Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is állandóan azt hallgatja...

Más is állandóan azt hallgatja, hogy milyen könnyű a mai kismamáknak?

Figyelt kérdés
Már a hócipőm tele van, hogy a párom családja állandóan ezt szajkózza. Mert régen pelenkát kellett mosni és nem volt ennyi depressziós kismama, mint most. Sosem panaszkodtam, és csak az első pár nap volt nehéz nekem lelkileg, amiről nem tudnak. Nem mintha ma nem kéne kézzel kimosni a kakis ruhákat. Nem hiszem hogy 10 kakis pelus kimosása vasalása teher lenne... Régen szerintem hagyták a gyereket sírni, nem volt ennyire babaközpontú a társadalom mint ma. Pont ezért nem akarják engedni, hogy felvegyem a babámat, mert már így is elkényeztettem 1,5 hónaposan. Persze nem hallgatok rájuk, de egy idő után már nagyon idegesítő, mert ezzel az én ,,munkámat" írják le. Ti mit gondoltok erről? Szerintem csak más, nem összehasonlítható. A mai elvárások meg se közelítik a régieket, hisz kell, hogy családfentartó is légy és jó anya, és háziasszony.
2016. máj. 20. 08:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Nehéz kérdés, szerintem van amiben könnyebb, van amiben nehezebb a dolguk...

Én nem foglalkoznék anyóssal, én sem értek vele sok mindenben egyet, de a gyerekem nevelésébe ne szóljon bele. Úgyis a nagyszülők lesznek az első számú elkényeztetők idővel, ti meg a rossz zsaruk a későbbiekben...

2016. máj. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%

Na az ilyeneket gyujtanam fel! 😩

Mi a fenenek szol mar be...a te gyereked nem az ove,ugy csinalod ahogy neked jo. Ennyi :)

azt hiszem szerencses vagyok,hogy kulfoldon elek anyostol joooo messze 😃

Bar meg csak 25hetes babas vagyok,de nem kell idegeskednem ,h majd a nyakamra jar :)

2016. máj. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha te szerinted nem olyan nehéz tíz kakis pelenka kézzel történő mosása, akkor hajrá, ugorj neki. Én csináltam az elsőnél és örülök ennek a sok kényelmes mai dolognak, mert rohadt nehéz volt akkoriban. Te mi jogon nézed le azt a korosztályt, ha nincs róla fogalmad, hogy mi meló volt?
2016. máj. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, azért azt kár tagadni, hogy ma valóban könnyebb maga a mindennapi élet is. Házhoz rendelhető az élelmiszer, akár az ebéd is, automata mosógépek mossa az ember a szennyes nagy részét, hívhatsz takarítónőt, bébiszittert, viheted a gyereket babauszasra, tornázni, üveges bebietellel etetgeted, stb. Regen nem így volt, így ahhoz az időhöz képest valóban könnyebb a dolgod. Ma viszont sokkal több az elvaras.

Amúgy ezt a "nem akarják engedni hogy felvegyem a babámat " dolgot nem értem. Ki nem engedi?

2016. máj. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy mennyire régről beszélünk.


"A mai elvárások meg se közelítik a régieket, hisz kell, hogy családfentartó is légy és jó anya, és háziasszony."

Anyám 1950-ben született, tehát nem fiatal, mégis egész életében dolgozott, jó anyának és jó háziasszonynak kellett lennie. Annyit keresett, mint apám, tehát nem volt elhanyagolható a fizetése.


5-en vagyunk testvérek, nem volt eldobható pelenka, automata mosógép, szárítógép, mosogatógép, mikró, cumisüvegmelegítő, fertőtlenítőkészlet, nedves popsitörlő, stb, mégis sikerült megoldani mindent. Az első hetekben segítettek a kismamáknak (ha volt ki segítsen). Nem volt rendelhető étel, megoldották maguk. Nem volt UH, hogy megnézzék, van-e baj, nem tudták meg a gyerek nemét, fel kellett készülni mindkettőre. Nem volt ennyi gyógytornász, ennyi krém, hasfájásra többféle csepp, ha az egyik nem válik be.


Tényleg könnyebb, egyszerűbb most nekünk.

2016. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Abban egyet értek,hogy minek szól bele. Te meg nyugodj meg,csinàld ahogy nektek jó.


De, régen nem 10 pelust kellett azért mosni meg vasalni.

A régen sem mindegy,hogy 20 éve vagy 40 éve vagy 80 éve volt.


Mondjuk 60-80éve amikor kb 5-10 gyerek volt a csalàdban, legalàbb 2 pelusos ott a pelenka is több volt. Plusz főzni 7-12 főre minden nap /na az màr menza :-) /. Mellette takarìtani, mosni, azt is kézzel. Rendben tartani a "farmot". Kapàlni,befőzni, àllatokat etetni stb...


De 30 éve màr nyilvàn kevesebb gyereket szültek, de a naponta főzés, mosàs, jó feleség szerep elvàràs volt. Plusz valamennyit dolgozni,mert ez nem volt hangsúlyos.


Most még kevesebb gyerek,modern pelusok,szinte minden automata(mosogatógép,szàrìtógép stb...) Anyuka rendeli a kajàt. Jön a a takarìtónő. És még sincs ideje semmire?!?!?!?!

Aztàn 6hónap/1 év utàn ott a munka,ahol hajtani kell,mert egy fizu nem elég. De nem mindenki vàllalja ezt.


Én nem vagyok munkamàniàs,inkàbb babàznék itthon,de sajnos ma meg ezt nem lehet megtenni "büntetlenül".


Amúgy annyiban tudod összehasonlìtani,hogy a feladatok ugyanazok. Csak a megoldókulcs vàltozott. Régen sem hagytàk sìrni a babàkat csak volt körülötte még 3 gyerek aki szórakoztatta és szoros pólyàban volt,ami hasonló ahhoz,mintha fognà vki,ma meg megszületik a baba és nincs tesó, nagyon sok helyen nem is lesz sajnos. Màs vilàg ez màr.


A dédim 14 gyereket szült, 12en nőttek fel, de ő megmondta a mamàmnak,hogy persze megnézi az unokàjàt,mert szereti nagyon,de kézbe biztos nem veszi,mert ringatott ő màr elég gyereket.

2016. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Pont ezért nem akarják engedni, hogy felvegyem a babámat, mert már így is elkényeztettem 1,5 hónaposan"


Mi van? Mi az, hogy nem engedik??? Hogy lehet egy 1,5 hónapos csecsemőt elkényeztetni??? Minek engedsz ilyen negatív embereket magad köré?


Most kezdtem olvasni Ranschburg Jenő könyvét olvasgatni (3 éves a fiam), és ő írja, hogy egy csecsemőnek ugyanolyan szükséglete az anyja közelsége, mint a kaja, vagy a tiszta pelus. Szóval ezt nem szabad megtagadni tőle.

Szerencsére én így csináltam, és nincs elkényeztetve.

2016. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
2 anyósom van és 2 apósom, ezen felül ott vannak a szüleim. Az ő idejükben azért már volt mosógép. Csak okoskodnak. De én nem panaszkodok nekik, hogy ezt kapjam, sőt élvezném az egészet a mosással, vasalással együtt. Én amúgy mindennap főzök, külön a páromnak és magamnak, mivel ő válogatós én meg szoptatok és érzékeny a babám gyomra. Ezt azért írtam mert ok lehetne rendelni kaját, de párom csak az én főztömet eszi meg.
2016. máj. 20. 09:31
 9/18 A kérdező kommentje:
Felajánlották nekem, hogy 1 hétig hagyjam náluk a gyereket és majd ők leszoktatják a sírásról.
2016. máj. 20. 09:40
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

2 gyerekem van, nekem senki nem mondta ezt egy szóval sem.

Bár az tény, hogy könnyebb, hogy van popótörlő és eldobható pelenka, meg tápszer (40 éves is volt, de nehezebb volt elkészíteni), meg 150 féle bébiétel stb.

Mi az a régen? Én 36 éve születtem, nem hagytak sírni.

Mi az, h nem akarják engedni, h felvedd a babádat? :O Állítsd le őket, nem az ő gyerekük!

2016. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!