Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vagyonnyilatkozatnál (segélyhe...

Vagyonnyilatkozatnál (segélyhez vagy TB átvállaláshoz) egy adott ingatlan értékét elosztják a háztartásban élők számával? Pl. Van egy 4 milliót érő ingatlan. Egy házaspár esetében ezt felezik (2-2 millió fejenként), vagy 4 milliónyi vagyonnak számít?

Figyelt kérdés

2013. dec. 18. 07:05
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Amiben életvitelszerűen éltek az nem számít vagyonnak, ha azon felül van még egy, azt sem felezik. Vagyontárgyanként külön-külön 855e a határ, egyben 2280000, ennél több vagyonotok együttesen nem lehet, elég rugalmatlan a rendszer, én egy kb. 1 milliót érő autón buktam a kérelmem, hiába nem volt más vagyonunk.
2013. dec. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, gondoltam, hogy nem feleződik.

Szóval ha egy 1 milliós autónk lenne, akkor sem járna a segély.

2013. dec. 20. 09:36
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Igen, én ezen buktam, nagyon bürokratikus a rendszer, az meg rendben volna, ha lenne 3db 700ezres vagyontárgy, akkor meg simán megadnák, mert minden a határok alatt lenne, ez Mo. :(
2013. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

" Amiben életvitelszerűen éltek az nem számít vagyonnak"


Szóval ha sok milliós palotában élsz az nem számít? De ha albérletben és van egy kocsid ami kell a munkád miatt akkor így jártál?

Remek a rendszer!!

2013. dec. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!