezem, hogy a baráti tásaságomban több roma fiatal anyuka van, volt több roma osztálytársam stb. mindegyikkel jól kijöttem, annak idején esküvömre is többen jöttek.DE!!Most hogy kismama vagyok és járni kell a kötelező vervételekre, ultrahangokra (amit csak a kórházban csinálnak meg)sajnos olyan módon viselkednek mind a roma kismamák, mind a családtagjaik hogy az valami felháborító (persze tisztelet a kivételnek) Ordítanak a folyosón, káromkodnak hangosan, tolakodnak, lökdösődnek.Egy konkrét példa: vércukorterhelésre mentem, ugye ekkor rögtön a legelején behívják ezeket a kismamákat, mert meg kell inni a cukros vizet és utána el kell telnie 2 órának. Az asszisztensnő a lelkünkre kötötte, hogy pontosan 2 óra elteltével le kell venni a vért, mert ha több idő telik el akkor meg kell majd ismételni az egészet, ja és soron kívül mi következünk nem számit hányan állnak előttünk.Telt az idő (közben egy nagyon rendes, kedves roma anyukával beszélgettem) már csak pár perc volt az idő lejártáig ezért oda álltunk az ajtóhoz...na ekkor kezdődött a balhè mert egy nem túl értelmes roma anyuka elkezdett kiabálni hogy ő volt itt előbb, mit tolakodunk stb. Ekkor én is meg az a hölgy akivel beszélgettem elkezdtük neki magyarázni hogy nekünk a vércukor terhelés kiatt pontosan, soron kívül be kell mennünk, ezután még agresszívebben elkezdett viselkedni hogy márpedig neki 9:26-ra időpontja van ne előzgessük.Végül csak bementünk előtte de még utána is raplizott.És ez csak egy dolog...még legalább 10-et feltudnék sorolni. Tényleg óriasi tisztelet a kivételnek...de sajnos olyanok is vannak amiket leírtam.
2016. máj. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!