Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon "gáz", hogy ez tart...

Nagyon "gáz", hogy ez tart vissza a második baba vállalásától?

Figyelt kérdés
Van egy imádnivaló 9 hónapos kisfiam. Úgy gondolom, hogy jól viseltem a terhességet, és a szülést is. De ami azóta van...Ez a fáradtság, a stressz, sokszor úgy érzem, hogy még egyszer nem bírnám végigcsinálni, pláne nem úgy, hogy ketten vannak egyszerre. Még mindig elég sűrűn kel éjjel, mellette egész nap a nyomában kell lenni, egy percre nem áll meg.Azt is a mai napig nehezen dolgoztam fel, hogy alig volt tejem, pedig minden tőlem telhetőt megtettem,(mellre tettem sokszor, mellette fejtem, beszedtem vagy 5 féle tejserkentőt, mégis elapadt már két hónap után, egy nagy kudarcélmény ez) Ráadásul egy apró testi hibával született, nem olyan vészes,nem feltűnő "csak" majd kétszer meg kell műteni. Sokszor szédülök, zúg a fejem, alig látok, émelygek, és ami a legrosszabb, hogy néha nem is élvezem a fiammal töltött időt igazán, mert csak arra tudok gondolni, hogy mikor alszunk már? A lelkem mélyén nagyon vágytam volna pedig még egy gyermekre, de minek iszik, aki nem bírja?? Kedves két (vagy több) gyermekes anyukák, ti hogyan kerekedtetek felül az ilyen problémákon? Nem féltetek az első után? Nyilván nem mindenhol volt problémamentes az első, akinél jött a második. Persze, sokan vannak, akik nem akarnak kistesót, de ők többnyire anyagi okokra hivatkoznak. Még ilyet nem hallottam senkitől, hogy valaki csak a fáradtság meg a stressz miatt nem akarna még egy babát. Vélemények?

2016. máj. 22. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
nem gáz kicsit se, szerintem tök érthető. és jobb is így hogy csak egy gyerek van egyenlőre, így is hulla fáradt vagy ahogy olvasom. majd ha nagyobb lesz lehet újra lesz erőd még egy picihez.
2016. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Snorri ***** válasza:
76%

Szerintem teljesen természetesek a félelmeid, jó hogy leírtad őket, tisztában vagy velük. Kérdés, mekkora korkülönbséget szeretnétek? Mert lehet az lenne jó a te esetedben, ha legalább három lenne. Kicsit kipihened magad, megszépülnek az emlékek. Bár én is rosszul vagyok a gondolattól, hogy éjszakázni kell. :))

Még annyi, hogy a biztonság kedvéért nem nézeted meg a pajzsmirigyed? Nekem is volt ilyen időszakom. Állandóan fáradt voltam, és azt hittem a gyerkőc miatt, mert rosszul aludt, de kiderült, hogy alul működik a pajzsmirigyem.

2016. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanigy ereztem.Szerintem most ne foglalkozz ezzel,minden idodet szenteled a kisfiadnak es majd lehet par ev mulva mar nem igy erzed majd.Van ismerosom akinek 10 eves a nagylanya es 2 a kicsi,nagyon jo mert a nagyobb imad a kicsivel lenni es sokst is segit.Szoval meg barmi lehet.5 eves volt a kisfiam mikor vegre ugyereztrm h megis szeretnek neki tesot.Ma mar 6 eves,a hugija 9 honapos kis tunder.Imadjak egymast.
2016. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem gáz ,várjál pár évet teso kérdésel szerintem is .

Azon lépj nyugodtan tul hogy nem volt tejed ,nem ez lesz jó anya fok méröje.én az első gyerekemnél estem ebbe a hibába ,másodiknál már nem.

2016. máj. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen normalis amit erzel :)

Az elso gyerkoc masfel eves koraig nem aludta att az ejszakat...mit nem aludta....szinte semmit nem aludt ejjel.6-9honapos kora kozott az ejszakak 80% at vegig orditotta,olyan hisztirohamok jottek ra,hogy onveszelyes volt.a szobajat teljesen ki kellett pakolni mert ejjel tombolt.egy matrac volt benn es azon "aludtunk" en a 7 napobol 6 ot semmit nem aludtam akkor.hetvegen egy ejszakara vittek a mamak felvaltva,hogy legalabb akkor aludhassunk.aztan elmult.27honap van koztuk.mire a masodik jott mar jokat aludtunk.a masodik marha jo gyerek volt.

Eltelt 6ev es teherbe estem a 3.al.csupa csupa szem emlekkel.es most,hogy 2 honapos kezdenek elojonni a regi "rossz"emlekek.de tudom,hogy egyszer vege lesz es megeri :)

2016. máj. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gáz, ilyen állapotba ne is vállalj. Én 1,5 éves kora után éreztem, hogy képes lennék még egy babára, akkortól már tudtam kontrollálni az életünket és végre a gyerek is elkezdett jól aludni.
2016. máj. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, 10 hónapos baba mellett szerintem akkor se jön mindenkinek a vágy, ha amúgy nem különösebben problemas gyerek. Nekem is ennyi idos a lányom, én pozitívan élem meg az egészet (bar o se jó alvo amugy), mégis azt mondom, hogy rohadtul nem hianyozna most még egy gyerek. Majd szeretnék, de a lanyomat még annyira babának érzem, még olyan sok "első" elmeny van, amit át akarok vele elni, olyan kizarolagos szerelem erzesem van, hogy egyszerűen nem vagyom rá, hogy terhes legyek, és legyeb még egy. Csak ot akaron. Meg elölről kezdeni? Mit? Be se fejeztem még az ejszakazast stb :D szovalumajd pár év múlva. Te se agyalj ezen szerintem, majd nehany év múlva lehet maskepp látod. Ha meg nem, akkor nem lesz több. És akkor mi van?
2016. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van, sose gondoltam volna azelőtt, hogy az alváshiány ennyire ki fog készíteni. A lányom 3 éves, de éjjel mindig átjön hozzánk, onnantól kezdve meg nem tudok mélyen aludni, mert mocorog, forgolódik, letol stb. Most terhes vagyok a kistesóval, és mivel az első is rossz alvó volt mindig, így előre félek, hogy megint hulla fáradt leszek évekig. Én akkor próbáltam aludni, amikor a kicsi is aludt. De tény, hogy kikészít a fáradtság.
2016. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pacsi! 2 éves a fiam és még most is azt mondom hogy vagy egyáltalán nem lesz vagy még nagyon sok év múlva. Nagyon nehéz 2 éven vagyunk túl. Testileg még nem is de mentálisan nagyon ki vagyok merülve. Most fogok visszamenni dolgozni remélem visszarázódok. Imádom a fiam, mindennél fontosabb és ő miatta és magam miatt sem tudnék kistesót vállalni. Kb mindenki csak szívna egy kimerült, idegbeteg anyukától.
2016. máj. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon pici még egy 9 hónapos baba,kb 1,5 éves volt a fiam amikor először vágytam 2. babára,persze vártunk nem sok szempontból nem lett volna ideális 5 év lesz köztük,már nagyon várjuk. Nekem a 3. baba gondolata riasztó, igazából felmerült hogy legyen majd 3. baba is,egyelőre nem tudom elképzelni.
2016. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!