Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom, gyűlölni fogtok, de...

Tudom, gyűlölni fogtok, de egy kicsit kezdem megérteni, miért nem akarnak a munkáltatók friss anyukákat, még nem szült nőket. Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Sokáig elítéltem, amikor gyerek miatt nem vettek fel valakit, vagy mert vélhetőleg szülés előtt áll. De... 5-en vagyunk munkatársak az új helyemen. 5 hónapja vagyok ott és két munkatársam folyamatosan hiányzik a gyerekük miatt. Mert beteg, mert ezt kell intézni, mert azt. És ezt teljes mértékben megértem, mielőtt leszednétek a fejem, de így nem lehet normálisan dolgozni. Az egyik, most egy hónap táppénzre ment el a lánya miatt. A másik szabit vett ki, mert vége a sulinak. A munkáltató meg nem vehet fel plusz embert, a központ dönt. Könyörgöm... Négy szabadnapom van a hónapban emiatt, a munkaidőm pedig csupa 10, meg 12 óra. Tudom, hogy bárkinek lehet problémája, ami miatt kieshet egy időre, de itt ez folyamatos.
2016. jún. 2. 19:03
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a rendszer a rossz, csak már ki vagyok merülve, és elegem van hogy mások családi élete miatt nem tudok tervezni.
2016. jún. 2. 19:06
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyunk egyformák.


3 iskolás gyermekem van. Dolgozom, és egy napot sem hiányoztam idén miattuk. Igaz, nem beteges egyik sem. Kopp-kopp...

2016. jún. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos jogos..ez van nálunk is. A szabikkal kapcsolatban is, te nem mehetsz Karácsonykor szabira, mert neki kisgyereke van ő megy..de nem baj, gyereket kell csinálni ès akkor te leszel a másik oldalon :)
2016. jún. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nincs veled semmi baj, igazából senkivel sincs semmi baj. Valóban a rendszer rossz.


Jobb lenne ha elterjedhetne a 4 órás munkaidő itthon is úgy, hogy az nem jelentene hátrányt pl nyugdíjnál, mert akkor két 4 órás ember végezhetné a 8 órás melót, és akkor mindenkinek kicsit több ideje jutna mindenre. Betegség esetén meg az egyik négyórás addig beugorhat a másik helyett egy egy nap 8 órára és majd visszacserélik később. így nem azok 16 óráznának, akik amúgy is 8 órában vannak. De hát erre még várni kell.


A szabadság meg olyan, hogy abból nekik sincs rengeteg, azt amúgy is egyeztetni kell. Ez lenne akkor a legkevesebb.

2016. jún. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a legtöbb anyukám már azt látom, hogy fel vannak háborodva, mikor kijelentem, hogy nekem is van életem.
2016. jún. 2. 19:15
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is van gyerekem, és dolgozom is. Megértem a munkáltatót is, megértem a méltatlankodó kollégákat is. De ebben a helyzetben mindenki áldozat. Ha nekem is el kell mennem táppénzre, nagyon rosszul érzem magam amiatt, hogy beteg a gyermekem, amiatt, hogy kiesek a munkából, amiatt is, hogy a kollégámra hárul az én feladatom is. De sajnos nem tudok mit tenni. Igaz, hogy kiveszem a részem a túlórából, a hétvégi műszakból is, tehát igyekszem mindent megtenni, hogy kompenzáljam a táppénzes időt, amennyire csak lehet. De ehhez, kell egy férj, vagy nagyszülő, aki a gyerekkel van, míg én dolgozom. Ha már jól van a gyerek, akkor megkérem a doktornőt, hogy minél hamarabb engedje bölcsibe, hogy mehessek dolgozni. Kellemetlen ez mindenkinek. De nem várhatok a munkavállalással addig, amig nem lesz tízen akárhány éves.
2016. jún. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%

Igen, neked is van életed, és még lehet gyereked is.

Én azt szoktam mondani, hogy annyi a munkanélküli, hogy biztosan lenne ember, aki örömmel helyettesti az adott dolgozót, 'füttyszóra'.

Tudom, ez a te helyzetedre nem megoldás.

2016. jún. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyukaként mondom, hogy megértem azokat a munkáltatókat, akik nem akarnak gyerekvállalás előtt álló nőket illetve kisgyerekes anyukákat felvenni. Én is "kicsesztem" úgymond a munkahelyemmel, mert 3 év után eljöttem egyik napról a másikra (veszélyeztett terhes lettem). A kolleganőmre hárult az egész meló, ami nagyon sok volt egy embernek, egy csomó minden volt amit csak én tudtam megcsinálni. 4 hónapja keresnek embert a helyemre, de nem találnak, így még mindig a kolleganőm húzza egyedül az igát. Ha találnak is valakit annak sok idő lesz mire belerázkódik, kb annyi, mint amennyi év után ki fogják tenni, mert én visszamegyek. Addigra ő ismerni fogja az új projekteket, én már nem, nekem megint idő fog kelleni, hogy belerázódjak és megtanuljam. Úgyhogy egy kicseszés a főnökkel meg a kolleganőmmel is, de ez van... Fel vagyok készülve, hogy én is nagyot szívok majd, mikor ő megy el szülni.
2016. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%
Megértelek,
2016. jún. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%

Az az igazság, hogy egyetértek veled. Arról nem írtál, de témába vág, hogy rengeteg szakma van, ahol jó esetben az ember nem engedhetné meg magának, hogy 2-3 évet otthon maradjon (nem kevesen vannak, akik 6-9 évet maradnak otthon 2-3 gyerekkel). Én sem feküdnék olyan sebész szikéje alá, aki 6 éve gumikesztyűt is csak wc sikáláskor látott...

Én fogorvos vagyok, az asszisztensemnek 2 gyereke is van. Azzal a kikötéssel alkalmaztam, hogy a hiányzásának pótlásáról neki kell gondoskodni,mmert asszisztencia nélkül dolgozni nem tudok. Plusz, ha nem tud bejönni, arról minél hamarabb értesítenie kell, nem akkor, mikor már ltt várom az első beteggel. Ő ezt jogos elvárásnak tartja (igazából természetsnek vette, mikor erre kértem), és minden további nélkül tartja ehhez magát. Sosem jártam még úgy, hogy ott álltam egyedül és nem tudtam, hogy egyáltalán jön valaki asszisztálni, vagy mi lesz. Az asszisztencia egyébként elsősorban a betegeknek fontos, nem nekem, én eldolgozok nélküle is, csak fele olyan lassan dolgozom, mint egyébként, annak meg senki nem örül, ha órákat kell ülnie a váróban, habár időpontra jött.

Nem kell sokat gondolkodni azon, hány olyan munka, pozíció van, ahol elsősorban másoknak okozunk kellemetlenséget rendszeres hiányzásukkal, nem kimondottan a felettesünknek. De ez az én véleményem, elfogadom, ha valaki másként gondolja.

2016. jún. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!