Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák szerintetek így...

Anyukák szerintetek így jobban rendet tudok tartan? Jó ötlet?

Figyelt kérdés

3 ovis gyerkőcöm van, a gyerekszoba állandóan úgy néz ki mintha bomba robbant volna(prsze a nappali sem ússza meg, mert oda is áthoznak dolgokat)...

épp elég stresszes az élet, nem akarok állandóan a renden kattogni..

minden nap elpakolunk, de a sok-frinc/franc elcsomagolás kezd az agyamra menni...úgy döntöttem pár játékot hagyok csak elől, a többit elrakom a szekrénybe...mikor játszani akarnak mással majd előszedjük és mást teszünk be a szekrénybe...így nem áll fent a veszélye h egyszerre 4 dobozt boírtanak ki egyszerre és minden össze keveredik, meg amúgy is inkább csak kupit csinálnak de pár játékon kívül nem igen játszanak mással....

(autók, legók, kirakók).....ezekből is csak egy-egy doboznyit hagyunk elő, és majd váltogatom őket...így még jobban értékelik talán majd a "rég" nem látott játékokat...szerintetek ez így működhet ?


2016. máj. 20. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

3 játékfajta van nálunk elöl egyszerre. Most épp a könyveket (4db), legót (egy kis doboz) és autókat (4-5db) választotta. Legalább 15 féle más van még a szekrény tetején. Havonta újra átnézzük és választ 3at, ami elöl marad.


Javaslom az Egyszerűbb gyerekkor c. könyvet. Tanulságos és hasznos.

2016. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akár működhet is, de hogy fogják megérteni, hogy eddig 6 doboz játékkal játszhattak, most meg csak kettővel?

Egyébként, meg ha dobozokban vannak, akkor ők is nyugodtan belerámolhatják, ha összekeveredik az ő bajuk. Mondd el nekik, ha azt akarják, hogy külön legyenek a legok, kisautók stb, rakják külön.

De a te döntésed.

2016. máj. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, amikor ezt bevezettem, hogy majd most ki fog borulni, mert iszonyatosan sok játéka volt előtte. Most meg hagyok neki 3 félét? Elég durván hangzott elsőre. De amikor elmeséltem neki, mit szeretnék, gond nélkül kitett a szőnyegre hármat, a többit meg segített elpakolni. És azóta se kereste őket. Komolyan mondom megdöbbentően letojta őket. Nem a tudta nélkül vettem el, megbeszéltük, mit szeretne! Ez fontos részlet! Ezekkel viszont nagyon kreatívan játszik azóta is. Mindig kitalál valami újat, a könyvekből nem csak mesélünk,de voltak azok már alagutak, csúszdák, a legóból is épült száz más használati tárgy (ami amúgy lenne készen a szekrényben, de így viccesebb), az autók is voltak már vonatok, sőt, repülők is (ami szintén van vagy öt darab a szekrényben). Egyszerűen nincs szüksége ennyi játékra, ez az igazság. Csak mi érezzük úgy, mert rajtunk van ez a buta fogyasztói nyomás. A gyereknek semmi szüksége erre igazából. Jah, amúgy 3 éves.
2016. máj. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is gyakran szelektálok, amikor a fiam nincs ott. Egy nagy dobozba teszek a régebbi játékokat, először csak kiviszem a szobájából, és elérhető helyre teszem. Ha 2-3 hónapig nem keresi, mehet fel a padlásra.
2016. máj. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

láttam egyszer ötletként, lehet meg is valósítom:

több átlátszó doboz, amit láttam, az pont 7 db, minden napra 1. ezekbe volt belepakolva a gyerekeknek a játék, mindegyikbe vegyesen.

könyv, kisautó/vonat, baba/robot, társas, kirakó mindegyikben volt. illetve egyéb kreatív cuccok: ceruza, kréta, festék színező, gyurma, pompom, kislányoknak varrókészlet, matricák, bábok stb., sporteszközök (labda, frizbi, papírsárkány, lufi...)

igazából csak képeket láttam róla, de nyilván napi váltásban voltak használva.

én mondjuk inkább úgy pakolnám, hogy 2-3 napra jusson egy doboz... de persze ez függ attól is, hogy mekkora, mi minden fér bele, milyen gyorsan unnak rá 1-1 játékra.


hmmm. a kérdést olvasva jutott eszembe... de lehet, én is megcsinálom, akkoriban lementettem az ötletet.

2016. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk a hasonló rendszer bevált. Az éppen favorit játékok maradtak elöl, könnyen hozzáférhető helyen, azok, amikkel már nem szokott nagyon játszani, azok átlátszó mintás műanyag dobozokba. Van egy harmadik kategória: amikkel még nem tud igazán játszani, vagy egy időre félretettük más okból (például ön- és közveszélyesen játszott vele), ezek a játékok a szekrény tetején vannak dobozban egyelőre.


A rég nem látott játkékokra való rácsodálkozás felér egy új játékkal, nagy öröm:)

2016. máj. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!