Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor ti babát vállaltatok,...

Amikor ti babát vállaltatok, teljesen biztosak voltatok a dolgotokban, nem bizonytalankodtatok?

Figyelt kérdés

Nem az általános izgalomra gondolok, hanem arra, hogy akarjátok-e, és hogy tényleg MOST akarjátok. Belegondolva a kellemes és kellemetlen következményekbe is, vállalva a babával járó lemondásokat.


Én mostanság egyre inkább rá vagyok pörögve a témára, de azért váltakozik, amikor se látok, se hallok, csak babát szeretnék, illetve a gondolat, hogy az eddigi jól megszokott, kényelmes életemet/életünket nem szeretném felborítani (bár ezek ritkábban jönnek elő). Egyébként a háttér meglenne hozzá (stabil párkapcsolat, anyagiak, támogató családi kör). Csak ezek miatt vacillálok még. De persze ott van az, hogy ha mindig a _tökéletes_ alkalomra várok, akkor sosem lesz gyerekem és majd 60 évesen, amikor tényleg már minden a helyére kerül, na, akkor lesz az, hogy visszasírom a mostani éveket, és szomorkodok, hogy mindezt elvesztegettem.


Amikor ti bevállaltátok a babát, voltak ilyen bizonytalankodásaitok? Biztosan tudtátok, hogy ezt kell, ebben a szent időszakban csinálni? Az, hogy én így érzek, azt jelenti, hogy még nem készültem fel rá teljesen?


Előre is köszönöm!


2016. máj. 27. 18:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
1,5 evet vartunk munka miatt, mindketten alig birtuk kivarni, nem volt bennunk bizonytalansag. Elotte mar 7 eve egyutt voltunk, toltottunk eleg idot kettesben, hianyzott, hogy legyen gyerekunk. Nem sirjuk vissza a korabbiakat, meg ha farasztobb is az eletunk, tele van az oromnek egy olyan fajtajaval, ami semmi mashoz nem hasonlithato:)
2016. máj. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!