Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy kész...

Kakaos.pampuska kérdése:

Honnan tudom, hogy kész vagyok az anyaságra?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és a férjemmel nem rég házasodtunk össze. Ő nagyon szeretne babát,mivel ő már 31 éves. Én viszont még nem érzem "úgy nagyon",hogy akarnám. Ha meglátok egy babát,rögtön az jut eszembe, hogy "de jó lenne egy baba". Aztán ez valahogy eltűnik belőlem,mire elszánnám magam. Sokan mondják,hogy a babára nem lehet felkészülni,hogy az majd jön magától. Vajon ez tényleg így van? Annyira szeretném boldognak látni a férjemet,mert jól tudom mennyire vágyik egy gyerekre. De viszont nagyon félek is...

Kérlek anyukák segítsetek...



2016. máj. 30. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Egy kicsit várj még akkor.
2016. máj. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha én megvártam volna hogy minden félelmem és kétségem elmúljon, soha nem lett volna gyerekem. Amikor pedig pozitív lett a teszt, szépen lassan minden a helyére került és nem volt semmi gond, eltűntek az alaptalan félelmeim amiket a gyökeres változások miatt éreztem. Ma már a gyerek előtti életem tűnik furának.
2016. máj. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem várj még egy kicsit vele. Majd jönni fog az az érzés, hogy neked márpedig baba kell, akármi van. Majd érezni fogod, hogy mikor vagy készen rá. Segíthet, ha sokat beszélgettek róla, hogy mit hogyan csinálnátok, mik a terveitek, milyen nevek tetszenek stb. Van még időd, ne aggódj :)

28hkm (szintén 20N)

2016. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Ne a férjed kedvéért szülj. Tisztáznod kéne magadban, hogy pontosan mi az, amitől félsz, mondd el a férjednek is, beszéljetek arról, hogyan alakulnának a mindennapjaitok a babával. Valószínűleg találtok megoldásokat, lehet, hogy arra juttok, vártok még egy-két évet, kicsit élvezitek kettecskén az életet. Ne titkold előtte a problémádat, jobb, ha már a tervezgetési időszakba is be van vonva a leendő apuka, ismeri a párja gondjait, félelmeit, tudja, milyen segítségre lesz majd szüksége.
2016. máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen 100%-os készültség, még tervezett babával terhesen is aggódhat az ember lánya ezen, sőt még többedik gyereknél is akadnak félelmek, hogy biztos jó döntés volt-e, fog-e nekem menni. Szerintem akkor vágjatok bele, ha a gyermek iránti vágy erősebb mindkettőtökben, mint bárminő aggodalom (és ha persze az eszetekre hallgatva is adottak a feltételek).
2016. máj. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!