Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apukajelölt látszólag lelkes,...

Apukajelölt látszólag lelkes, de a dolog kellemetlen részétől elzárkózik. Ez változni fog, ugye?

Figyelt kérdés

Tervezgetjük a babát, próbálkozunk, mondanom sem kell, hogy a férjem roppant lelkes... Sokat viccelődünk, hogy majd meg kell osztozniuk rajtam stb. De mikor az jön elő, hogy kelni kell a babához éjszaka, vagy pelenkázás, hiszti, akármi, akkor lehervad az arcáról a mosoly és tereli a témát.

Néha mintha azt hinné, hogy ő megcsinálja a gyereket, megkeresi a rávalót, a többi az én ügyem, majd szóljak, ha már lehet vele játszani. Persze mikor ezt szóban is kifejeztem, tiltakozott.

Vagy mikor az ismerősünk jön szóba, akinek nemrég született gyereke, mintha szarkasztikus éllel jegyezné meg, hogy XY "nem maradt sokáig, mert mennie kellett fürdetni".

A kakitól, pisitől mereven elzárkózik. Számomra egy természetes dolog az anyagcsere, szemrebbenés nélkül szedem a kutyáim után a sz@rt, a férjecském meg addig méla undorral elfordul. Képes félbehagyni az ebédet, ha az ablakon kipillantva pont meglátja a kutyát a dolgát végezni.

Ugyanakkor amúgy egy nagyon felelősségteljes, érett gondolkodású ember. Nem olvasott még utána a gyerek-témának, mondván nem vagyunk elkésve semmivel, ami igaz is. Meg hát még van minimum 9 hónapja szokni a gondolatot.

Jól mulatok rajta, de nem szeretném illúziókba ringatni.

Hogy tudnám apránként, kíméletesen adagolni neki, hogy nem csupa gőgicse és szivárványpóni lesz a következő időszak, és számítok rá, hogy ő is kiveszi a részét a dolgokból?

Nálatok ez hogy zajlott?


2015. aug. 26. 09:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%
hááát van aki megváltozik és van aki nem :) az hogy mondjuk a tisztába tevéstől teljesen elzárkózik, ebből nem csinálnék problémát, nagyon sok férfi nem bírja az ilyet, nincs ebben semmi rossz... az éjszakai kelések: ha lesz tejed, a férjed úgysem tudja megetetni helyetted, reggel ő megy dolgozni, nekem pl eszembe nem jutott hogy a férjem keljen fel hozzá éjjel, amikor reggel neki meló, ennek ellenére mivel tápszeres volt a fiúnk hétvégén volt hogy ő ébredt meg először és megetette, hogy én is át tudjak egy éjszakát aludni, viszont ő sose zárkózott el ettől, tisztába is tette (teszi) :) előre mindenesetre nem lehet megjósolni a férjed hogy áll majd a dologhoz ha élesbe megy a babázás, mert van akinek csak a szája nagy hogy ő aztán férfi létére meg nem csinálná hát ez női dolog, aztán meg ott gügyög a gyerekének :)
2015. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
39%

Egyrészről ha szoptatni fogsz akkor úgyis neked kell éjjel kelni. A pisi-kakis pelus, nálunk nem volt gond, megcsinálta, de nem ezen múlik, hogy jó apa legyen vki. Szerintem te meg a másik véglet vagy. :)

A férjem sokat fogta, dédelgette picinek őket, délután, amikor hazaért a melóból evett, és egyik karjára vette a picit, és úgy jött-ment, intézte a dolgait, a baba meg imádta. :) Nekem meg volt kis szabad időm.

Szóval lehet igazán jó apa vki attól, mert nem cserél pelust.

Szerintem te se erőltesd a témát, egyzser mond el, és kész. Majd ha ott lesz a helyzet, meglátod hogyan reagál. Max elmész shopooingolni, otthagyod őket, és reménykedsz, hogy akkor sikerül produkálni apának egy szép nagyot. :)

Nem ebből áll az élet, nem lesz ettől rossz apa, ha nem cseréli ki a kakis pelust.

És az neked meg fél perc, ha azonkívül foglalkozik vele 2 órát, akkor egy szavad se lehet.

Egyébként az én férjem is csak akkor cserélt pelust, ha nagyon rá volt kényszerülve. De nem azért, mert büdös volt neki a meló, hanem mert dolgozott, este meg ált, nem kakilt.

2015. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Jó, én se szándékozom rögtön a kezébe nyomni a tarkónfosott gyereket, vagy számolgatni, hogy egyszer én kelek, egyszer te... de előre tudom, hogy hulla leszek, és nagy hasznát fogom látni a segítségnek.

Csak fura, hogy a pici babát nevelő ismerősökről úgy nyilatkozik, mintha ettől most papucsok lennének... persze lehet, hogy csak poénkodni próbál, mert zavarban van, vagy ilyesmi.

Én meg nem akarok sárkány lenni, vagy sokkolni szegényt.


Beszéltünk róla, hogy én is meg fogok változni, mármint testileg. Egyikünk sem akarja, hogy leviatán legyek, sportolni kell, nincs mese. De mikor mondtam, hogy ahhoz, hogy én el tudjak menni a gyerek mellől sportolni, ahhoz ő is kell, csak hümmögött.

Szóval szerintem még nem teljesen gondolta végig, hogy mi mindennel jár ez az egész.

Biztos vagyok benne, hogy jó apa lesz, ha hajlandó kicsit tanulni, és nem a saját apja lesz előtte a "jó" példa. Hát igen, mondjuk apósomról nem tudom elképzelni, hogy valaha büfiztetett volna.

2015. aug. 26. 10:35
 4/27 A kérdező kommentje:
Ja, meg én se vagyok az áldott méhű őstürelmű Éva-Anya típus, szóval nincs jogom kritizálni. Majdcsak összehozzuk, hogy életben tartsuk a kölköt. :)
2015. aug. 26. 10:40
 5/27 anonim ***** válasza:
58%

Óh, a pasik kb. 70 %-a így működik :DD Apuka megcsinálja a gyereket, hazaadja a fizut, ezzel baba letudva.


De amúgy ez még sokat változhat ám! Az én párom pl. akkor vált lelkesebbé, amikor elkezdett mozogni a baba. Imádta a hullámzó pocakot :) valahogy akkor tudatosult benne, hogy hűha, itt már egy kis emberke mozog, pedig az én párom is nagyon felelősségteljes, komoly ember.


Az apukák többsége amúgy tényleg akkor tud "valamit kezdeni a gyerekkel", a már nagyobbacska, lehet vele játszani..stb. Gőgicsélő, esetleg rekedten ordító alig pár hetes csecsemővel nem tudnak sokszor mit kezdeni (amúgy sokszor anyukák sem, elsőre, csak ők valahogy ráéreznek jobba idővel, hogy mikor miért sír a baba).


A kaki / pisi mamatéma, szintén. Ez valahogy nincs beléjük kódolva, hogy amit a baba megeszik, az ki is fog jönni alul :D De amúgy ne félj, pelenkázás gyerekjáték, pillanatok alatt kész a tisztába tevés. A nők valahogy alapból gondoskodóbbak. Ne bánd, ha a pelusozásból nem veszi ki a részét, helyette majd fürdet a babát, vagy játszik vele, mikor Te elmennél sportolni, egy órácskára elnyújtózni a kádban..ilyesmi :)

2015. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

Hááát, ,,nem olvasott utána a témának, mondván, hogy nem vagyunk elkésve semmivel". Az oké, hogy nem olvasott utána, de én biztos, hogy egészen konkrétan átbeszélném vele a gyerekkel kapcsolatos dolgokat. Az én férjem is kicsit rózsaszínűbben látta a gyerekvállalást. Mielőtt belevágtunk, megmondtam neki, hogy én úgy vállalok, ha mind a ketten kivesszük belőle a részünket arányosan. Nyilván, ha ő dolgozik másnap, akkor nem neki kell kelnie éjjel, de nem akarok én az lenni, aki 0-24 óráig készenlétben áll, legyen ez szépen elosztva.


Szerencsére a férjem jól áll a dologhoz, és némi idő után azt is el kezdte sejteni, hogy lehet ebben valami: [link]

:D


Na mindegy, én nagyon egyértelműen megmondtam neki, hogy együtt vállaljuk a gyereket, nem én vállalom egyedül, szerencsére egyetértett:)

2015. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
30%
Hüledezik, hümmög, poénkodik, méltatlankodik, papucsnak nevezi a barátoknál az apukákat. Mert fogalma sincs, hogy mi vár rá, mint a legtöbb pasi fél a felelősségtől, nem tudja elképzelni, hogyan is kell gyereket nevelni. De majd megváltozik. Te ne lovagolj ezen a témán, mert ebből lesz elege már most.
2015. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem lovagolok a témán, és mikor szóba jön, "elméleti szinten" egyetért vele, hogy a gyereknevelés nem csak az anya feladata, és hogy az anyának is jár valamicske szabadidő, csak valószínűleg nincs vele tisztában, hogy ez a gyakorlatban mit jelent. (Nem mintha én pontosan tudnám, míg nincs gyerekünk.)


Van annyira intelligens, hogy tudja, hogy ez az ő ügye is, van annyira hiú, hogy ne akarjon kibújni a felelősség alól, és van annyira jó ember, hogy akarjon is segíteni. Csak még azt nem tudja, mit. :)

2015. aug. 26. 10:56
 9/27 anonim ***** válasza:
22%
Nos, azért leszel te gyeden/gyesen, hogy te végezd ezt a munkát. Neked kell felelni majd, elvégre téged nem bax le a főnököd ,ég nem rúg ki, ha nem figyelsz oda a munkára, vagy elalszol felette.
2015. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

#9.

Ád egy, a férjemet se rúgják ki, de természetesen nem célom az se, hogy mondjuk vezetés közben elaludjon. Vagy írtam valahol, hogy csak az ő dolga lesz éjjel kelni a gyerekhez?

Ád kettő, az se célom, hogy belőlem legyen agyonnyúzott mosott sz*r, akihez szólni se lehet, mert minden gondolata a pisis pelenka meg a szoptatás körül kering és hónapok óta nem pihente ki magát. A férjem sem ilyen nőt akar maga mellé. Ahogy én is fogok (valószínűleg) dolgozni a gyerek mellett, legalább 1-2 órát, a férjem is segíthet a gyereknevelésben, ettől még nem lesz se impotens, se papucs. Egy pár vagyunk, jóban-rosszban, és a kapcsolatunk rovására menne, ha a férjem munkából hazaérvén lerogyna a tévé elé, mondván, hogy a gyerekezés az én dolgom.


Ajánlom figyelmedbe ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-.. Jelentkezzen, aki így akarja végezni.

2015. aug. 26. 11:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!