Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkáltató munkaidőben...

A munkáltató munkaidőben köteles elengedni a vizsgálatokra, anélkül hogy szabadságot vennék ki?

Figyelt kérdés
Vagy félreértelmeztem valamit?
2016. máj. 21. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem,jól érted, köteles elengedni.
2016. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak a terhességgel összefüggő, kötelező vizsgálatokra.

Nálunk volt egy kolléganő, aki perelt, hogy nem engedték el állandó délutános műszakból magánrendelésre, vesztett, mert a bíróság szt a magánrendelésen helyett igénybe vehette volna a tb-támogatott rendelést is, ami meg akkor van, mikor nem dolgozik...

2016. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Köteles, de csak olyan kötelező vizsgálatra köteles elengedni, amit csak munkaidőben tudsz elintézni és csak a vizsgálat idejére.

Pl: ha reggel 6-tól 10-ig van vérvétel és te 8-tól dolgozol, akkor elvárható, hogy reggel 6-ra menj a vizsgálatra és utána dolgozni is.

2016. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is elengednek, mert kötelesek, egyedül annyi a kérés, hogy igazolást kell kérnem a vizsgálatról. Nődokinál pl van direkt nyomtatvány. Ahol nincs ilyen, pl UH, védőnő, ott az eredményeket kitakarva lefénymásolom a leletet/ kiskönyvet és azt csatolom a jelenlétihez. Mivel úgy is illik, természetesen a lehető legrövidebb ideig vagyok távol, és azt is jelzem várhatóan mikor érek be dolgozni. Ha valami miatt csúszom, pl a rendelés csúszik, késik a doki, stb, akkor sms-ben időben jelzem. Ezen kívül a HR- nek előre e-mailben jelezni kell a következő 2 hét várható távolléteit.
2016. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Köteles, azonban erre az időre nem jár munkabér.
2016. máj. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
A 4 kötelező vizsgálatra kell elengedniük.
2016. máj. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Köteles elengedni, és nem csak négyszer, ennél jóval több vizsgálat van a terhesgondozási protokollban. Sőt, védőnőhöz is köteles elengedni.

Nekem szerencsés munkahelyem van, igazolást sem kérnek, aki terhes, az csak szól, hogy x napon vizsgálatra megy, és kész. Értelemszerűen siet vissza az ember, vagy úgy kér időpontot, hogy munkaidő végére essen, és akkor korábban elmegy. De ahova meg kell igazolás, ott az orvostól kérni kell, fog adni.

2016. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az igazolt vizsgálatokra pedig a dolgozót távolléti díj illeti meg. Én voltam az igazolásos válaszoló, pont a távolléti díj miatt kéri a munkáltatóm.
2016. máj. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Még nem mondtam el bent, várni akarok legalább a 10. hétig, de addig ugye még van vizsgálat, szóval addig simán kiveszek szabit.

2016. máj. 22. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!