Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt a nevet lehet adni gyerekn...

Ezt a nevet lehet adni gyereknek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Crystal / Krystal

2016. máj. 31. 12:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Google > engedélyezhető utónevek Magyarországon
2016. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak listából választhatsz, és ha van is, fonetikusan fogják írni. Krisztál.
2016. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs ilyen név a választhatóak között. De mindenképp ezt a nevet szeretném, hogyan tudnám megoldani ?
2016. máj. 31. 12:21
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
A Magyar Tudomanyos Akademianal kell kervenyezni, h az utonevkonyvbe vegyek fel azt anevet, amit valasztottal. Aztan majd ok eldontik. Az oldalukon van info, vagy hivd fel oket telefonon es kerdezz ra, h mit kell ehhez kitolteni.
2016. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
34%
Rendes magyar név miért nem jó? Szegény gyerek, szivatni fogják a suliban biztosan. Kristálykoponya gúnynév pont jó lesz neki.
2016. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, érdeklődni fogok az MTA-nál :)


Szerintem a Krystal / Crystal ( Krisztál ) név nagyon is szép, eltekintve attól, hogy nem magyar eredetű... Jobb, mint egy Cinderella, ugyanis már ezt a nevet is lehet választani 😥😂

2016. máj. 31. 12:41
 7/27 anonim ***** válasza:
20%

A Cinderellával az a baj,hogy mindenkinek a hófehérke jut róla az eszébe,pedig ez egy létező Latin-Amerikai név,és tengelyt jelent.Csak a magyarban furcsa hangzása.

Egyébként a Krisztál nekem se tetszik,nekem olyan mint egy bizonyos népcsoport által használt tipikus név.Főleg,hogy fonetikusan lehet csak anyakönyveztetni.Szerintem az mindig vesz el az értékéből.

2016. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
51%
Lakatos Krisztál, tökéletes. De ha ennyire tetszik, miért nem változtatod meg te erre a sajátodat? A gyereknek meg adhatnál olyan nevet ami miatt nem gyűlölne majd közösségbe járni.
2016. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Cinderella az Hamupipőke,nem Hófehérke.Kérdező,amit tenni tudsz,hogy kérvényezed a nevet,és vagy engedik,vagy nem.Viszont csak fonetikusan lesz irható,az meg szerintem elég furcsán néz ki.
2016. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Ez valójában csak egy második név lenne :) ..... Róza Krisztált szeretnék.
2016. máj. 31. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!