Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki ócska szülő volt ócska...

Aki ócska szülő volt ócska nagyszülő is lesz. Igaz vagy nem?

Figyelt kérdés
Vélemények,tapasztalatok?

2016. jún. 5. 05:46
 1/9 anonim ***** válasza:
apam "ocska" szulo volt egyszeruen soha nem tudott se jatszani se beszelgetni a gyerekeivel. o ilyen. en ezt elfogadtam sosem haragudtam ra ezert...most 2 eves az unokaja, igyekszik tenyleg, havonta jon latogatni de latszik mikor megerkezik hogy mar az orajat nezi...kutyabol nem lesz szalonna.
2016. jún. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Anyukám sose volt jó szülő sok szempontból. A mai eszemnel tudom, hogy iszonyú nehéz dolga volt három gyerekkel, munkával, beteg szülőkkel. Az ikertestvére halála után az a xsalád is a nyakába szakadt részben ( két 3 év alatti gyerek lett anyátlan), aztán apám kezdett inni...

Az unokáival viszont egészen más. Sőt, az unokatestvéreim gyerekeinek is ő a nagyija :) Az én lányom már 20 éves, a legkisebb a családban (aki nem is vslódi unka, öcsém volt feleségének második házasságából született, de ha a nagyfiút hozták anyuhoz, a kicsi is mindig itt ragadt) 3 lesz, és a kettő közt mindenkivel megtalálja a hangot, imádja őket, pontosan tudja, miben lehet cinkosuk és miben nem.

2016. jún. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Anyósom mindig mondta. hogy Béla sosem foglalkozott a gyerekeivel. Amikor azonban megszületett az első unokája, az lett a mindene (még a fenekét is kitörölte).
2016. jún. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk igen. Vagyis, nagyanyám ritkán próbálkozik, de azért nem viszi túlzásba. Természetesen amiket édesanyám gyerekkorában csinált, sose történtek meg szerinte.
2016. jún. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Itt leírtam, hogy nálunk hogyan alakult, 15-ös: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2016. jún. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk tényleg voltak gondok, sosem voltak jó szülők. Egész életemben nem kaptam tőlük egy ölelést és még ez volt a könnyebb a gyerekkoromban.Anyám most vásárolgat már, úgy tűnik érdekli az unoka. "Apámat" meg a gyerek közelébe sem engedem amíg világ a világ.
2016. jún. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Épp erre gondoltam,hogy aki szülőként sem volt képes kifejezni az érzelmeit vajon meg tud e változni.Egyre inkább hajlok felé hogy nem.Azokrol meg még nem is beszéltünk akik egyszerűen nem hajlandóak nagyszülők lenni, mert még a fiatalságukat élik!
2016. jún. 5. 09:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kutyából nem lett szalonna nálunk sem. Pedig bíztam benne, hogy majd megváltoznak. Vártam 30évet, és mikor azt láttam, hogy a sokadik figyelmeztetésem ellenére is ugyanúgy viselkednek a gyermekeimmel, mint anno velem, akkor végleg megváltunk tőlük. Persze a mai napig nem értik, miért, mert ők mindent jól csináltak... sorolhatnám...legalább tanultam belőle, a mi kapcsolatunk egészen más a lányainkkal, és szerencsére a párom fantasztikus apa. Próbáljuk úgy alakítani, hogy a gyerekek még véletlenül se érezzék a nagyszülők hiányát.
2016. jún. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én szüleim borzalmas szülők voltak. Minden nevelési hibát elkövettek ellenünk szinte.

Most született unokájuk tesóm révén és annyira igyekeznek, hogy az már ijesztő. Versenyeznek a másik nagyszülőkkel, folyton vigyázni akarnak rá, órákig gügyögnek neki, játszanak vele, vesznek neki mindent még az utolsó forintjukból is...

Nem tudom később mi várható, mert még ugye cuki kisbaba, aki nem jár és nem hisztizik stb.


Egyelőre nem ismerek a saját szüleimre és kicsit igazságtalannak érzem, hogy a saját gyerekikkel miért nem igyekeztek ennyire...

2016. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!