Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Foglalkoztatást helyettesítő...

Foglalkoztatást helyettesítő támogatás: a vagyonnyilatkozatban a megtakarított pénzre is rákérdeznek? Ha valakinek pl. egy 10milliós lakás van a nevén (azon kívül, amiben él), akkor nem jár neki az FHT. De ha eladja azt a lakást, akkor járni fog?

Figyelt kérdés
Beteszi a lakásért kapott pénzt a bankba. Azt is be kell írni a vagyonhoz és nem fog rászorulónak számítani, tehát továbbra sem lesz jogosult a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra?

2013. febr. 24. 00:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
70%
Így van. Én pár hónapja azért nem kaptam meg a támogatást, mert van a nevemen (a mi hiteles lakásunkon kívül) még egy 30 nm-es lakás, amiben az anyukám él!!!! Röhej.
2013. febr. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de ha el lenne adva a lakás, akkor járna az FHT? A vagyonnál nézik azt, ha lakás már nincs, de több milliója van valakinek egy ilyen eladás után?
2013. febr. 24. 00:13
 3/32 A kérdező kommentje:

amúgy sajnálom, hogy nem kaptál :(


Azt nem írtam, hogy a kérdésem inkább elméleti. Ezeket a szabályokat nézem most, és szeretném biztosan tudni, hogy van ez.

2013. febr. 24. 00:14
 4/32 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem írod bele az érte kapott pénzt a vagyonnyilatkozatba, akkor járna... amennyiben az egy főre eső jövedelmed nem éri el az öregségi nyugdíjminimum legkisebb összegét (asszem valami 28.000 Ft-ot), és nincs vagyontárgyad.
2013. febr. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
75%
Köszi, már nem kell sajnálni, hálistennek elhelyezkedtem gyorsan az eset után, pár nappal :)
2013. febr. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Na, az sokkal jobb akkor :)


De ez a dolog érdekes, mert ha valaki egy plusz ingatlan miatt nem kapott FHT-t, és ha azt eladja (és nem vallja be az utána kapott pénzt), akkor elvileg jár neki az FHT? Ez nem túl igazságos

2013. febr. 24. 00:22
 7/32 anonim ***** válasza:
88%
Nem jár, mert a bankban van és azt is be kell írni és kiderítik hogy van-e benne és ha rájönnek, rá fognak jönni. Akkor kamatostúl behajtják és még le is köpnek valamint törlik a segélyt 1 évig.
2013. febr. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Arra lennék még kíváncsi, hogy ezek szerint a vagyonnyilatkozatban nem is kérdeznek rá konkrétan arra, hogy az illetőnek mennyi a megtakarított pénze bankban ill. mennyi készpénze van otthon?
2013. febr. 24. 00:26
 9/32 anonim ***** válasza:
72%

Nem mindenki teszi bankba a pénzt amit ingatlanért kap...


Minap egyik szomszédunk ment fht-ért az önkormányzathoz. Van 2 milliós megtakarításuk... jelenleg abból élnek, mert ő is és a férje is munka nélkül maradtak.. Azt írta egy nyilatkozatban, h egyedül neveli a gyereket... a férje elhagyta őket. Meg is kapta az Fht-t, plusz tb-t is fizetik + nyugdíjas bérletet kap (ingyen), + a gyerek ovodai kajáját is állja az önkormányzat, mindezt mintegy havi 42 ezer Ft értékben. (Pedig ott figyel a számlájukon a 2 milliós betét... de számlát nem kérnek be.. ő pedig nem írta bele a vagyonnyilatkozatba).

2013. febr. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

7. válaszoló: Köszi, én is így gondoltam, csak erre vonatkozóan nem találtam semmit.

De ha pl. valaki ágymatrac alatt tart több milliót, azt a pénzt is be kell vallani? De azt (otthoni készpénzt) nem is tudják ellenőrizni, ezért gondolom nem sokan vallják be. És ha egy ilyen illető kap segélyt, az se igazságos.

2013. febr. 24. 00:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!