Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kirughat a munkáltatóm? Mikor...

Kirughat a munkáltatóm? Mikor kell bejelentenem hogy babát várok?

Figyelt kérdés
Szeptember 30ig van szerződésem.3 hónapja dolgozom.Most pedig babát várok 6hetes terhes vagyok.Ugy gondoltam szeptemberig még dolgoznák.Takarító vagyok egy fűrdőn.Mikor jelentsem be vagy inkább ne szóljak róla?Előre is köszönöm a válszokat!
2016. jún. 6. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy köteles szólni, de szerintem titkolni sem érdemes. Terhesen nem rúghat ki, de ha lejár a szerződésed, azt nem köteles meghosszabbítani. Ha bírod a munkát, és az orvos nem mond mást, nyugodtan dolgozz addig, amíg szól a szerződésed. Mondjuk én azért a munkaadónak jelezném a helyzetet, nekem ez így lenne korrekt (elvégre mi van, ha hirtelen pihenésre fognak, nekem kellemetlen lenne, ha csak így értesülne a terhességemről).
2016. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
en is szolnek mindenkepp, es ha semmi sem indokolja, akkor dolgoznek en is szeptember vegeig. vegulis az mar csak 4 honap, egeszseges, problemamentes terhessegnel odaig siman dolgozhat a kismama.
2016. jún. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Utána mi lesz? Megszűnik a munkaviszony és nem leszel jogosult se Csedre, se gyedre.
2016. jún. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Egyebkent nem rughat ki a terhesseg alatt/miatt, de nem koteles szerzodest hosszabitani.
2016. jún. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Én a hivatalos bejelentéssel megvárnám az első trimeszter végét. Nem akarlak megijeszteni, szívből kívánom, hogy minden rendben legyen veled és a babáddal, de orvosi szempontból az első trimeszter a legrizikósabb szakasz, HA bármi történne, senkinek se kéne utólag magyarázkodnom. Nem tudom, milyen viszonyban vagy a közvetlen feletteseddel, (nálunk nagypn jó a viszony) én neki abszolút nem hivatalosan megsúgnám, hogy tudja, ha el kell kérnem magamat dokihoz. És fedezzen a többiek előtt. A mi munkahelyünkön ez bevált módszer: hivatalos bejelentés az ekső trimeszter végén, de közvetlen felettes már jóval hamarabb tudja, és mindenben támogatja kismamát.
2016. jún. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem hoszabítottam volna szerződést sehogysem,mert el akarok végezni még egy tanfolyamot amire szeptemberbe mehetek.Csak addig jó volna dolgozni még.
2016. jún. 7. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!