Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szólnátok a nagyinak, ha...

Szólnátok a nagyinak, ha veszélyes játékokat ad ajándékba a gyereknek?

Figyelt kérdés
Sajnos ki kell dobnom. Annyira fulladásveszélyes ócska, néhány száz forintos bóvlikat vásárol, hogy nem tehetek mást, mint kuka. Nem vagyok igényes, aki félreértené. Egyszerűen ezek a játékok nem CE-sek és minősíthetetlenek minőségre, de nem is a CE a lényeg, hanem tényleg ócska, bóvilk és veszélyesek. Gondolkodtam, hogy szóljak-e neki, hogy inkább másra költsön, vagy maradjon ez így és mindig a kukában landoljon az ajándék. Nem akarom megbántani a mamát. Talán tényleg az a legjobb, ha hallgatok. Vagy valaki szólna neki?
2016. máj. 20. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Mondanám, igen. Azt is, hogy játék helyett hozzon gyümölcsöt.
2016. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

ne hallgass. mond el neki. ő csak kidobja a pénzt amit másra is költhetne.

nyilván nem tudja hogy mi a gond velük. lehet hogy a jobbat is megveszeszi.


én is szoltam, megértették, nem volt harag

2016. máj. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Például?
2016. máj. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz?

És mekkora a gyerek?


Fiam is kap a déditől brutál gagyi 100 ft-os boltban vett autót, amit konkrétan kézzel szétszed. Mégis hagyom hogy játsszon vele, mert akkor megy a kukába, ha már tropára ment.

Kb 2 éves korától kap ilyeneket.

Mi hiába szólnánk neki, mert meséli a férjem, hogy amikor kicsi volt, ők is ilyen gagyi dolgokat kaptak a mamától. Tehát értelme semmi nem lenne.

2016. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én hiába mondom, hozza, ráadásul állítja hogy azok a játékok minőségiek és remekül fejlesztenek (pedagógus a szentem), közben szilánkosan törő gagyi minőségű műanyagot hoz. A montessori torony első használat után szétrepedt, majdnem szétvágta a gyerek száját. Hozta volna jó műanyagból vagy fából, úgy tényleg fejlesztene, de úgy nem, ha a balesetin kötünk ki miatta.
2016. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Pl. olyan barbi baba, amihez hozzér a gyerek s leesik a feje, lába. Papírruhái vannak. 9 hónapos a kislány, tényleg balaesetveszélyes. Ezeket igazán látni kellene. Nem is értem, hogy lehet ilyen kacatokat forgalmazni...
2016. máj. 20. 15:26
 7/15 A kérdező kommentje:
Szerintem sem sokat használna, ha mondanám, hogy ne ilyeneket vásároljon. Nyilván nem érzi, hogy ezek nem játékok csak kacatok.
2016. máj. 20. 15:29
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor felesleges a kérdésed! Azt írod nem sokat érne, ha szólnátok, akkor ha elmegy kuka. Kész!
2016. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Betu ***** válasza:
67%
Na ettől én is kikészülök. Nem nézi meg hàny éves gyereknek való pl. van e olyan része amit könnyen lenyel vagy ilyesmi. Nekem is mind kuka vagy odaadom annak aki hasznât veszi. Vagy ami még a legjobb, hogy most a sógórnőméktől egy felhúzhatós puskát kapott aminek az elejéből olyan fadugó szerűséget lehet kilőni és egy madzaggal van a puskàhoz kötve. Tök veszélyes nemcsak neki de mi van ha mâs gyerek szemét meglövi vele véletlenül. Ja amúgy 14 hónapos a kisfiam. Na egy perc alatt kikészültem tőle és mikor elmentek jól ki is dobtam. Soha nem szeretnèm ha ilyenfajta jàtékokkal jàtszana. Ami még bosszant a ruhàk amit hoznak. Nemhogy sz@r minőségű, de még a méret sem passzol. 110cm es ruha egy 80 cmes gyereknek. Màr elmondtam annyiszor hogy most kell egy csomó nadràg mikor a esik botlik mert jàràstanulàs van, nem pedig akkor mikor màr óvis lesz. Persze tök jó hogy gondolnak a későbbi időkre, de még egy olyat nem hozott ami jó rà. Nagy meg van màr egy rakattal. Megbàntani nem akarom mert jószàndékú, csak ebből màr elegem van néha. Vagy kerdezne meg minket hogy mire van szükség.
2016. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Betu!


Sokszor átélem ugyanezt. Akkor ezekszerint nem vagyok egyedül. Amikor született a lányom, akkor hozott a nagyi egy bugyit, ami most jó rá. Jelenleg 2,5 éves. Sosem kérdezi meg, milyen ruha kellene... De már megszokom, mert ugye a jószándék megvan csak az idegbaj kerülget már.

2016. máj. 20. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!