Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár rendszeres gyermekvédelmi...

Jár rendszeres gyermekvédelmi támogatás ha vagyon is van?

Figyelt kérdés

Van egy lakás amiben lakunk, az tudom, nem számít vagyonnak. De ha van egy kis telek házzal, vagy autó akkor már nem kaphatja meg valaki a támogatást?

Nekem egyik sincs, de örökségből vennék egy telket.

És jelenleg közfoglalkoztatott vagyok, egyedül nevelem a gyereket.Igencsak szükség lesz még a támogatásra.

Szakértő hozzászólást várok. Köszönöm



2016. máj. 26. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Csak beleolvastam, itt azt írja, hogy a NAV az vagyont/ingatlant is vizsgálja.

2016. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
pont erről szól, ha van pénzed, márpedig írod, hogy van, akkor ne telket vegyél flancolni, hanem a gyerekednek ételt
2016. máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De jó, hogy mindig van egy okos, aki beszólogat!!!

A gyerek is megkapná ami kell, nyilván, de a telek befektetés lenne, alkalmi vétel.Ez is jólétének biztosítása lenne, mert nyáron még nyaralni is lehetne.

Furcsállanám, hogy azért mert valakinek van egy pici kis földje, nem kap támogatást.Vagy van autója, és akkor azért nem.

2016. máj. 26. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk most nem jár, de pár éve járt. Volt saját házunk, autónk.

Utána azt hallottam, hogy az önkormányzatok hozhatnak olyan rendeletet, hogy ahol van autó, ott nem adnak semmilyen segélyt. Én azóta sem ezt látom...

2016. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
98%

én meg azt furcsállom, hogy 70E alatt van a bevételed, mégis neked az a befektetés, hogy nyaralót vegyél.


egy pici földtől nem lesz valaki vagyonos, ebben igazad van. de ha van olyan tulajdonod ami eladható, akkor azt add el, ne a gyerekre kérj segélyt. a nyaraló ilyen, sokad rendű. egy autó nem feltétlenül, mert lehet valakinek a munkához szükséges!

2016. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az a hatalmas segély, amit kér a gyerekre, évente 2x 6000ft, utalványban. Illetve sok ellátáshoz feltétel a gyv kedvezmény megléte. Kérdező, nálunk nem nézik, csak a jövedelmet, amiről természetesen igazolást kérnek be.


Semmiképp se a gyerek nevére vedd, eszedbe meg ne forduljon, mert bármi lehet, ami miatt el kell adni, akkor nem fogod tudni.


Aki nem érti, miért "nyaralót" vesz.

Egyrészt senki nem írta, hogy nyaraló, csak egy telek egy kisházzal. Simán veheti azért, hogy termeljen maguknak zöldséget, gyümölcsöt, mert amúgy a lakásban ugye nehéz.


Szóval nálunk nem kizáró ok.

2016. máj. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Lehet telked, de az egy főre jutó értéke nem haladhatja meg az 570000 Ft-ot.


Idézem az ide vonatkozó jogszabályt:


1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról 19. § (7):

"Vagyon alatt azt a hasznosítható ingatlant, járművet, továbbá vagyoni értékű jogot kell érteni, amelynek egy főre jutó értéke a gyermeket gondozó családban

a) külön-külön számítva az öregségi nyugdíj legkisebb összegének húszszorosát, vagy

b) együtt számítva az öregségi nyugdíj legkisebb összegének hetvenszeresét

meghaladja, azzal, hogy nem minősül vagyonnak az az ingatlan, amelyben a szülő vagy a tartásra köteles más törvényes képviselő életvitelszerűen lakik, az a vagyoni értékű jog, amely az általuk lakott ingatlanon áll fenn, továbbá a mozgáskorlátozottságra vagy tartós betegségre tekintettel fenntartott gépjármű."

2016. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!