Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Leküzdöm valaha is a depresszi...

Leküzdöm valaha is a depressziót? Öngyilkosság megoldás?

Figyelt kérdés
Még csak 17 éves vagyok, de évek óta küzdök depresszióval..inkább úgy fogalmaznék, hogy visszaeső depressziós vagyok ha van ilyen egyáltalán. A legjobban azt szégyellem, hogy ennek okai sorozatosan csak a pénz. Csodálatos barátom van egy hónapja, tudom nem sok idő de ő az a fajta fiú, amilyet mindig is elképzeltem magamnak..vele úgy érzem én vagyok a legboldogabb ember a világon..de fáj, hogy titkolóznom kell előtte..nem bírom ezt tovább. minden este sírok amikor egyedül vagyok, mert nem tudhatja meg honnan jöttem, pontosabban hogy hol lakom. iszonyatosan szégyellem azt a házat, nem szeretném részletezni hogy miért, innen mindenki gondoljon rosszra nyugodtan. az igazság az..és ez most nagyon csúnyán fog hangzani, de az anyukám tönkre tette az életem. nem dolgozik, 6hónapos testvéremmel van otthon, a férje meg egy lusta dög és két hete dolgozik még csak de minden nap panaszkodik. anyukám már több mint két éve a házon veszekszik vele..eddig albérletbe akart elmenni de az se jött össze, most 12milliós házat akarnak venni, ami szintén nemfog össze jönni előre látom. 4en vagyunk testvérek, van mit ennem úgy ahogy..de fürdőszoba nincs pedig nem vagyunk cigányok..és ezt már nem bírom elviselni..mindez azóta van mióta anyám leamortizálta magát emiatt az ember miatt akit állítólag szeret bár nem értem miért, nagyon sokat veszekednek és már ez is az agyamra megy... nem tudok a tanulásra figyelni, a barátomon kivül egy jó dolog nincs az életemben, eldobnám inkább az egészet még őt is..és beleszakad a szívem
2014. jún. 13. 20:44
 1/4 anonim válasza:
Nagyon sajnálom hogy neked ilyen anya jutott. Próbálj meg beszélni jogy változtasson az életmódján, mert ez nem mehet így tovább. A barátod pedig ha valóban szeret, akkor úgy is szeretni fog hogy nem éltek jó körülmények között. Esetleg vállalj diákmunkát, és rakj félre a jövődre pénzt. Az öngyilkosság pedig nem megoldás, biztos nehéz lehet, de ne add fel.
2014. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szomorú, amit írsz, de az öngyilkosság semmire nem megoldás. Még esélyt sem adnál magadnak, hogy felnőttként majd magad mögött hagyd a sok rosszat, és a saját életedet éld? Lehet, odaköltözhetsz a barátodékhoz, tudsz tanulni, majd dolgozni.
2014. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szurikáta85 válasza:

Szia!

NAgyon sokszor ( Nálad is) a depresszió ( ugyanúgy mint a pánik, kényszer, stb...) csak külső tünet, aminek mélyebb személyiségzavarai vannak, pl. Borderline szindróma, stb.

NAGYON javaslom, akár magánpraxisban, akár bentfekvősen ( luxus hely, átmentem ezeken a dolgokon én is, és 90%ban rendbejöttem, profi terapeuták, nem egy diliház hanem önkéntes):

www.tunderhegy.hu

2014. jún. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosság egyféle megoldás egy befejezés. Ha nagyon szar minden akkor egy "vég"
2014. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!