Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék testvért a gyerekemn...

Szeretnék testvért a gyerekemnek de olyan határozatlan vagyok, volt valaki így? Vagy még nincs itt az ideje?

Figyelt kérdés
Egyre növekvő irigységgel nézem azokat az ismerősöket akik újra terhesek.A férjem már azonnal benne lenne,és én is vágyom rá,de ugyanakkor aggódok.Félek,hogy bírnám kettővel,a kialvatlanságtól,hogy sokkal nehezebb lenne,hogy oldanám meg ha az egyik pl.kórházba kerülne stb.ilyenek.Volt valaki így? Normális ez?
2016. jún. 1. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

persze, hogy normálisak a félelmeid, de ne ebből indulj ki. nem írtad, hogy milyen a gyereked(hány éves, mennyi a mozgásigénye stb).

sok 2 illetve több gyerekes szülő van, de megoldják. 2 egyforma család úgysincs. Ha van segítség még a férjeden kívül(keresztszülő, nagyszülő stb) biztos segítenek az első hetekben, amíg kialakul az új életvitel.

2016. jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy(a szó JÓ értelmében).Ez tetszik:szeretnék testvért(ez ugye már egy határozott gondolat,érzés)...de olyan határozatlan vagyok(ezt csak én írom:vagy mégsem?)....nekünk 3 gyerekünk van,és bizony amikor bennem megfogalmazódott,hogy annyira szeretnék 2. illetve 3. babát,akkor elhatároztam magam/magunkat(mert a férjem is akarta):indulhat a dolog.Persze,bennem/bennünk is volt félelem,aggodalom,de tudtuk,hogy majd minden a helyére kerül.Így is lett.Most már a legkisebb is 3.5 éves múlt,és jelentem minden rendben.Pedig 2x is szükség volt pár napos kórházi kezelésre( a legkisebbnél),volt bárányhimlő(amit persze a legkisebb is, 9 hónaposan elkapott a nagyobbtól),volt/lesz betegség,amikor azt a gyereket is ébreszteni kellett,aki beteg,és a nagyobbakat suliba vinni Vele.....nem áltatlak:nehéz,egyre jobb lesz.Nőnek,változik minden.Szóval ezek miatt biztos nem mondanék le a babáról!
2016. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Csak amiatt vagyok bizonytalan mert az elsőt annyira akartam,akartuk,hogy megbeszéltük januárban,hogy na majd jövőre,aztán rá két hónapra már annyira vágytunk rá,hogy belevágtunk,tehát annyira akartuk,hogy semmi kétség,semmi nem érdekelt,legyen,aztán jöjjön bármi,megoldjuk.Hát tény,azóta eltelt 5 év,kicsit én is parásabb vagyok,mert anno könnyű volt a terhességem a szülés minden,úgy voltam vele,mi baj lehetne? Csak ugye azóta már annyi rémhírt olvastam,láttam,tapasztaltam,hogy nem tagadom,félősebb lettem.Pedig a lányommal elég jól vettem az akadályokat.
2016. jún. 1. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok.Egy kis biztatás:az első fiam születésekor 20 éves voltam.A szülés gyors volt(mindennel együtt 4 óra),minden rendben ment.Teltek múltak az évek,éltem/éltük világunkat.34.5 évesek voltunk,amikor azt mondtuk:kellene még egy gyerek!Az első hónapban megfogant.Még könnyebb,még gyorsabb(mindennel 3 óra)szülés volt.Imádtunk újra babázni,imádtuk a fiúkat(a nagyobb is fiú).39 éves voltam,amikor azt mondtam a férjemnek,hogy most,vagy soha,mert 40 éves korom előtt szeretném megszülni a babát.És,ha a sors is úgy akarná,olyan jó lenne egy kislány....minden összejött.A 40. szülinapom előtt 2.5 hónappal megszületett a kislányom.A legkönnyebb,leggyorsabb szülésem volt(mindenestül 2 óra),a baba makk egészséges,én pár nap alatt felépültem.A kicsi 4 éves lesz,sokszor mondjuk egymásnak a férjemmel,hogy milyen jó döntést hoztunk,hogy vállaltuk ŐT!
2016. jún. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De jó ezt olvasni,köszönöm,és gratulálok :)
2016. jún. 2. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!