Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet valahogy kötelezni a...

Lehet valahogy kötelezni a gyerekem apját, hogy már a szülés előtt fizessen?

Figyelt kérdés
Az apja nem vállalja a gyereket. Járok havonta ultrahangra ami 6ezer, terhesvitamin is drága, szülésért fizetni, gyereknek amiket meg kell majd venni stb. Ezekre is köteles fizetni valamennyit vagy csak majd ha már megszületett a gyerektartásért? 16 hkm

2016. jún. 2. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Felesleges havonta uh-ni. Miért tartottad meg, ha az apának "nem kell"? Ez így a te döntésed, te akartad csak a gyereket, akkor a költségek is csak téged terhelnek.
2016. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Szülés körüli költségként kérheted a gyermektartásdíj megállapítása iránti keresetben. Ja, most látom, hogy nem is vállalja. Akkor viszont először apaság megállapítása iránti pert kell indítani, amit össze lehet kapcsolni a gyermektartásdíj megállapításával. A perindítási határidőkre figyelj. Már a gyerek születése előtt is megindíthatod a pert, de csak szülés után lehet ítéletet hozni benne, mert dns vizsgálatra szükség lesz. A keresetben kérheted a szülés körüli költségként elszámolni pl. a babakelengyét, de szerintem a magánúton végzett vizsgálatokat nem.
2016. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2016. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem köteles fizetni. Ennek 2 oka van:

A terhesgondozás alapvetően ingyenes, a magán dolgok szabadon választhatók.

A baba születésekor válik jogi személlyé.

Jobban tennétek, ha megbeszélnétek a dolgot, hátha normálisan kérve besegít ezekbe a kiadásokba is.

2016. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Az hogy pl a szülésért neked fizetned kell vagy te szeretnél fizetni az nem igen tartozik a volt párodra. Mert hat nem kötelező magán dokinál szülni. Miért is kéne ezért fizetnie?

A havi Uh is kb ez a kategoria.

A terhesvitamin sem kötelező. Tehát ez mind a saját pénztárcádból kell fizetned. Ehhez nincs köze apukának sztem...

Ha őt nem érdekli a gyerkőc az sajnálatos. De .. Fizetnie majd ha megszületett köteles.

2016. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ilyen nincs. Csak megszuletett gyerek utan lehet penzt kerni. Gondolom mahanorvoshoz jarsz havonta azert uh z havonta, amugy vsloban felesleges. Nyaron nem szedtem a vitamint csak a zoldseget, gyumit ettem es eleg volt.

Egyetertek az elsovel abban, hogyha o megmondta hogy nem vallalja a gyereket, te pedig ugy dontottel hogy vallalod barmennyire is sajnalatos egyelore neked kell allni mindent. De a biztonsag kedveert kerdezz meg egy ugyvedet, hatha tenyleg kell fizetnie valamit.

2016. jún. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Ki tudja, övé-e...Ezért nem.
2016. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
92%
A magán dolgokat nem kérheted, a gyerek a fogantatása pillanatától jogi személy de csak a születésétől gyakorolhatja ezt (visszamenőleg) Az apától meg csak akkor kezdhetsz valamit akarni ha bizonyítottad dns-sel hogy az övé.
2016. jún. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha nincs rá pénzed, nem kell fizetős orvoshoz járni. Ha nincs rá pénzed, nem kell terhesvitamint szedni. És végül: ha nincs rá pénzed, NEM KELL gyereket szülni.
2016. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Javaslom keress olcsóbb vitamint, pl az eurovit folsav lényegesen olcsóbb mint pl a gravida.

A gyerektartás a gyereket gondozó szülőnek jár, viszont ahoz előbb egy élveszülést kell "produkálni".

Most az "addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér" mondás szerint kell élned. Pl a havi ultrahang árán megvan egy havi adag márkás vitamin.

Sőt akár egy kezdő ruhacsomag is (az első méretből nem kell túl sok, és szinte utánad dobják a neten). A következőnél már ott lesz a gyerektartás, a GYED és az anyasági.

Egyéb kellékeknél érdemes a védőnődet megkérdezni, általa semmi pénzért tudtam kismama nadrágot venni, sőt kaptam ingyen pocaktámaszt, ami sokat segített (elég hátfájós vagyok).

2016. jún. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!