Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbántam a kis korkülönbséget...

Megbántam a kis korkülönbséget (2 év). Kikészülök tőlük. Aki hasonlóan érzett valaha, mi volt a megoldás?

Figyelt kérdés
Egyre depressziósabbnak érzem magam, megszűnt létezni minden más, csak őket kell kiszolgálnom, mintha börtönben lennék, elfáradtam. Nagyon. Első babánk álombaba volt, másodszorra a létező legrosszabb lett minden. Nagyon rossz döntés volt ez ilyen hamar. Segítségem minimális van, és nem is lesz több. Azt hittem, bírni fogom, de most úgy érzem, nem így van. Mikortól könnyebb? Nálatok, akik hasonlóan éreztetek, mikor múlt ez el?
2016. máj. 19. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Mikor majd elkezdenek egymassal jatszani akkor lesz konnyebb, utana viszont egy alom, mert ellesznek egymassal. Ez olyan 2-4 ev .
2016. máj. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ajjaj, pedig én is kb 2,5-3 évet tervezek korkülönbségnek. Mennyi idősek a gyerkőcök?
2016. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
6hó- 2év 6hó. Remélem neked könnyebb lesz!
2016. máj. 20. 01:32
 4/12 anonim ***** válasza:
A nagyobbacska másfél volt, mikor születtek az ikrek. Hát, az eleje nem volt leányálom. Ahogy a babák elkezdtek mocorogni, érdeklődött utánuk a tesó. Egy évesen én már nem is kellettem a játékhoz, most másfél évesek a kicsik, remekül elvannak - viszem a háztartást, van 4 gyerekünk (3itthon napközben), és még dolgozni is tudok mellettük (itthonról). Mi hamar 'összeengedtük őket'. 6hónaposan sokat voltak a babák a pihenőszékben, vagy a szőnyegen, a nagyobb már elèg nagy volt, hogy elmagyarázzuk, mit szabad, mit nem. Mikor elindultak meg már csak aludni pakoltuk be őket. Imádják egymást, olyan mintha bölcsi lenne itthon.. Most is van meló velük, csak lényegesen könnyebb, hogy nem kell mindig mellettük ülni, tudok haladni a dolgaimmal. Mozduljatok ki, neked is kell a kikapcsolódás. Pakold be őket egy bevásárlókocsiba és shoppingoljatok. Vegyél magadnak egy pár szép ruhát, körömlakkot, hajfestéket meg magnéziumot, sokkal könnyebb lesz utána. Kitartás, hamar megnőnek. Túl hamar..
2016. máj. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is 2 év van. Az első év rémálom volt, nálunk főleg a nagyobbik miatt, aki nagyon féltékeny volt. Utána lassan-lassan jobb lett. Már ovisok, és bár már bőven elviselhető a helyzet, a mai napig fenntartom, hogy a mi esetünkben sem volt jó ötlet a kis korkülönbség.

Nálunk ráadásul az sem igazán jött be, hogy elvannak egymással. Tény, hogy nagyon szeretik egymást, és idegen környezetben összezárnak, az ismerőseink áradoznak, hogy milyen jó testvérek, de itthon egy jó szavuk alig van egymáshoz, bár a verekedés mostanában már ritka, de rengeteget veszekszenek.

2016. máj. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 év 8hónap van a kettő között. Most 4 és 7 évesek. Háááát sztem akkor sem jobb a helyzet ha játszanak együtt mert állandóan vitáznak,veszekednek szét kell mindig választani őket, folyton döntőbíró vagyok. De azért annyira nem rossz a helyzet, nekem pl az első 1 év volt a nagyon jó annak ellenére hogy a nagy féltékeny kis dacos volt. Most jön a 3. Babánk. Konkrét problémát n3m írtál így nehéz kitalálni mi is lehet a gond, de próbálj meg sodródni egy kicsit az árral, hátha idővel jobb lesz.
2016. máj. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Próbálj minél többet kimozdulni velük, az sokat segít. És az sem ártana, ha hetente mondjuk egy alkalommal lenne egy kis saját időd, amikor 2-3 órára eltűnhetsz otthonról.


Ne aggódj, ez az állapot sokat fog változni. A 2,5 éves csemetéd egyelőre nem sokat tud kezdeni egy 6 hónapos babával, de amikor mászni kezd, javulni fog a helyzet. 1 éves kor körül meg már simán találnak közös elfoglaltságot.


Én kétszer csináltam végig a kis korkülönbséget. Az idősebb párosom között 1 év van, a kisebbek között kettő. Bevallom, a 2 év nehezebb volt, mint az 1. Nem tudom megmondani, hogy azért-e, mert hamarabb összenőttek a nagyok, vagy mert különböző habitusú gyerekekről van szó, de talán a két dolog együtt. Most 22, 18-17 és 7-5 évesek, és azt kell mondjam, életem legjobb döntése volt a kis korkülönbség. A nagyok most is a világ legjobb testvérpárja, a kicsik között van villongás, de kezelhető. Azt még hozzá kell tennem, hogy a legnagyobbom 4 éves volt, amikor a második született, és az volt a legnehezebb időszak. Túl eltérők voltak az igényeik, akkor gyakran éreztem úgy, hogy szétszakadok közöttük.


Amikor éppen kicsi volt a családban, kerestem tettestársat, akivel összejárogattunk. Hol nála, hol nálam taklálkoztunk. Könnyebb volt kettesben ellenni a gyerekekkel. Együtt megfőztünk, foglalkoztunk a kicsikkel, dumáltunk.

Minden este kaptam apától fél órát, az az én időm volt a kádban, könnyvel a kezemben. És minden alkalommal szereztem egy újabb szakmát hétvégi suliban. Kikapcsolt, feltöltött, később meg nagyon jól jött.


Szóval ne félj, nem lesz ez mindig ennyire nehéz. Gondolj arra, hogy nem minden 6 hónapos álombaba, más anyukák is ki vannak purcanva ekkora gyerek mellett. És el sem hiszed milyen hamar megnőnek. Én még most sem értem, hogyan lett az első kisbabámból ilyen hamar 22 éves fiatal pasi:-)

2016. máj. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Másfél volt a kisfiam, amikor születtek az ikrek. Volt, hogy 3 gyerek üvöltött éjjel.... Ahog nőttek, más miatt lett nehezebb: 3 gyerek után futni egyszerre...Minfdenkji azt mondja, könnyebb, ha együtt játszanak..... hát nem. Akkor kell őket a legjobban figyelni, mert hajmeresztő dolgokat tudnak tenni. Meg az együtt játszásnak sokszor sírás, verekedés, harapás a vége.,
2016. máj. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de még jópár év mire könnyebb lesz. Olyan szempontból, hogy nem kell folyamatosan a nyomukban lenni, kb 3-4 év, de utána sem úgy működik hogy majd eljátszanak együtt. Igazán majd akkor lesz könnyebb, ha elmennek egyetemre :)
2016. máj. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem az ismerősi körömben nagy korkülönbséggel születnek a gyerekek és nálunk is így lesz. Jól látni, hogy a nagy 4-5 éves milyen együttműködő, segít, amiben kell, nem kell nyaggatni, h öltözz már, elkésünk. Van már egy bizonyos fokú önállósága, nem kell etetni, felöltözik, levetkőzik, stb.

Ez nagyon tetszik nekem és mindig azt tanácsolom, akinek nincsen segítsége, ne vállaljon kis korkülönbséggel gyerekeket, mert nem tesz jót a szépségnek.

2016. máj. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!