Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem jön össze a kistesó már...

Nem jön össze a kistesó már egy éve, és kezdem feladni. Nem akarok gyógyszeres, lombikos köröket futni. Rossz anya vagyok, ha feladom, hogy testvére legyen a gyerekemnek?

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
én is feladtam.... nah aztán meg is lett a pozi teszt
2016. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem, az számít, hogy ti ketten akartok egy újabb gyermeket, nem kizárólag az, hogy tesója lesz-e a gyermekednek.


Annyira sem szeretnél elmenni orvoshoz, hogy egy gyors hormonsort futtasson esetleg? nem a lombik azért az első lépés.

2016. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én szememben nem vagy rossz anya. Nekunk is egy fiunk van, és most elég rejtélyes és kemény nőgyógyászati problémám van, múltkor megkérdezte az orvosom, hogyha egyszer végre meggyógyulok, akkor mi llesz, mert természetes úton teherbeesnem csodával lenne határos. A fiunk is csodababa, de félő kétszer nem lesz ilyen szerencsém. És mondtam, hogy nem tudom, hogy mit csinálunk, csak azt tudom, hogy mit nem. Nem teszem magam tönkre lombikokkal, inszeminacióval és mindenféle kezeléssel, mert én lelkileg nem bírnám. Olyan szintű nőgyógyász fóbiám van, hogy két napig nem alszok, nem eszek, ha mennem kell. Az utóbbi időben is rengeteget kell járnom, és egyszerűen idegileg kikészít, stresszel. Ennek nem akarom kitenni a fiunkat. Nem azt érdemli, hogy hónapokon át az idegbeteg anyját nézze. Azt is mondtam, hogy joggal gondolhatják, hogy nem akarok eléggé teherbeesni, nem akarok igazán gyereket, el is lehet ítélni érte, de ismerem a határaimat, hogy mit bírok ki és mit nem, és nekem ez nem fér bele. És ők is azt mondták, akárcsak a férjem, hogy ezt nekem kell tudni. Ezek a kezelések amugyis kemények és egy ilyen plusz stresszel még rosszabb lenne. Én tényleg szeretnék még gyerekeket, legalább kettőt, így is vettünk házat, így alakítottuk át, hogy mindenkinek legyen szobája, ezért törtem fel 100 négyzetméternyi betont, hordtuk napokig a törmeléket, idegeskedtünk hónapokig, de nem minden áron kell a testvér. Bele hajszolni magam pánikrohamookba (nőgyógyászanál volt már többször), hónapokig feszültségben élni, nekem, nekünk már túl sok lenne. Inkább bízom benne, hogy majd csak összejön. Szüleimnek is hat évente volt szerencséje, én ráérek annyit várni.
2016. jan. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

nézd...ha valóban akarod, akkor legalább az alap vizsgálatokra elmentek...ha meg annyira sem akarod, akkor valószínű nem olyan fontos neked ez a történet, nem vagy rossz anya, így gondolod és kész.

szerintem a legszebb dolog amit adhatok neki egy testvér, hogy ne maradjon magára ha velünk bármi történik...én megfutnám a köröket. de elfogadom abszolút ha valaki megáll egy gyermeknél.

viszont szerintem ha kicsit is hezitálsz, inkább ne add fel, mert nagyon fogod később bánni.

2016. jan. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a 13. hónapban adtam fel a tesó projektet. Én sem akartam semmit beszedni, örültem az egy szem lányomnak. 14. hónapban megfogant a tesó, el sem hittük.
2016. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Alap vizsgálatok már voltak, hormon, ilyenek rendben. Az első gyerkőc is nehezen sikerült, azóta meg eltelt már 8 év majdnem, így alakult. Most meg nem sikerül :(

De akkor még reménykedem, hátha...

Csak nem figyelem a dolgokat erősen.

2016. jan. 6. 21:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Lelki oldalon is minden rendben? Mert hihetetlenül sokszor lehet olyan a háttérben, amire nem is gondol az ember. Javaslom a családállítást, ott kiderül, mi az ok, és hogyan lehet megoldani.
2016. jan. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Épp az a bajom, hogy nem akarom "összetörni" magam az újabb babáért. Szeretném, egy időben majd belebetegedtem, amikor minden hónapban megjött, de most 2-3 hónapja úgy döntöttem, hogy nem érdekel. Ha nem akar jönni, akkor nem jön.

És épp ezért érzem szarul magam, hogy nem akarok foggal-körömmel mindent megtenni azért, hogy a gyerekem ne maradjon egyedül a világban, ha mi már nem leszünk neki...

2016. jan. 7. 09:08
 9/14 anonim ***** válasza:

8: Nézd, ti még sokáig lesztek. Még addig úgyis lesz párja, amíg ti éltek, akár gyerekei is. Nem marad egyedül. Vannak jó testvérek persze, de vannak olyanok is, akik szóba se állnak egymással. Lesznek barátai, lehet, hogy unokatestvérei is, lesz sógora, sógornője.


Akkor tégy meg mindent, ha ti szeretnétek gyereket még, nem akkor, ha attól félsz, hogy a gyereketek egyke lesz. Attól nincs miért féltened őt.

2016. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon akartam. Voltam orvosnál, vettem ovutesztet, figyeltem magamon mindent, volt gyertyaállás, meg minden, de csak nem jött össze és így, hogy egy éve nem sikerül, már nem is tudom, hogy szeretném-e. Ha most születne, akkor is 50 éves lennék, amikor betölti a 18-at. Tudom, hogy van, akinél ez nem számít, de nem akarok túl öregen anya lenni...

(Anyukám korán hagyott itt minket, és az a legnagyobb félelmem, hogy velem is lesz valami, amikor még kicsit a gyerek.)

2016. jan. 7. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!