Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek/kezeltétek a...

Hogy kezelitek/kezeltétek a látszólag sikertelenebb rokon vagy ismerős keserűségét?

Figyelt kérdés

37 eves vagyok, 5 honapos a babám. Elso gyerek, nem mondhatni, hogy tul korán sikerult, 2 éve próbálkoztunk. A férjem 43, neki is elso gyerek (második házasság). A húga 39 eves, tul egy valason, gyerektelenul, egyik zűrzavaros kapcsolatból a másikba, tanácsot nem fogad el, meg ha néha meg is kérdezi, mit gondolunk az aktuális pasijarol.

Először igy tűnt, jol fogadja a baba érkezésének hírét, aztan kezdett eleg kibírhatatlan, kotozkodo lenni, csak erre tudtam tippelni, hogy a terhessegem bántja (illetve hogy o nem az).

A szules utan feldobott volt, bejött a korhazba, ra egy hétre meglátogatott minket, azota semmi.

Most közel 5 hónap utan találkoztunk anyoseknal, mert addig eltűnt. Párszor hívta a férjemet, hogy nincs most jol.

De a találkozó béna lett, mert szó szerint mindenbe belekötött, minden szar volt, es feltűnő érdektelenséget tanúsított a gyerek iránt. Kínos volt, hogy anyosek meg olvadoztak a gyerek láttán.

Aztan el is rohant köszönés nélkül.

En nem akarom ráerőltetni magunkat, a babát sem, segíteni nem tudok neki, a keserűséget megértem, de az élettől is elment a kedvem, míg együtt voltunk. A férjem meg nagyon bankodik, mert nagyon szereti a húgát, es nem tud segíteni neki, de a gyerekere is büszke, es fáj neki a testvére viselkedése.

Nálatok hogy oldódott meg?


2016. máj. 30. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Te csak kibírsz néhány "béna" találkozást. Neki kell egy életet leélni ezzel a fájdalommal. Van, aki rosszul viseli és kezeli az ilyen helyzetet.
2016. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is nehéz ez, szinte csak olyanokkal vagyok körülvéve, akiknek elcseszett életük van, és irigyek mindenre...
2016. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Erre nem nagyon tudok más megoldást, mint kicsit lazítani a köteléken, hagyni h eméssze a helyzetet, nem felhozni a témát h beszéljük meg és ha ő igényli a találkozót, akkor talizni, nem én erőltetem.

Bár nekem barátnős sztorim van.

2016. máj. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem volt biztos, hogy összejön nekünk, elvesztettünk ket babát, az egyik eleg nagy volt, miközben a környezetünkben sorra születtek. Abban sem voltam biztos, hogy valaha megtalálom a társam, egy megalázó kapcsolat utan sikerult.

Szoval nem arról van szó, hogy minden Hawaii volt eddig, es arról sem, kedves elso válaszoló, hogy ne bírnám ki, mert kibirom, csak rossz volt a férjem csalódottságat látni, de ugyanígy rossz a sogorno vergődését, viszont nem biztos, hogy szeretnek szégyenkezve, némán ülni, es a kirohanasait hallgatni többek kozott arrol, hogy nem kene folkapdosnom a gyereket, vagy o nem lesz csak azert csöndben, mert a baba alszik.

A találkozót amugy nem mi erőltettük.

2016. máj. 30. 19:46
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Hát nehéz eset. De mivel Te is megjártad a hadak útját, próbálj meg türelmesebb lenni. Neki sajnos nem volt olyan szerencséje mint neked, és ezt nem tudja kezelni...Szerintem kerüld a társaságát, ha nem megy másképp. Lehet, hogy pár év múlva megoldódik a dolog, rátalál majd a szerelem, és talán gyereke is lesz (van pár ismerősöm, akik 40 felett szültek először, nem kell leírni még). Amúgy az Élet a legnagyobb dramaturg, pillanatok alatt megváltozhat minden...
2016. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
1-es vagyok. Mi 6 évet vártunk a lányunkra és sem a férjem testvéreit, sem az anyját nem érdekeljük. Ettől függetlenül szerintem annak a barátnőmnek sokkal rosszabb, akinek már valószínűleg soha nem lesz gyereke, de a sógornőjével jóban van. Én nem szoktam magamra venni, ha rosszabb pillanatában nem úgy reagál, ahogy kellene.
2016. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Én az #5-ös válaszoló vagyok, a "sikertelen" oldalról. Igaz, van egy gyerekem, viszont a második kisbabámat fél éve temettem el (halva született). Oszkár díjas alakítást nyújtok, hogy kedves és bájos, valamint segítőkész legyek a babát váró közeli ismerőseimmel (közvetlen kolléganő, mindenórás barátnő). Iszonyú erőfeszítés kell hozzá...Megértem, ha valaki képtelen erre! Én a helyedben nem venném magamra a viselkedését, inkább kerülném a találkozást, ha zavaró.
2016. máj. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, nekem a (volt) barátnőm viselkedett pont ugyanígy. Tudom, hogy irigy volt mert ki is fejtette, hogy neki már nagyon kellene gyerek és ha a pasija nem ejti teherbe, akkor felszed valaki mást csak erre az egy célra. Nagyon gázul viselkedett a lány, bár nem itt lett vége a kapcsolatunknak. Ő is ugyanígy rá se hederített a babámra.
2016. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

5-os, őszinte részvétem, ez iszonyú lehet, megértem, hogy szenvedsz es le a kalappal előtted.

A bajom nem az, hogy a babával nem törődik, az a férjemnek faj jobban, hanem hogy keserűség eben keresi az alkalmat, hogy belénk kössön. Ettől feszült a hangulat, es nemhogy nem orom a baba, hanem (béna erzes) szinte provokáció.

2016. máj. 31. 03:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!