Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova kell bejelentenem a babát?

Hova kell bejelentenem a babát?

Figyelt kérdés

Nem az állandó lakcimemen lakom, ahol most vagyok (ugyanaz a kerület egyebkent), ide nem vagyok bejelentve, ám mivel fizikailag itt tartózkodom, itt látogat a védőnő.

Az allandomra kell a szülés után bejelenteni a babát?

37 hkm


2016. márc. 29. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szülés után elfogják kérni az okmányaidat. Automatikusan a lakcímedre írják majd. Legalábbis én így tudom.
2016. márc. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Automatikusan az állandó lakcímedre írják a babát.

Nálunk legalábbis úgy volt, hogy apámnál volt az állandó lakcímem, 2 albérletben is laktunk a terhesség alatt. A 2. albiba voltunk bejelentve, de mégis az állandóra írták a fiúnkat. Miután megjött a lakcímkártyája, akkor mentünk őt is bejelenteni az ideiglenes címre, így az állandó maradt az én állandó lakcímem (apámnál), a tartózkodási meg az albérlet lett. Annyi, hogy levelezési címnek meg tudtam adni az albérlet címét, így oda postázták az iratait.

2016. márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Automatikusan az Anya állandó lakcímére írják a babát.
2016. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyeznie kell a lakcímeteknek, különben például gyes-t vagy családi pótlékot sem tudsz igényelni, mivel ezeknek feltétele az azonos lakcím.

A védőnő szempontjából viszont nem számít, hogy mi a lakcímetek, neki a tényleges lakóhely számít. Nálunk ugyanez a helyzet, a lakcímem pár utcával arrébb van, anyukám lakik ott, mi meg itt, albérletben, de ide nem jelentkeztünk be (fél év múlva megyünk sajátba, ennyi időre nem akartunk a papírokkal vacakolni). A védőnő itt látogat minket, a lakcímem szerinti cím viszont már nem hozzá tartozik. Én egyébként örültem volna, ha oda tartozhatok, nekem az közelebb van, de sajnos tényleg csak az számít, hogy ténylegesen hol laksz, nem az, hogy papíron mi a címed.

2016. márc. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok!
2016. márc. 29. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!