Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párommal babát tervezünk....

Párommal babát tervezünk. Köteles vagyok a munkaadómat erről tájékoztatni?

Figyelt kérdés

A nyári szabadságainkat már most ki kell írni a munkahelyemen, hogy ezt ne az utolsó pillanatban tegyük meg...

Babát tervezünk, így nem hiszem, hogy nyáron még ott leszek. Köteles vagyok-e erről a munkaadómnak beszámolni?

Én úgy gondolom, majd csak a terhesség tényét közlöm vele.



2016. febr. 8. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Jézusom, dehogy is :D De amúgy sem tudhatod, hogy hol leszel nyáron. Azért ez nem úgy megy, hogy gondolok egyet, és terhes leszek :) Nyugodtan tervezd el a nyári szabijaidat úgy, ahogy amúgy is tennéd, aztán kész. Ha addigra terhes leszel, akkor majd aszerint intézed a dolgaidat, ha meg nem, akkor nem.
2016. febr. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy is...

Es ha evekig nem jon ossze a baba ?

Vagy ha igen, nyarra par honapos leszel, miert nem tudnal dolgozni ?

( az orszagban a terhesek 90%a tappenzcsalo )

2016. febr. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Regáti ***** válasza:
Én szóltam nekik hogy tervezzük a babát mert cukrász vagyok és be kellett valakit tanítani helyettem és egyáltalán legyen valaki helyettem mivel elég nehéz meló én nem dolgoztam terhesen! Amúgy nem vagy köteles szólni ahogy gondolod!
2016. febr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp se szólnék.
2016. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is szóltam, de nem azért, mert kell, hanem mert mi sokat jártunk orvoshoz, pont azért, mert nem akart összejönni a baba. Egy idő után úgy voltam vele, hogy elmondom a főnökömnek, ha már úgyis mindig kérdezősködés nélkül elenged dokihoz. De nálunk ez nem rizikós, örült is neki, hogy babát szeretnénk, és mondta, hogy nagyon reméli, hogy sikerül minél előbb.

Viszont természetesen nem kötelező ezt elmondani, sőt, érthető okokból a legtöbb helyen nem is mondják ezt el. Meg amúgy is magánügy :)

2016. febr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Azt nem értem, hogy miért ne lennél ott nyáron? Még ha ma teherbe is esel, akkor is csak október végén, november elején szülnél!

Egészséges terhességgel gond nélkül végigdolgozhatod a nyarat, s még akkor is korán mennél táppénzre, ha szeptembertől nem dolgoznál.


Durva azért, hogy valaki már előre így készül. Ha ennyire büdös a munka, mondj fel most!

2016. febr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Babát tervezünk, így nem hiszem, hogy nyáron még ott leszek."


Sajnos ez nem így működik, hogy gyere cipó, megeszlek.

Lehet, hogy csak karácsonyra jön össze. Kívánom, hogy hamarabb, de ne tervezz így vele.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, nem, nem vagy köteles a babatervezést közölni vele. Sőt, ha terhes vagy, azt sem vagy köteles bejelenteni.


És azt honnan tudod előre, hogy veszélyeztetett leszel?

2016. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!