Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor ti babát vállaltatok,...

Amikor ti babát vállaltatok, teljesen biztosak voltatok a dolgotokban, nem bizonytalankodtatok?

Figyelt kérdés

Nem az általános izgalomra gondolok, hanem arra, hogy akarjátok-e, és hogy tényleg MOST akarjátok. Belegondolva a kellemes és kellemetlen következményekbe is, vállalva a babával járó lemondásokat.


Én mostanság egyre inkább rá vagyok pörögve a témára, de azért váltakozik, amikor se látok, se hallok, csak babát szeretnék, illetve a gondolat, hogy az eddigi jól megszokott, kényelmes életemet/életünket nem szeretném felborítani (bár ezek ritkábban jönnek elő). Egyébként a háttér meglenne hozzá (stabil párkapcsolat, anyagiak, támogató családi kör). Csak ezek miatt vacillálok még. De persze ott van az, hogy ha mindig a _tökéletes_ alkalomra várok, akkor sosem lesz gyerekem és majd 60 évesen, amikor tényleg már minden a helyére kerül, na, akkor lesz az, hogy visszasírom a mostani éveket, és szomorkodok, hogy mindezt elvesztegettem.


Amikor ti bevállaltátok a babát, voltak ilyen bizonytalankodásaitok? Biztosan tudtátok, hogy ezt kell, ebben a szent időszakban csinálni? Az, hogy én így érzek, azt jelenti, hogy még nem készültem fel rá teljesen?


Előre is köszönöm!


2016. máj. 27. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt bennem semmilyen kétség, bizonytalanság. Elhatároztuk a férjemmel, hogy babát szeretnénk akkor és neki is álltunk a témának.:)

Volt egy stabil kapcsolatom, vágyaim, céljaim és elhatározásom. És ez bizony akkor, abban az időszakban a babáról szólt.

Már 5 és fél éves a kisfiunk, de azóta sem bántam meg egyszer sem, hogy akkor így döntöttünk.

2016. máj. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem természetes az elbizonytalanodás, ez végig kíséri az ember életét, legalább is azokét akik előrelátóan gondolkodnak. Ugyanígy voltam a gimi előtti nyáron, egyetem előtt stb. De mi megbeszéltük h esküvő után babaprojekt, így is tettünk hezitálás nélkül, nem védekeztünk, de nem görcsöltünk rá. Első hónapban összejött, meg is lepődtünk. De így volt a legjobb. Jövő héten már 3 hónapos lesz a picur.

Nem ez határozza meg, hogy készen állsz-e. Nekem a terhesség utolsó hetében jött kb 2 nap elő az érzés, hogy mit fogok kezdeni egy babával, pedig egész terhesség alatt készültem rá. Amikor megszületett minden jött magától, azóta is úgy vagyok vele, hogy nem is tudom hogy bírtuk eddig nélküle.

2016. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bennem volt bizonytalanság, főleg mert kb. elsőre összejött, nem is gondoltam, hogy ilyen hamar sikerülni fog. Akkor kicsit sokkot kaptam. Kellett 2-3 hét, mire felfogtam, hogy gyerekünk lesz. Most vagyok 33 hetes, és nagyon várom már. :)
2016. máj. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első háromnál egyértelmű volt, hogy akarjuk, a negyediknél egy évet is vacilláltunk, de még a próbálkozós időszakban is elbizonytalanodtam néha, de nem amiatt, hogy vágyom-e még egy babára, hanem hogy normális vagyok-e, hogy fogom-e bírni. :D

Aztán a + test tán már nincs visszaút, de nem is kell. Az élet hozza magával a megoldásokat, és szerintem nincs jobb a családnál!

2016. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
plusz teszt akart lenni...
2016. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél nem.Első hónapban összejött,és szinte vártam azt a fajta pánikolást a pozi teszt láttán amit sokat említenek,de semmi ilyen nem volt.Soha nem is agyaltam,hogy hogy lesz,mint lesz (na mondjuk talán ezért is sokkolt le rendesen,hogy egy baba nem csak eszik-alszik,hanem bizony van hogy megállás nélkül ordít,és nem alszik éjszaka...)


Most a másodikat tervezzük,de még csak terv,és bizonytalan vagyok.Várom,hátha jön megint a "nem érdekel semmi,gyereket akarok" érzés.

2016. máj. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vágtunk bele. Még terhesség alatt is néha elgondolkoztam, hogy ez végleges, új életstílust kíván. Aztán sodródik az ember és úgymond "evés közben jön meg az étvágy".

Idővel egyensúlyba került minden és már két éves - nem érzem, hogy bármi kimaradna miatta az életemből, inkább hozzátesz.

2016. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen biztosak voltunk a dolgunkban. Terhessegrol es gyerek koruli teendokrol is olvastunk konyveket terhesseg alatt, igy nem feltunk. 3 honapos, eddig nincs semmi baj vele, nem ertek meglepetesek. Viszont a terhesseg...nem szamitottam ennyire rosszra, pedig nem vagyok egy nyamnyila alkat.:)
2016. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk hamarabb jott a gyerkőc mint az elhatározás..


De miután ugy döntöttünk, hogy vállaljuk nem bizonytalankodtunk...


A masodik teljesen tervezett volt, ott pláne nem volt bizonytalankodas...(anyagiak,háttér mindkettőnél stabil volt)

2016. máj. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan voltam, mint ahogy leírtad (mármint a kérdező). 2 évig nem is sikerült, mikor próbálkozni kezdtünk. Lehet hülyeség, de én úgy érzem, hogy a bizonytalanságom miatt.

Utólag egyáltalán nem bánom azt a két évet, annyi jót csináltunk akkor, amit most nem lehetne.

Mikor sikerült, addigra már nem voltam annyira bizonytalan, de terhesen azért könnyebben jönnek érzelmi hullámvölgyek.

Mindenesetre most 7 hónapos a kisfiunk, minden ok, nem gondolom sosem, hogy nem kellett volna.

2016. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!