Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki a...

Van köztetek olyan, aki a saját vagy a párja egyik szülőjének a nevét adta a gyereknek? Milyen indíttatásból döntöttetek így?

Figyelt kérdés
Ha nem túl tolakodó, magát a nevet is leírhatjátok. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 1. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
úgy volt, hogy a párom neve lesz a második neve a gyereknek, de az apasági, anyakönyvi kavalkádban(külföldi, belföldi mizéria)nem anyakönyvezték, csak az elsőt, most elgondolkodtat, hogy fizessek e azért 10 ezret, hogy módosítsák, mert csak az apjának ígérgettem, hogy kapja a nevét(ami amúgy nekem nem tetszik..)valahol ezzel mint valami összekötő kapocsként gyerek és apja között.
2014. nov. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*bocsi! végülis nem is lett adva a név, és nem is ez volt a kérdés..
2014. nov. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lányunk az apja édesanyja nevét kapta (Katalin), aki meghalt férjem gyerekkorában, gondolom, nem kell tovább magyarázni...a pláne, hogy az én anyukámatis így hívják :-)
2014. nov. 2. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2 nagymamánk nevét kapja a kislányunk. Anna Eliza lesz a neve.
2014. nov. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiunk masodik neve Jozsef, aposom után kapta, aki nem sokkal a szülés előtt halt meg. Nagyon jóban voltunk, szerettem és azóta is nagyon hianyzik. Az én ötletem volt de a ferjem es anyosom is örült neki.
2014. nov. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mi a férjem nevét a fiúnknak 2. névként adtuk. többnyire én ragaszkodtam hozzá hogy hagyomány az első szülött fiúnak az apja nevét adni, de a férjem mondta hogy legyen "saját" neve is. így lett Adrián Attila :)
2014. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem a nevemet, mindig is szerettem. Talán ezért is kacérkodtam régóta a gondolattal, hogy mi lenne, ha az én nevemet kapná egyszer a gyermekem. Aztán "jött" egy apuka, aki szintén így gondolkodott. Szerettük a neveinket, szívesen adtuk volna a gyermekeinknek.

Én azonban, mikor terhes lettem, természetesen a babavárási lázban gondolkodtam a néven a kezdetektől. De mikor a páromnak felvetettem, hogy nézzünk nevet (már az elején), ő gyorsan leintett, hogy minek? Azt mondta, hogy nem gondolom, hogy majd most olvas egy nevet, ami fellángolásként megtetszik neki, miközben évek óta tudjuk, hogy a saját neveinket szívesen adnánk a gyermekeinknek. Igaza volt, így a névkönyvet soha ki sem nyitottam, hiába kértem kölcsön. Számunkra annyira kézenfekvő volt, hogy mi lesz a nevük.

De hozzáteszem, hogy az elején idegen volt először a gondolat, hogy ugyanúgy hívják, mint engem. Mert az milyen furi? Féltem tőle. De életem legjobb döntéseként gondolok rá. Persze mindenki néz ránk, hogy milyen fantáziátlanok vagyunk. Vannak, akiknek az arcára van ez írva. Azt hiszik, hogy valami régi tradíció miatt. Pedig nem. Egyszerűen szeretjük a viszonylag ritka neveinket.

A legjobb pedig, hogy senki nem adná ezt a nevet a gyermekének (vagy legalábbis kevesen, ahogy itt olvasgatom a névválasztási kérdéseket, még nem igazán láttam), és ennek külön örülök.


És annak is örülök, hogy kiírtad ezt a kérdést, mert a sok névadási kérdés kapcsán felmerült már bennem, hogy vajon a sajátját adja-e valaki, illetve ki mennyire szereti a nevét vajon?

2014. nov. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem adnám a sajátomat a kicsinek, mert nem szeretem. Férjem is azt mondta, amikor még fiúnéven is gondolkodtunk, hogy ne adjuk az övét, pedig nekem tetszik az ő neve, de azt mondta, hogy inkább legyen sajátja a picinek.
2014. nov. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6os vagyok, 7es megírod a neveket? nagyon érdekelne :)

amúgy én a saját nevemet nem adnám, elfogadtam, el vagyok vele, de nem vagyok oda érte, pedig teljesen normális név. így nem hívnám így a lányomat, meg tényleg nagyon fura lenne, az hogy a fiúnk kapta az apja nevét is, az teljesen más, meg persze van másik neve is és természetesen azon hívjuk.

2014. nov. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!